Partner je pro mě "málo chlap"

Anonymní
17.3.21 21:44

Partner je pro mě "málo chlap"

Nearada bych, aby to vyznělo jako od nevyzrale holky, ktera nevi, co vlastne chce. Ale…Je mi skoro 40, nejsem zadna chudinka, ale hezka stihla zena, ktera o sebe pecuje (to jen pro predstavu :)). Jsem uz dlouho rozvedena s pubertalni dcerou. Mam cca 2 roky pritele, ktery je hrozne hodny, charakterní, miluje me i dceru a udelal by pro nas vse. Ale pro mě to tak nejak není ono. Je na me proste asi malo chlap. Citím s ním, že já mam navrh, resp. mi tak nejak prijde, ze ja jsem v tom vztahu chlap (neberu financni zabezpeceni, v tom se dokaze postarat dobre), ale on je ten, ktery se chce porad mazlit, porad mi rika, ze me miluje, je to on, kdo chce svatbu. Neumim to dobre popsat, ale mam spis slabost pro dominantni muze, ackoliv sama jsem pomerne dost silne osobnost, ale potrebuju vedle sebe nekoho jeste silnejsiho, jinak si ho asi nedokazu poradne vazit (nebo vazit jako cloveka ano, pro jeho uzasne vlastnosti a cisty charakter, ale ne k nemu vzhlizet) natoz milovat…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6288
17.3.21 21:47

Škoda, žes to nerozsekla dřív, takhle ho to asi dost semele, ale pokud by ses měla přetvařovat, tak to je lepší jít od sebe.
Ale počítej s tím, že toho vysněného třeba potkat nemusíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
17.3.21 21:49

Tak proč s ním jsi? Akorad ztrácíte čas. On může mít ženu, která si ho bude vážit za to jaký je hodný a ty si najdi nějakého ramba :mrgreen: Přijdeš mi, že už nenosíš růžové brýle a začínáš hledat chyby. Abys ještě nelitovala. Kdo chce víc, nemá nic. Mohla by sis pohoršit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
17.3.21 21:54

Ještě dodám, že takto jsem uvažovala když mi bylo náct…
Ted mám priority úplně někde jinde.
Aby byl chlap hodný, spolehlivý, finančně píšeš, že se nemáte špatně. Nevidím chybu v něm, ale neznám ho. Reaguji na to cos napsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 21:57

@Tinunka Ruzove bryle nemam, ani jsem nikdy nemela. Naopak toho mam dost zasebou, ze uz vím, ze pro zivot je dulezity clovek, ktery ma charakter a ma nas rad, ale kdyz to zkratka není ono a vnitřně to tak citim, tak s tím rozumově moc neudelam..:(
@Kfětoslava Nijak se nepretvaruji, mam ho rada, vazim si ho jako cloveka, ale neco tam hodne chybi. Ale presne, jak pisete, zrejme ideal uz nepotkam, tak se snazim snizit naroky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 22:05

Tak přesně takového pána bych chtěla. Měla jsem doma toho dominantního, sebevědomého a arogantního co potřebuje velet a mít stále navrch. Vznikaly stále nějaké hádky, muselo být pořád po jeho a když nebylo bylo zle. Na mě toto jeho chování mělo hodně špatný dopad, což jsem si dost dlouho neuvědomila a pak už bylo pozdě, všechno se to na mně projevilo totálním psychickým kolapsem ze kterého se dostávám již několik let.
Chtěla bych ještě někdy poznat takového co máte vy za to bych byla já osobně strašně šťastná.

• Citovat
  • Nahlásit
354
17.3.21 22:07

Ja Ti asi rozumim. Take potrebuji muze, ktery si vi rady se zivotem, je urcitou osobnosti a vramci lidskeho pristupu a rozumnych mezi me dokaze ukocirovat. S temi, kteri meli na muj vkus az prilis benevolentni a siroke hranice mi nebylo dobre. Povazovala jsem se za silnou osobnost, a je za slabe.

Zpetne to vidim trochu jinak. Predne ona i vetsina tech muzu, ma sve hranice a umi se ozvat - jednou. Mozna bych tolik nepremyslela nad tim, proc az tak pozde, ale spis nad tim: proc mam potrebu si na takovych muzich drivi stipat. Premyslela bych nad tim, jestli jsem skutecne tak silnou osobnosti a nebo jestli se silna citim az vedle silneho muze - tudiz treba v bezpeci. Takove to zname privlastnovani si vlastnosti, ktere nemam, ale chtela bych mit, a tak si je promitnu treba z partnera.

No ale samo se muze stat, ze on proste skutecne slaby je. Pak nezbyva, nez ubrat na vlastni aktivite a dovolit mu, se jako muz projevit. Kdyz ani to nevyjde a ty stale budes citit, ze jaksi milujes min a vic to nejde…nema smysl spolu byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20676
17.3.21 22:09

40 ti ještě nebylo, nechala bych ho jít a hledala opravdovou lásku. Už před dvěma tisíci let prohlásil klasik, že láska má tryskat jako pramen, nedá se mačkat jako olej z olivy. Ale taky můžeš zůstat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6288
17.3.21 22:10
@Anonymní píše:
@Kfětoslava Nijak se nepretvaruji, mam ho rada, vazim si ho jako cloveka, ale neco tam hodne chybi. Ale presne, jak pisete, zrejme ideal uz nepotkam, tak se snazim snizit naroky.

Nevykej mi, tady se na diskuzích tyká. Pokud se s ním rozejít nechceš a máš ho ráda, pak bych se soustředila na to, co se mi na něm líbí :kytka: Už jenom to, že má hezký vztah ke tvému dítěti, je obrovský bonus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 22:10

No, jsem zvědavá, typuji, že dostaneš ceres, že nevíš co chceš a zasloužíš si mača, co tě bude mlátit.
Ja asi tuším, o co jde. Sama mám partnera, co patří mezi ty hodně. A ano, má to spoustu výhod spoustu nevýhod. Ty nevýhody, kdo nechce, nepochopí. Oni ti hodní nejsou hodní kvůli jiným, ale kvůli sobě. Hodní jsou především kvůli své pasivitě, nízkému sebevědomí, díky tomu si obtížné nastavují mantinely (nejen vůči partnerce, ale i dalším lidem, to dělá v soužití s takovou osobou další problémy), nerozhodnosti, s tím související nízké míře odpovědnosti - zkrátka, udělají, co se jim řekne, ale vlastní invence nízká. Někomu to vyhovuje, někomu méně.

• Citovat
  • Nahlásit
600
17.3.21 22:14

Me to přijde jak kopie dnesnich manzelek :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 22:15

To znám. Můj otec je přesně ten chlap, rázný, sebevědomí a rozhodný. Můj manžel je hodný, rád se rozhoduje společně se mnou a některé věci přenechává mě k zařízení. Na druhou stranu, když jsem měla těžké chvíle, mohla jsem se o něj opřít, v tom mě nikdy nezklamal, vždy mu záleželo na tom, jak se cítím. Což se o mém otci říci nedalo. Takže teď, je pro mě manžel více chlap než otec. A ty " slanosti" teď spíše považuji za přednosti.
Pomatuji si příběh Kopeckého. Jeho otec byl „chlap“ zatím co jeho strýc byl rodinný klaun. Ale když se oba měli rozhodnout jestli zapudí své ženy s židovskými kořeny ( 2. Světová válka). Tak Kopeckého otec, matku zapudil, zatímco strýc ne, i když to měl pak daleko těžší…
A to je ta otázka, kdo je tedy dopravy chlap?

• Citovat
  • Nahlásit
24963
17.3.21 22:15
@Anonymní píše:
@Tinunka Ruzove bryle nemam, ani jsem nikdy nemela. Naopak toho mam dost zasebou, ze uz vím, ze pro zivot je dulezity clovek, ktery ma charakter a ma nas rad, ale kdyz to zkratka není ono a vnitřně to tak citim, tak s tím rozumově moc neudelam..:(

no, charakterních, věrných, oddaných a slušně vydělávajících imponujících playboys zas tak moc nebude a tobě taky není dvacet…Každá mince má dvě strany a salonní lvi, ze kterých se ti podlomí kolena mívají svoje chybky. Nebývají to zrovna stabilní typy.
Takže si srovnej v hlavě, co bys vlastně ráda, a podle toho se rozhodni. Už proto, že ten tvůj současný má mnoho kvalit a zaslouží si ženu, které je ocení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
17.3.21 22:19

Ale i kdyby to nebylo jen prepis z manzelek nerozumim tomu proc jeden musi v ty rodine velet. Ja si vzdycky hledala spis partaka s kterym si budem vychazet vstric

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19751
17.3.21 22:40

Chápu, co myslíš a na rozdíl od ostatních vím, že se fakt nejedná o chlapa, co by tě mlátil, nebo se musel chovat jako dominantní macho :roll:. Taky vedle sebe potřebuju celýho chlapa, někoho, kdo má přirozenou autoritu a respekt, z koho se mi podlomí kolena a vím, že se o něj můžu opřít, vzhlížet k němu. Takovýho, co když mi vyznává lásku, tak to nezní pateticky a není z toho melodrama. Nemám ráda lísající se oddaný psy, pardon za to přirovnání, ale tak mi muži, jako tvůj partner připadají.
Teď je ovšem otázka…dokážeš žít bez partnera? Čekat až se ten dokonalý rytíř najde nebo ti vyhovuje spíš ten holub v hrsti a jistota stabilního vztahu? Těch rytířů je totiž sakra málo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat