Pcr test negativní, ale je mi blbě

Anonymní
5.3.21 21:26

pcr test negativní, ale je mi blbě

Dobrý večer, byl jsem v sobotu v kontaktu s pozitivní osobou, výsledky pcr mi vyšli negativní, přesto mně pálí oči, jsem malátný, mám rýmu, bolest hlavy, co s tím? Mohu zítra na antigenní testy (pro jistotu) když jsem ve čtvrtek byl na pcr? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
368
5.3.21 21:34

Jsou i jiné nemoci než covid, např. chřipka, nachlazení, atd. A mají kupodivu podobné příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
5.3.21 21:35

Ano. A klidně za tři dny požádat doktora o další žádanku na pcr. Ty testy mají záchyt jen 2/3. Znám mnoho lidí vč. mě, co vyšli negativní a za pár dní už byli pozitivní až na půdu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 21:42

V nějaké diskuzi bylo napsano, že na antigenní testy se po pcr může až za pět dní, tak nevím, jestli tam můžu

• Citovat
  • Nahlásit
15926
5.3.21 21:45
@Anonymní píše:
V nějaké diskuzi bylo napsano, že na antigenní testy se po pcr může až za pět dní, tak nevím, jestli tam můžu

Jako samoplatce můžeš klidně hned, pokud je to pro tebe tak důležité. Jinak se izolu. COVID se léčí stejně jako jiná viróza…symptomaticky. Pokud ti bude hodně zle, volej sanitku a upozorni na rizikový kontakt. Ano, můžeš mít koronavir a negativní test. Stává se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4134
5.3.21 21:48

Šel jsi na PCR test pátý den po kontaktu s pozitivním. To mohlo být ještě brzy (inkubační doba je 2 - 14 dní). Jestli ti vyskočily příznaky, kontaktuj svého lékaře, dá ti novou žádanku a pošle tě znovu na PCR test. Každopádně bych se vyhla styku s dalšími osobami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
5.3.21 21:49
@Anonymní píše:
Dobrý večer, byl jsem v sobotu v kontaktu s pozitivní osobou, výsledky pcr mi vyšli negativní, přesto mně pálí oči, jsem malátný, mám rýmu, bolest hlavy, co s tím? Mohu zítra na antigenní testy (pro jistotu) když jsem ve čtvrtek byl na pcr? Díky [/citace
ontaktujte svého obvodního lékaře, ať určí další postup.
@Anonymní píše:
Dobrý večer, byl jsem v sobotu v kontaktu s pozitivní osobou, výsledky pcr mi vyšli negativní, přesto mně pálí oči, jsem malátný, mám rýmu, bolest hlavy, co s tím? Mohu zítra na antigenní testy (pro jistotu) když jsem ve čtvrtek byl na pcr? Díky

Na antigenní test můžete nejdříve za 3 dní po negativním testu (platí pro negativní antigenní i pcr). Kontaktujte svého obvodního lékaře pro další postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1355
5.3.21 21:51

Lidi smiřte se s tím, že covid není jediná nemoc na světě. Pokud vám vyšel OCR test negativně tak jste opravdu negativní a máte normální rymecku.
Buď doma, nikam nelez, izoluje se. To by měl udělat každý nemocný člověk co může být infekční…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53010
5.3.21 21:52

Jo, týden po kontaktu už jsem předpisově necítila a PCR negatiní. Za další dva dny už pozitivní. Není to všespásné, zvlášť takhle brzo dělané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
5.3.21 21:59
@Anonymní píše:
Dobrý večer, byl jsem v sobotu v kontaktu s pozitivní osobou, výsledky pcr mi vyšli negativní, přesto mně pálí oči, jsem malátný, mám rýmu, bolest hlavy, co s tím? Mohu zítra na antigenní testy (pro jistotu) když jsem ve čtvrtek byl na pcr? Díky

Pokud jsi byl v kontaktu a máš příznaky, tak doma, karanténa, správně by tě měl kontakt nahlásit, ale víme, jak to chodí.. na antigenní testy bych nešla. Akorát budeš doma na klasické nemocenské, tak nedostaneš 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23499
5.3.21 22:01
@epsice píše:
Lidi smiřte se s tím, že covid není jediná nemoc na světě. Pokud vám vyšel OCR test negativně tak jste opravdu negativní a máte normální rymecku.
Buď doma, nikam nelez, izoluje se. To by měl udělat každý nemocný člověk co může být infekční…

No, to neni tak uplne jiste, PCR neni stoprocentni jistota, jen tak 70%. Ale moje deti mely treba ted uplne normalni beznou rymu…
Mozne je oboji, takze bych byla doma, jak se to vyvine a pockala na dalsi test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7368
5.3.21 22:32
@epsice píše:

Vždyť to covid může být, pcr nezachytí všechny případy. Ono toho moc jiného v této době prostě neřádí. Kolega měl příznaky dva týdny, dost výrazné, ale vyšel negativní. Po těch dvou týdnech, kdy už mu nic nebylo, se nechal znovu vyšetřit ze svého zájmu, a byl pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
5.3.21 22:42

@belladonna neřádí, to ale neznamená, že neexistuje. Kamarádce v lednu bylo zle jak psovi - pcr negativní. Měsíc na to rizikový kontakt s cov. pozitivním a chytla to od něj. Takže poprvé to s největší pravděpodobností opravdu byla nějaká chřipka nebo prostě nachlazení.
Jinak samozřejmě ty testy vychází jak falešně - tak falešně + (to mám teď také jeden případ v okolí - kdy dítě před operací bylo 1× + a pak hned na to 3× -)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1048
5.3.21 22:46

Mám teď stejnou zkušenost. Od úterý bolest hlavy, pálí mě v nose a na plicích, večer teplota. Test negativní v pondělí mám jít dle mého lékaře do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1253
5.3.21 22:51

Znam dva lidi primo z blizkeho okoli, kteri i pres zjevne priznaky meli test pcr negativni. Jedna pak sla na antigenni testy a vyslo ji pomerne vysoke cislo protilatek takze nepochybne covid prodelala. Nic neni stoprocentni. Ano jsou i jine nemoci ale ty se nekde museji chytit. Takze pokud tam byl kontakt s kovid pozitivnim, je zrejme ze testy proste jen jeste nic neprokazali. Mamce jsem delala antigenni test jeden den s tim ze se musela nakazit ode me a vysel negativni a to mela horecku, druhy den uz vysel naprosto pozitivni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat