Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
Ahoj,
predpokladam, ze mas tedy anovulaci, nevim tedy, zda by mělo domaci snazeni smysl, tusim, ze uz se snažíte dele, když uz navštěvujete CAR. My zacali Clostilbegytem a IUI, zkusili jsme celkem 3× inseminaci s Clostíkem
Tak můžete timto také zacit, pripadne Clostik a casovany styk, IUI stejne nemá vyssi uspesnost nez prave domaci snazeni. Drzim palce ![]()
@Adulka24 snažíme se rok a půl. Clostíka jsem zkoušela 3 měsíce s mojí gyndarkou bez úspěchu. A bylo to úspěšný u vás? A máš take štitnou žlázu?
@Anonymní píše:
Dobře odpoledne. Chci se někoho optat zda nemá něco podobného jako já. Od února navštěvují Gennet. Přítel je v pořádku (normozoospermie). U mě se přišlo na PCOS (Beru Utrogestan 1-0-1)a na štitnou žlázu s hypofunkci. Nasadili mi okamžitě letrox a na kontrolu jdu 14. To čekání je pro mě katastrofa, tam se dozvím jestli se lepsi nebo ne. V Gennetu mám další konzultaci 21.5. A tam by jsme se měli s dr. domluvit jaký postup k naší cestě za miminkem. Nemáte někdo zkušenost co může následovat jestli jen nejaka stimulace a prirozene se snazit nebo rovnou IUI či IVF?
S tvojí anamnezou rovnou IVF. Mám to dost podobně. Z gennetu dvě děti
@Anonymní píše:
@Adulka24 snažíme se rok a půl. Clostíka jsem zkoušela 3 měsíce s mojí gyndarkou bez úspěchu. A bylo to úspěšný u vás? A máš take štitnou žlázu?
A jak jsi reagovala na Clostík? Byl nějaký folikul? Léky na štítnou žlázu neberu, hormony mám v normě, jenom jsem hlídaná. Já mám ten PCOS a u nás vyšlo až IVF.
@Lenka997 není čeho. Prostě se do toho vrhnete. Nemá cenu se dalších X let tyrat. Při pco obvykle odeberou Hodně vajíček, takže budeš mít třeba i zásobu na další pokusy. Náročný to je, ale děti za to stojí
@Lenka997 my sli do ivf po téměř 2-lete snahy o miminko a vůbec niceho nelituji, naopak jsem si to uzila, všichni byli v CARu mili a pozitivni
a neni podminkou, ze při PCOS bude hodne vajíček, ja mela slabe davky hormonu, aby me neprestimulovali a i presto mame mrazacky a vůbec to dopadlo jak nejlíp mohlo ![]()
Příspěvek upraven 24.04.19 v 14:44
Jak byli ženy a muži spokojení s lékařskou péčí?
Narodilo se vytoužené miminko? Přečtěte si hodnocení všech českých center asistované reprodukce nebo přidejte vlastní.
Dobře odpoledne. Chci se někoho optat zda nemá něco podobného jako já. Od února navštěvují Gennet. Přítel je v pořádku (normozoospermie). U mě se přišlo na PCOS (Beru Utrogestan 1-0-1)a na štitnou žlázu s hypofunkci. Nasadili mi okamžitě letrox a na kontrolu jdu 14. To čekání je pro mě katastrofa, tam se dozvím jestli se lepsi nebo ne. V Gennetu mám další konzultaci 21.5. A tam by jsme se měli s dr. domluvit jaký postup k naší cestě za miminkem. Nemáte někdo zkušenost co může následovat jestli jen nejaka stimulace a prirozene se snazit nebo rovnou IUI či IVF?