Pavlikovy třmeny manipulace

3Lu
10608
30.6.13 11:14

Pavlikovy trmeny manipulace

Dobry den, mame holcicku Lucinku, 6 tydnu a v patek jsme u ortooeda vyfasovali Pavlikovy trmeny:-(… Cele jsem to oplakala, je mi to moooc lito a nevim, co bude dal. Mam panicky strach z trakcni lecby v nemocnici, pripada mi to jako trapeni miminka a opravdu jsem uplne v koncich. Zacla jsem hledat na internetu a zjistovat, protoze nas ortoped nam nic moc nerekl, z toho duvodu se chceme i obratit na nejakeho z Olomouce. Pokud nekdo znate dobreho Mudr., prosim o kontakt.
Dale vas chci poprosit o pomoc a nazor, ve zprave mame prava kycel IIB, leva IIC az D. Jinak nozky zakloubene, ryhy symetricke, luxace negativni. Nejedna se o vykloubeni, ale misto praveho uhlu, ktery tam ma byt mame uhel obly. Moc tomu nerozumim…Myslite, ze nam hrozi ta trakce-zaveseni miminka za nohy?:-( Dale nechapu, jak mam malickou polohovat, ma prece zvedat hlavicku atd. Siroke baleni nam nerekl, ma jen pampersku a nozky nema od sebe tak, jak jsem nasla na obrazcich. Ma to vubec dobre nasazene??
Dekuji moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8924
30.6.13 12:11

Ahojda, my jsme tedy meli frejkovu perinku, ne trminky, ale nalez taky IIA a IIC. A mala ji nosila do 4,5 mesicu, pak do 5,5 mesicu na noc a nyni je moc sikovna, zdrava a vsecko dohnala. A nikde v nemocnici jsme nebyli, jen mela perinku od ortopeda. Tak neboj :hug:
Otacet se ti holt bude pozdeji a past muze v tech chvilkach, kdy ji trminky sundas. Mmch moje ani ne 9mesicni krasne leze, sedi a stavi se, nikdo by nepoznal, ze do tech 4,5 mesicu lezela jak placka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
donaga
30.6.13 12:17

Malá nosila třmeny od 2. měsíce do jednoho roku (poslední dva měsíce jen na noc). Také jsem z toho nebyla nadšená, ale říkala jsem si, že lepší to přetrpět teď než aby měla problémy později. Ale po pravdě musím přiznat, že víc třmeny vadily mě než malé. Ona byla úplně v pohodě, nijak se s nimi neprala. Že se do nich někdy opřela, to není trápení, to je normální pohyb. Také jsem se bála, tak jsem s malou i chodila na RHB, ale tam mi řekli, že je úplně v pohodě ( a měli pravdu). Ale samozřejmě je vývoj zkreslen. Malá se poprvé otočila na bříško až v 8 měsících, dřív se točila z bříšla na záda. Na bříško jsem jí normálně pokládala, ale pasení koníků jí prostě nebavilo. Ačkoli opravdu měla třmeny celý den krom koupání, tak se s oporou sama postavila ještě tentýž den, co jsme třmeny sundali a chodit začlala pořádně ve 13. měsících.
Jediné co na RHB říkali, bylo, že má povolenější břišní svaly, jak nemůže s nožičkami pořádně cvičit, ale že se to pak spraví (a měli pravdu).
Teď jsme byli na tříleté kontrole u ortopeda a kyčle měla úplně v pohodě. Jen má nohy do „X“, ale nevím, jestli to má nějakou spojitost s těmi třmeny (nohy do X mají i děti, co s kyčlemi problémy neměli).
K nálezu se raději vyjadřovat nebudu, nejsem doktor. Moje dcerka ani IIC nález neměla a třmeny jí předepsali také.
Přikládám foto jak moje dcerka ve třmenech vypadala. Široké balení jí nahrazovaly ty třmeny, takže také měla jen pemprsku (v léte jsem to ocenila, nezapařovala se mi :mrgreen: ).

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
30.6.13 12:23

Ahoj, my jsme měli třmeny od narození. Byl to šok a hrůza, ale musím tě ujistit, že ty miminka to nebolí. Jen my maminy jsme z toho vybobkované. Měli jsme IIIC na obou nožkách a Dr. nás posílal na trakci. Ale třmeny to zachránili. Takže je mějte pořád. Jen na to koupání sundejte. A před a po koupání můžete pást koníky. Široké balení už nedávej, to snad s třmínky nejde. Já chtěla látkovat a nešlo nám to. Stačí pampers. Teď nejsem doma, ale až se domů dostanu, tak se pokusím najít fotku, jak dcera měla ty třmeny nasazeny. Neboj, když bude mít Lucinka třmeny pořád, tak se ji to určitě zlepší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.6.13 12:25

Tak fotku už dávat nemusím. Donaga mě předeběhla, než jsem to napsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3Lu
10608
30.6.13 12:37

Dekuji moc za uklidneni. A od kdy jste to zacali nosit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3Lu
10608
30.6.13 12:40

@donaga Dekuji. Zda se mi, ze mate ty nozicky hooodne pokrcene proti nam. Mala je ma jakoby vic natazene a muze spat i na boku, tak nevim, zda je to dobre. Nebo oni to nejak utahuji potom?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3Lu
10608
30.6.13 12:45

@dennytesarova Jeje ja mam nyni nazor, ze bych tu trakci odmitla:-(… Prijde mi to uplne silene!!! Vy jste to take odmitli? Vsude ctu, ze s III uz se chodi ihned. A my jsme jen predstupinek pred tim. Chceme ale jeste zajet k nekomu do Olomouce, jsou tam pry machri na ortopedii, u nas ve Zline to stoji za prd. Je zajimave, ze kazdy nalez se resi jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3Lu
10608
30.6.13 12:48

Jinak my siroke baleni ani nemeli, v porodnici byla dobra a ted v 6ti tydnech tohle:-(…Pritom jsem dohledala plno nazoru, za holcickam by se siroke baleni melo davat uz jen preventivne hned od porodu do te 6ti tydenni kontroly. Nam ale nikde nikdo nic nerekl… :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
30.6.13 12:54

@kaspluc my se lecime v Olomouci, ale větší machri jsou v Brně, doc Poul. Mě v Olomouci doktor Dostál ( pry ze machr) zanedbal natalku, jak ty jsem se hroutila. V Olomouci trakci odmítnout můžeš, ale jen ve Fakultní nemocnici, tam kde se lecime my u MUDr Kaminka. Ja pro klid duše si jela i do Brna k doc. Poulovi, klidně tam zavolejte za nezávislou konzultaci si bere 300kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
30.6.13 12:59

Jinak ja trakci odmítla z důvodu ze dcera měla tehdy už 8 měsíců a doma jsem měla 2 letou holčičku. Šly jsme na artrografii a za mesic na to na operaci. Operovali nás ve Fn Olomouc, sadra na 10tydnu, v Brně dávají na 4 až 6 tydnu, takže raději kdyby náhodou tak raději tam k Doc. Poulovi. Jak se jmenuje váš Ortoped ve Zlíně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
anet007
30.6.13 13:25
@kristy09 píše:
Jinak ja trakci odmítla z důvodu ze dcera měla tehdy už 8 měsíců a doma jsem měla 2 letou holčičku. Šly jsme na artrografii a za mesic na to na operaci. Operovali nás ve Fn Olomouc, sadra na 10tydnu, v Brně dávají na 4 až 6 tydnu, takže raději kdyby náhodou tak raději tam k Doc. Poulovi. Jak se jmenuje váš Ortoped ve Zlíně?

Můžu se zeptat proč to neřešili dřív, než v těch 8mi měsících?

• Citovat
  • Nahlásit
3Lu
10608
30.6.13 13:29

@kristy09 Urcite mu zavolam a napisu! My bychom trakci prijali, pokud by sla doma. Jinak v zadnem pripade.Jak jsem videla fotky, jak to vypada, taik jsem se malem pozvracela.To musi byt silene! My jsme byli u nejakeho Jurici, radovy kyclar v nemocnici. Takze se mame zamerit na brno a v olomouci nehledat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
anet007
30.6.13 13:29
@kaspluc píše:
Dobry den, mame holcicku Lucinku, 6 tydnu a v patek jsme u ortooeda vyfasovali Pavlikovy trmeny:-(… Cele jsem to oplakala, je mi to moooc lito a nevim, co bude dal. Mam panicky strach z trakcni lecby v nemocnici, pripada mi to jako trapeni miminka a opravdu jsem uplne v koncich. Zacla jsem hledat na internetu a zjistovat, protoze nas ortoped nam nic moc nerekl, z toho duvodu se chceme i obratit na nejakeho z Olomouce. Pokud nekdo znate dobreho Mudr., prosim o kontakt.
Dale vas chci poprosit o pomoc a nazor, ve zprave mame prava kycel IIB, leva IIC az D. Jinak nozky zakloubene, ryhy symetricke, luxace negativni. Nejedna se o vykloubeni, ale misto praveho uhlu, ktery tam ma byt mame uhel obly. Moc tomu nerozumim…Myslite, ze nam hrozi ta trakce-zaveseni miminka za nohy?:-( Dale nechapu, jak mam malickou polohovat, ma prece zvedat hlavicku atd. Siroke baleni nam nerekl, ma jen pampersku a nozky nema od sebe tak, jak jsem nasla na obrazcich. Ma to vubec dobre nasazene??
Dekuji moc…

Já bych byla naprosto v klidu, první dcera měla třmínky, dávala jsem jen občas a nohy má ok…syn měl nohy ok už od narození, druhá dcera dostala dečku už v porodnici, nález 3-4c tedy luxace, já se hroutila, prej traxce atd..no za 3 týdny jsem šla k jinému ortopedovi, ten řekl nález 2C na obouch kyčlích..a dečku, prý tak do 8 měsíců, že uvidíme jak to bude probíhat, no dečku jsem dávala asi tři týdny…na každé kontrole se to lepšilo, až nás v 5ti měsících vyřadil, že máme kyčle krásné :) nikde se kyčle nekontrolují, to je specialita nás čechů…nevím no..máem kyčle ok i se špatným nálezem a spravilo se to samo

• Citovat
  • Nahlásit
1115
30.6.13 14:05

@kaspluc no, v Olomouci ve Fn špatní nejsou, ale operují max 3 děti ročně a ta sádra na 10 až 12 týdnu. Když jsem tehdy volala do Brna doc. Poulovi a prosila o nezávislou konzultaci, vzal nás za 3 dny, pochválil Olomoučáky za dobře provedenou operaci akorát se divil proč nechávají sádru tak dlouho a že se do toho pustili, když s tím nemají takové zkušenosti, nicméně aspoň to provedli dobře a nenutili nám trakce, dcera měla tehdy 7 m když jsme odešli od MUDr. Dostala který ji léčil a nevšiml si že to má vykloubené. Jinak od narození měla široké balení, pak peřinku, třmeny, operace, sádra, abduční strojek a teď jsme slavily rok od sumdání všeho, je šikovná 2 letá slečna nikdo by nic nepoznal nebýt jizvy na nožičce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat