Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj holky ![]()
Vím, že pálivé by se nemělo ke konci těhotenství, že to může vyvolat porod. Já jsem ale na začátku, ted ukončuji 3 měsíc. Dneska jsem si udělala fakt pikantní guláš a zvesela jsem ho do sebe ládovala než přišla kamarádka, že prostě pikantní se v těhu nemůže.. ale nedokázala mi vysvětlit proč.. Tak by mě zajímaly vaše názory.. Jíte pálivé v těhotenství? A čemu to vlastně vadí? Žádná nemoc nehrozí např salmonela a tak tak já fakt nevím
Budu ráda za každou odpověd a hezký zbytek dne ![]()
@Lucuna Riziko pálení zahy či jiných zazivacich problemu (memu zlucniku by to asi fakt nesedlo).
Já teda v prvním trimestru měla neustále chuť na houbový guláš a ten mám ráda jedině pálivý. A nic se nestalo. Ale jestli je v tom jen pověra, nebo to má nějaký lékařsky potvrzený důvod, to fakt netuším.
@Lucuna asi že tě může být špatně
. Já měla pálivé chilli ve 34tt, druhý den porod ale ne kvůli chilli ale do hodiny co jsme to snědla malá tančila, to bylo šílené takový pohyb ![]()
Jedla jsem pořád a s chutí, miluju ostrý jídla.
Nemělo by se to ale přehánět, jakože by nemělo byt moc pálivý, protože prohřívá a překrvuje. Tím by mohly začít stahy dělohy a potrat nebo porod. PRÝ ![]()
@Markéta80 Me s prvním stačily kulicky z Ikei, po nich taky pěkný toco. A grilovaci klobasky z Lidlu mi nejdřív podražily zlucnik a pak jsem myslela, ze se mi to dítě z toho břicha p rokopne.
Máš na to chuť tak to jez
Bych si hlavu tím nedělala, že je něco zakázané, plno věcí je v těhotenství zakázených jako třeba kouření a stejně plno matek kouří. Což je nezodpovědné, ale pálivých jídel bych se nebála
Já jedla pálivý jídlo celý těhotenství, když jsem měla chuť. Moc se to nedoporučuje kvůli pálení žáhy a kvůli překrvení (pánve). Myslím, že ale aby došlo k významnému překrvení svalů a následně stahům dělohy, musela bys valit chilli od rána do večera. Pochybuju že např. Thajky se nějak dietně omezují v tomhle směru.
Pri prvnim tehotenstvu jsem byla posedla feferonkovym salatem z lahudek, cpala jsem se jim denne
Na synovi to zadne stopy nezanechalo, snad jen, ze sam ma docela rad pikantnejsi jidla, pomazanku z cesneku atd… Ted pri druhem je to dost podobny, cim palivejsi, tim lepsi ![]()
@Svistice
já si dala chilli s tim že si zajedu pro svůj klid na ko a řeknu že moc necítim pohyby, což pak už nešlo když tam skákala jak blázen tak jsem šla až další den
![]()
Ty jo holky, takových příspěvků za takovou chvilku
Tak vám děkuji za názory.. Já se právě neomezuju v jídle.. a o tom pálivim jsme věděla jen na konci že se říká, že když chce už ženská porodit at jí chilli
Tak mě jen zajímalo proč nějaké ženské kvuli tomu vyšilují a právě i takhle na začátku… Ten guláš sice palil dost, ale ne zase tak abych ho musela zapíjet mlékem
![]()
Taky jsem jedla cele tehotenstvi palive, a to myslim fakt indicky, thajsky ![]()
@Lucuna píše:
Ty jo holky, takových příspěvků za takovou chvilkuTak vám děkuji za názory.. Já se právě neomezuju v jídle.. a o tom pálivim jsme věděla jen na konci že se říká, že když chce už ženská porodit at jí chilli
Tak mě jen zajímalo proč nějaké ženské kvuli tomu vyšilují a právě i takhle na začátku… Ten guláš sice palil dost, ale ne zase tak abych ho musela zapíjet mlékem
![]()
Vis, lidi resi kolikrat naproste kravoviny: proste jez a delej na co mas chut, co ti nedela problem. Hotovo. Opravdu tak lidi degenerujou a nedaji na svuj selsky rozum? Myslim, ze ano! A plno lidi nezna svoje telo, nevnima svoje telo, nevi co se deje a jeste maji v hlave vypatlano:-DDDD