Pavlikovy třmeny - jadérka

388
22.4.17 18:48

Pavlikovy třmeny - jaderka

Ahoj, prosím o zkušenosti maminek jejichž děti měly Pavlikovy třmeny. Malá má třmeny od šesti týdnů, s nálezem 2C na levé kycli.Po šesti týdnech už to bylo 2a minus a minulý týden proběhlo sono, kdy mi se neřekl výsledek jen mi oznámil že za 4 tydny proběhne rtg a třmeny by mohly dolů. Zajímá mě, jestli vždycky je třeba výstupní rtg pokud je to v pořádku a jestli nebude mít jaderka a kyčle budou mít dobré postavení, jestli ji ty třmeny sundaji.Maly brácha naší holčičky totiž neměl jaderka ještě v roce, ale chodil od devíti měsíců a kyčle úplně ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5701
22.4.17 19:34

@justina20 myslim, ze jaderka s tim. nesouvisi. u nas je nasli az po roce a pul. Normalne chodil, zadne baleni nebo tak nemel.
Jo alea rtg nakonec kvuli nim mel. Jeden doktor sliboval sono, ale pak tak byl jiny a ten rikal, ze od roka uz na sonu neni nic videt. Tak nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
22.4.17 20:25

Jaderka byt nemusi dle mého. U nas nejakou dobu nebyla a jedine doporučení bylo dávat poctivě vitamin D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
22.4.17 20:44

Mě jde o to jestli ty třmeny sundají i když jaderka nebudou, někde tady na diskusi jsem četla, že nález byl v normě, ale vzhledem k tomu, že nebyly jaderka, tak třmeny zůstaly. Tesim se až je malé sundám, jednak mi málo ji a já myslím, že je to tím, že se nehybe a nemá potřebu a taky co si budeme nalhávat, už se jich chci zbavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
22.4.17 20:49

Jaderka muzou byt treba až v roce takze urcite sundaji pokud budou kycle v pořádku :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17189
22.4.17 22:35

No a nepripada ti dulezitejsi, aby mela zdrave kycle? Proste, pokud to bude potreba, nechaji je, pokud ne, sundaji je… co vic chces resit… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
23.4.17 05:39

Čekala jsem že se někdo takový ozve, ty máš dítě s trminkama? pokud ani, tak asi víš že to není nic příjemného a myslím, že každá maminka se těší je je dítěti sundají a pokud dítě s trminkama nemáš tak nediskutuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
23.4.17 06:17
@mroe píše:
No a nepripada ti dulezitejsi, aby mela zdrave kycle? Proste, pokud to bude potreba, nechaji je, pokud ne, sundaji je… co vic chces resit… :roll:

Ty trminky jsou pro miminko omezující a nedivím se, ze se tesi až je sundaji. Tak si nech své hloupé poznámky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
23.4.17 07:49

@voodoo děkuji,prostě se už těším, až je mít nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17189
23.4.17 09:34
@voodoo píše:
Ty trminky jsou pro miminko omezující a nedivím se, ze se tesi až je sundaji. Tak si nech své hloupé poznámky.

Ja se taky nedivim, ale nechapu, co ceka, ze se dozvi tady. Hodla snad s doktorem diskutovat, ze zeny na emiminu rikaly, ze…Zrejme nechapu smysl zalozene diskuse - i kdyby ji sem napsalo zkusenosti dvacet maminek, stejne muze byt u jejiho ditete postupovano jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
23.4.17 12:36

Ty jseš mimo, chtěla jsem povzbudit od jiných maminek co mají děti s trminky, ty zřejmě nemáš tak nechápu co sem lezeš, bez prudit jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17189
24.4.17 10:40
@justina20 píše:
Ty jseš mimo, chtěla jsem povzbudit od jiných maminek co mají děti s trminky, ty zřejmě nemáš tak nechápu co sem lezeš, bez prudit jinam.

Tos ale nenapsala. Melas napsat, ze nechces poradit, ale poplacat po rameni a pustit slzu. Spravne formulovat, co ocekavam, je zaklad uspechu, skoda, ze to malokdo umi, ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
1.5.17 14:41

Pro tu co nepochopila smysl diskuse, ptám se jestli když už je kyčel v poradku, a nejsou jaderka, jestli se třmeny sundavaji, ono se to totiž může stát a ptám se maminek se zkušenostmi, jestli si tím někdo prosel. Je na tom něco nepochopitelného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17189
1.5.17 15:01
@justina20 píše:
Pro tu co nepochopila smysl diskuse, ptám se jestli když už je kyčel v poradku, a nejsou jaderka, jestli se třmeny sundavaji, ono se to totiž může stát a ptám se maminek se zkušenostmi, jestli si tím někdo prosel. Je na tom něco nepochopitelného?

Ano, takovou otazku by rozumny clovek polozil lekari. Mas snad pocit, ze matky na emiminu tomu rozumeji lepe?
Ovsem jeden prispevek nad mym pises toto:

Ty jseš mimo, chtěla jsem povzbudit od jiných maminek co mají děti s trminky, ty zřejmě nemáš tak nechápu co sem lezeš, bez prudit jinam.

Tak nevim, jestli mas jasno v tom, co co ocekavas od diskuse…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama