Péče o bazén

7539
15.6.13 16:09

Péče o bazén

Ahoj, koupili jsme pro děti konečně větší bazén, takovou tu klasiku s nafukovacím okrajem o rozměrech 457×91 cm.
Jelikož jsme to napouštěli 15 hodin :roll:, tak doufám, že tam voda zůstane celý léto.
Proto se chci zeptat, jak se správně o takovej bazén starat. Máme tam v plováku nějakou multifunkční tabletu a k tomu zaplou filtraci (kartušovou). Stačí to nebo tam mám nalít třeba Savo? Nebo něco jinýho? Zatím tam je voda od včera, takže je čistá, ale mám hrůzu z toho, že se začne kazit a já nebudu vědět, co s tím. :lol:
Tak se ptám - jak dlouho vydrží jedna tableta? (200 g)
jak dlouho má běžet filtrace a je nutný zapínat ji každej den?
mám koupit ještě nějaký jiný sráče? :lol:
Ještě máme nějakej vysavač a síťku na bordel.

Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13124
15.6.13 16:11

Filtrace nám běží nonstop. Tableta - záleží jaké je počasí. Musíš sledovat ale stav chloru a PH - tzn. musíš mít koupenou tu sadu na sledování. Pokud je potřeba dorovnávat PH a příp. sypat chlor. Pravidelně vysávat nečistoty a síťkou odstraňovat nečistoty z hladiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10638
15.6.13 17:23

@PetraJ Tak my měli zapnutou filtraci každý den několik hodin. Máme taky kartušovou, ale chceme teď koupit pískovou. Ale zatím ta kartušová stačila. Měli jsme Chlor šok, ale ten nebyl nic moc, nám se nejvíc osvědčilo obyčejný savo ;).
A síťku na bordel máme taky, s tou se bavil hlavně přítel, když vybíral listí a utopený mouchy :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.13 19:32

Bazen mame uz 12let.Po spouste neuspesnych pokusech udrzet vodu cistou jsme to konecne vychytalu. Zaklad je cerna plachta-nepropusti svetlo a nerostou rasy, prikryvame vzdy, kdyz se nekoupeme, piskova filtrace, UV lampa-poustime oboje prez noc. V plovaku a ve skimeru triple chlor tableta a pri velkych vedrech leju do bazenu savo original 1-2l 1-2× tydne. Zadne pH nemerime. Sitkou vybirame necistoty.

• Citovat
  • Nahlásit
8286
16.6.13 08:10

Ahoj tak mi máme stejný bazen, 3 roky jel na kartušovou filtraci a nikdy nebyl tak čistý jak by měl, lili jsme do toho vše ale nestačilo to, včera jsme koupili pískovku a dneska budem napouštět, ono se vyplatí když si spočítáš kolik stoji filtry do kartušovky a měníš je často tak se opravdu vyplatí koupit pískovka. jinak stačí savo, je to lepší neš ty jejich čističe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5277
15.7.14 13:53

Oživuji téma…Koupili jsme dcerce bazén 2 m x 0,5 m a ráda bych, aby ji tam ta voda vydržela déle. Nechce se mi s tím vypouštět a pak zase napouštět ledovou vodou ( samozřejmě bych to udělala, kdyby to nešlo jinak ). Proto se ptám dámy a pánové :P Jak pečovat o takový bazén bez filtrace? Co do té vody nalít, aby déle vydržela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15811
15.7.14 13:58

@Libza savo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5277
15.7.14 14:00

@pvmr To mě taky napadlo :think: Myslíš, že na butali najdu dávkování, abych to nepřehnala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1814
15.7.14 14:01

Přidej tam kromě sava ještě modrou skalici a kdyžtak i vločkovač, aby se ti vysrážela nečistota a tu pak můžeš lépe sebrat sítkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15811
15.7.14 14:11

@Libza jj, je tam přímo napsaný poměr jaký tam máš nalít ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5277
16.7.14 13:22

@Meeshab @pvmr Díky za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
17.3.18 21:51

Ahoj, oživuji téma. Přestěhovali jsme se s přítelem do rodinného domu, na zahradě máme bazén-plný pěkně hnusné zelené vody. Nikdy jsem bazén neměla, tudíž'jsem nikdy nemusela řešit jeho údržbu. Může mi někdo poradit kdy vodu'vypustit (určitě počkáme až poleví mrazy) a čím bazén vyčistit atd? A jak potom probíhá přes léto údržba bazénu, co je potřeba koupit za přípravky a další potřebné věci k tomu? toto léto bazén používat nebudeme-z finančních důvodů, stačí ho tedy jen přikrýt a nechat být?
Děkuji za každou radu, jsem jak Alenka v říši divů :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat