Partner a porod

Anonymní
30.7.21 21:42

Partner a porod

Jak už nadpis říká. Bude/byl váš partner u porodu? Dostali to polovičky rozkazrm nebo jste jim nechaly prostor? Osobně jsem řekla, že si to musí rozhodnout sám jestli chce nebo nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6548
30.7.21 21:49

Zadny rozkaz/prikaz.
Nechala jsem to vzdy na nem, rozhodl se sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
30.7.21 21:55

Já jsem partnerovi řekla, že bych si přála, kdyby tam se mnou byl. Nemá s tím problém, bude rád. Potkaly mě nějaké problémy a já si uvědomila, tě je mi úplně jedno, jestli tam se mnou bude nebo ne, protože jediné na co jsem se zmohla myslet - ať jsme zdravé, v pořádku, bez komplikací a vše ostatní mi bylo jedno.
Takže přímo u porodu být nemusí, ale až bude malá na světě, tak ho chci mít s náma, co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
30.7.21 21:56

Taky jsem to nechala na něm. Ze začátku měl pochybnosti ale nakonec se rozhodl být u toho a nelitoval 😊
Myslím, že by si to měl zažít každý otec 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
30.7.21 22:02

Před lety (dřív než to bylo aktuální) jsem manželovi řekla, že u porodu jednou prostě bude! On ale nechtěl. O pár let později, když už to aktuální být začínalo, přijel z nějakého srazu spolužáků s tím, že s klukama řešili manželství, děti a porody 8o :D a že mu došlo, že by u toho být jednou měl. A když jsem otěhotněla, už jsem měla v hlavě srovnaný, že je to něco, do čeho ho nutit nemůžu. Ale přiznám se, že jsem ráda, že se rozhodl k porodu jít se mnou. A hlavně, že to pro něj byl krásnej a nezapomenutelnej zážitek, o kterým před kamarády, co čekají miminka, básní. :srdce: Každopádně pokud se rozhodne jít partner jít k porodu, tak je super jít společně aspoň na nějakej mini předporodní kurz. Manžel se mnou takhle byl jedno odpoledne a sám pak říkal, že bylo super slyšet, co se vlastně od něj očekává a k čemu tam bude :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18512
30.7.21 22:03
@Anonymní píše:
Jak už nadpis říká. Bude/byl váš partner u porodu? Dostali to polovičky rozkazrm nebo jste jim nechaly prostor? Osobně jsem řekla, že si to musí rozhodnout sám jestli chce nebo nechce.

Proc anonym?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3765
30.7.21 22:04

Mělo by to být o vzájemné dohodě. Pokud ho tam žena nechce, tak smůla. A naopak pokud on tam nechce jít, tak by to žena měla respektovat. U kamarádky tam otec nechce být a ona ho do toho tlačí, protože všechny kamarádky tam chlapa měly. Z otce u porodu se stala tak nějak norma. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 22:10

Přímo u 2he doby být nemusí. Fajn by bylo kdyby byl aspoň poblíž. První kontakt s miminen by měl mít někdo z rodičů. Ne? Ne každá řodička je schopna další aktivity po porodu.

• Citovat
  • Nahlásit
3725
30.7.21 22:19

U prvního byl, já celou dobu ležela na kapacce, vůbec mu to nedělalo dobře, že nemá jak pomoct. Na druhou dobu porodní šel pryč, pak byl se synem. U druhého jsem byla po vzájemné domluvě sama a bylo to výrazně lepší, nechyběl mi tam ani trochu. Přijel až za pár hodin se starším synem. Myslím si, že by do toho chlap neměl být nucen. Ani si nemyslím, že když tam být nechce, není dostatečnou oporou, nemiluje, neváží si a tak podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
30.7.21 22:19

Muj byl u vsech. Vzdy se tesil az bude strihat :D u nekoho kdo vazne nema rad pohled na krev je to az vtipny. U posledniho to skoro nestihl, prijel a malej byl za 15 minut venku a po porodu uz ho po 30 minutach odlifrovali domu. Takze skoro jako by tam nebyl. A musim rict, ze mi teda chybel, nemela jsem komu drzit ruku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1458
30.7.21 22:23

Nechala jsem to na něm a u porodu byl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
30.7.21 22:26

Tak u nás je to automatické - nenecháváme se bez podpory u žádné nepříjemnosti, pokud to jen trochu jde, takže ani u porodu. :mrgreen: Od toho spolu jsme, abychom se podpořili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
30.7.21 22:36

Já jsem asi příliš stará škola, protože si furt myslím, že u porodu by měl být hlavně doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
30.7.21 22:41

Byl, nechala jsem to na něm. Ale asi by mě mrzelo kdyby tam nechtěl být ale pochopila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
30.7.21 22:41

Já jsem to nechala na manželovi a jsem ráda, že nechtěl :) U prvního jsem mela dulu a zanedlouho mne čeká druhý porod a opět s dulou. Přijde mi užitečnější než manžel. Ví jak mi pomoci, ulevit, a nemusím mít ostych, co vše uvidí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat