Partner/manžel OSVČ - rozdělení financí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 08:59
partner/manžel OSVČ rozdělení financí

Měla bych otázku na Vás, které mají doma protějšky pracující jako „drobné živnostníky“ takže pro ty co domů donesou průměrně max. 30tisíc měsíčně…jak finančně zvládáte nepravidelný příjem, jak máte rozdělené placení apd.? Sděluje partner/manžel každou korunu co vydělal apod.

Chtěla bych zjistit jak to funguje i jinde…protože u nás z mého příjmu platím všechny pravidelné platby, pojistky, školky apod. zbyde mi pak něco málo, co utratím za větší nákup a čau…a pak už platí partner, ale to že by mi řekl, kolik vydělal k tomu se nemá, vadí mi i to říkat mu když někam chci jít aby mi dal tolik a tolik…začala jsem ted po více jak pěti letech pracovat, tak jsem se těšila jak to bude konečně jiné, ale přestěhovali jsme se do baráku, který postupně rekonstruujeme a je to ještě horší než bylo :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

janoma
Kecalka 500 příspěvků 04.02.17 09:12

Můj manžel je taky OSVČ. Vydělá o něco víc, než ten tvůj.
Z mého platů jde úvěr a platby za byt a jídlo.
Z jeho peněz se hradí skola, kroužky, auta.
To co nám oběma zbyde pak rozdělíme na platby o kterých víme, že přijdou. Tedy spoření Vánoce, dovolená, narozeniny, sportovní vybavení atd.
Já ten svůj zytek rozdělíme hned po v, Plate, manžel to tam dává postupně, jak mu přicházejí penize.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 04.02.17 09:12

Ahoj, sice můj manžel není živnostník, ale přijde mi nefér, abys ty platila skoro všechno :nevim: jestli tedy chápu, že ty platíš i energie, vodu atd…Co pak platí on?

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 17379 příspěvků 20 inzerátů 04.02.17 09:23

U tchána to fungovalo tak, ze kasu držela tchýně, starala se o veskere platby, sporeni. Tchan vždy po zakázce položil peníze v hotovosti na stůl, nechával si jen na provozní naklady (telefon, auto, material).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 09:45

U nas je manzel taky OSVC, kdyz dorazi penize, preposle se vzdycky nejaka castka na ucet, ze ktereho platime provoz domacnosti a jidlo. Zbytek penez zustava na podnikatelskem ucte a plati se z nej provozni naklady. O prijmech manzela mam prehled, k jeho uctu mam pristup v ramci sveho internetoveho bankovnictvi. Penize, ktere inkasuje v hotovosti, mi dava, mam po ceste do prace banku, takze je rovnou i davam na ucet a on nemusi do mesta zajizdet. Navic mu delam papiry. Nedovedu si predstavit, ze bychom s manzelem vzajemne nevedeli, kolik vydelavame. Tohle tema jsme si ovsem ujasnili uz pri pocatku spolecneho bydleni. Prosim o zachovani anonymu, pisu o financich.
Anonymni K

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 09:53

Manzel OSVC, plati vsechno.

Irinka0210
Závislačka 4600 příspěvků 04.02.17 09:57

Manžel je OSVČ, sice teda vydělává víc, ale z jeho účtu jdou platby na školku, nájem a splátky. Já mám svou výplatu na jídlo a pro sebe. Většinu velkých výdajů jako např. pračka, lednice a podobně platí manžel, někdy jsou to i větší nákupy v Makru, nebo tak. Jinak vím o jeho příjmech, mám přístup i kartu k jeho účtu.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16788 příspěvků 04.02.17 10:02
@Anonymní píše:
Měla bych otázku na Vás, které mají doma protějšky pracující jako „drobné živnostníky“ takže pro ty co domů donesou průměrně max. 30tisíc měsíčně…jak finančně zvládáte nepravidelný příjem, jak máte rozdělené placení apd.? Sděluje partner/manžel každou korunu co vydělal apod.Chtěla bych zjistit jak to funguje i jinde…protože u nás z mého příjmu platím všechny pravidelné platby, pojistky, školky apod. zbyde mi pak něco málo, co utratím za větší nákup a čau…a pak už platí partner, ale to že by mi řekl, kolik vydělal k tomu se nemá, vadí mi i to říkat mu když někam chci jít aby mi dal tolik a tolik…začala jsem ted po více jak pěti letech pracovat, tak jsem se těšila jak to bude konečně jiné, ale přestěhovali jsme se do baráku, který postupně rekonstruujeme a je to ještě horší než bylo :(

Jestli ti dává 30 tisíc, tak s tím se dá vyvíjt.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 10:24

Manzel OSVC…ja mu dělám ucto, takže mám přehled o všem a vše platím ja, i co se jeho podnikání týče
Ja jsem na mateřské ata vystačí jen na hypo, zbytek jde jakoby od manžela, ale my to neresime, máme finance dohromady…

K.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 10:25

Muj manzel je taky OSVC, vydelava o neco vice nez tvuj. Taky mame nepravidelny prijem, v zime mame akorat na slozenky, takze musime brat z nasetrenych rezerv a ja mam 7300 rodicak.
Finance rozdelene nemame, mame spolecne penize (manzel si to tak pral jeste v dobe chozeni, vydelava asi 4× tolik co ja jsem vydelala). Takze neresime kdo co zaplati. Proste se to zaplati a se zbytkem zijeme. Anonym M

dajka.11
Kecalka 440 příspěvků 04.02.17 10:46

U nas to funguje je tak ze penize jsou spolecne zadne jeho nebo moje

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 10:55

Manžel je také osvč a je fakt, že se nikdy neřešilo, kdo co zaplatí..vydělávali jsme zhruba podobně, někdy víc já, někdy on. Co jsem na mateřské tak víc se platí z jeho příjmu, ale! on je velmi šetřivý tzn. že fakt když neutratí za domácnost nebo domluvené věci tak si vyloženě sám něco nekoupí..společný účet nemáme, protože podnikatelé musí mít podnikatelský, ale o společných financích rozhodujeme už od doby, co jsme spolu začali žít. O tom kolik vydělá vím přesně - za prvé mu vedu účetnictví, za druhé má radost kolik vydělal tak mi to poví.-)

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 04.02.17 11:09

.

Karleon
Kelišová 5349 příspěvků 04.02.17 11:25

Můj muž je také oscvč a každý měsíc jiný příjem, máme určitou finanční rezervu, takže nepravidelnost nás netrápí. Všechny naše příjmy chodí na jeden účet, tím je vše vyřešeno.

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 13:05
@Anonymní píše:
Měla bych otázku na Vás, které mají doma protějšky pracující jako „drobné živnostníky“ takže pro ty co domů donesou průměrně max. 30tisíc měsíčně…jak finančně zvládáte nepravidelný příjem, jak máte rozdělené placení apd.? Sděluje partner/manžel každou korunu co vydělal apod.Chtěla bych zjistit jak to funguje i jinde…protože u nás z mého příjmu platím všechny pravidelné platby, pojistky, školky apod. zbyde mi pak něco málo, co utratím za větší nákup a čau…a pak už platí partner, ale to že by mi řekl, kolik vydělal k tomu se nemá, vadí mi i to říkat mu když někam chci jít aby mi dal tolik a tolik…začala jsem ted po více jak pěti letech pracovat, tak jsem se těšila jak to bude konečně jiné, ale přestěhovali jsme se do baráku, který postupně rekonstruujeme a je to ještě horší než bylo :(

Chápu to dobře, že ty vlastně rozfofruješ celý plat a když už není z čeho brát, tak pak řekneš manželovi?
Máme to blbě nastavené, když ani netušíš kolik má on peněz. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >