Péče o sebe v době covidové

2255
1.12.20 10:35

Pece o sebe v dobe covidove

Holky, co jste byly pred covidem zvykle chodit pravidelně na mani, pedi, kosmetiku, atd., jak jste se popraly s peci o sebe v dobe nouzového stavu? Zmakla nektera z vas domaci peci natolik, ze uvazujete, ze sluzby profesionalek uz vyuzivat nebudete? Co se vam osvedcilo za pristroje a pripravky? Ja prave s blížícím se otevrenim salonu zjistuju, ze krom kadernice, jejiz peci doma opravdu nenahradim, ostatni sluzby asi ani nepotrebuju, protoze jsem si zvykla vse zvladnout sama. Trosku se teda jeste peru s pedikurou, brusku mam, ale jeste musim dostat do ruky tu techniku, cviceni dela mistra, ze. Mate ale nektera tip na nejakou pedi kosmetiku, co pouzivate a jste spokojene? Co se tyce kosmetiky, nakoupila jsem ultrazvukovou spachtli, na cerne tecky celkem fajn vec, a sonicky silikonovy kartacek na cisteni, tam si zatim ucinkem moc jista nejsem. Mate vy nejake vychytavky, sera, pristroje a tak? Jake pripravky pouzivate k ultrazvukove spachtli? Budu rada, kdyz si navzajem predame poznatky a tipy, jak tu domaci peci zvladnout lepe :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
1.12.20 11:07

@Ernais popravdě to mám stejně. Jelikož se nebarvím, dokázala jsem nahradit kadeřnici i sobě, chlapa jsem také strihala sama a i když jsem se toho bála, dopadlo to tak dobře, že do salónu už nechce. Kamarádky říkaly totéž, že když své muže musely ostříhat, už do salonu nechtějí. Pedikúru si dělám sama skalpelem, ale tady bych radši podotkla, že jsem na tyhle práce extrémně šikovná a opatrná. Žiju v zahraničí a pedikúra tu bohužel neexistuje (když si zaplatíte pedikúru, holka vám pouze nalakuje nehty, skalpel je zakázaný), tak jsem koupila na ebay a naučila se to :roll: ale nebudu lhát, kdyby tu pedikúra možná byla, tak zaplatím.

• Citovat
  • Nahlásit
14723
1.12.20 11:08

Tak barvení a stříhání zvládám doma uz roky, ale gelové nehty se mi učit nechtějí, hlavne tedy nakupovat veškerý materiál. Masáž sama taky nezvládnu. Kosmetiku celkem ok, slupovaci masky, peeling a krém uz doma mam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19086
1.12.20 11:13
@Ernais píše:
Holky, co jste byly pred covidem zvykle chodit pravidelně na mani, pedi, kosmetiku, atd., jak jste se popraly s peci o sebe v dobe nouzového stavu? Zmakla nektera z vas domaci peci natolik, ze uvazujete, ze sluzby profesionalek uz vyuzivat nebudete? Co se vam osvedcilo za pristroje a pripravky? Ja prave s blížícím se otevrenim salonu zjistuju, ze krom kadernice, jejiz peci doma opravdu nenahradim, ostatni sluzby asi ani nepotrebuju, protoze jsem si zvykla vse zvladnout sama. Trosku se teda jeste peru s pedikurou, brusku mam, ale jeste musim dostat do ruky tu techniku, cviceni dela mistra, ze. Mate ale nektera tip na nejakou pedi kosmetiku, co pouzivate a jste spokojene? Co se tyce kosmetiky,nakoupila jsem ultrazvukovou spachtli, na cerne tecky celkem fajn vec, a sonicky silikonovy kartacek na cisteni, tam si zatim ucinkem moc jista nejsem. Mate vy nejake vychytavky, sera, pristroje a tak? Jake pripravky pouzivate k ultrazvukove spachtli? Budu rada, kdyz si navzajem predame poznatky a tipy, jak tu domaci peci zvladnout lepe :)

a fakt to pomáhá? můžeš poslat odkaz? já vzdala nehty -) od března si je dělám sama doma a celkem to jde. Na vlasy dávám jednou za čas přeliv, ale zatím nešedivím, tak to jde. S pedi válčím, to doma asi nedám a na kosmetiku jsem zase začla chodit, ale uvažuju o něčem právě na ty černé tečky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
1.12.20 11:17

@Lalelale muj muz se nastesti zvlada strihat sam, dela to tak uz roky za pomoci dvou zrcadel, osobne nechapu, jak to zvlada, ale sestrih ma super, ja bych si nadelala tak akorat zuby :mrgreen: jinak ja mam sediny uz od 18, takze se bohuzel barvit musim, drogerkovou barvu bych si na svoje pesteny vlasy neplacla a ve strihani si neverim, takze kadernici si ponecham. Navic jsem rada, ze se mi podarilo dostat do nejlepsiho salonu v nasem meste, tak bych tam rada zustala. U pedikury skalpelem bych se asi bala, ze se podriznu :mrgreen: ja mam klasickou brusku z dob, kdy jsem si delala gelovky, takze jsem akorat dokoupila nastavec, ktery pouziva moje pedikerka, obratnost s bruskou zatim nemam takovou jako ona, ale neni to ani nejhorsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4100
1.12.20 11:19
@Ernais píše:
Holky, co jste byly pred covidem zvykle chodit pravidelně na mani, pedi, kosmetiku, atd., jak jste se popraly s peci o sebe v dobe nouzového stavu? Zmakla nektera z vas domaci peci natolik, ze uvazujete, ze sluzby profesionalek uz vyuzivat nebudete? Co se vam osvedcilo za pristroje a pripravky? Ja prave s blížícím se otevrenim salonu zjistuju, ze krom kadernice, jejiz peci doma opravdu nenahradim, ostatni sluzby asi ani nepotrebuju, protoze jsem si zvykla vse zvladnout sama. Trosku se teda jeste peru s pedikurou, brusku mam, ale jeste musim dostat do ruky tu techniku, cviceni dela mistra, ze. Mate ale nektera tip na nejakou pedi kosmetiku, co pouzivate a jste spokojene? Co se tyce kosmetiky, nakoupila jsem ultrazvukovou spachtli, na cerne tecky celkem fajn vec, a sonicky silikonovy kartacek na cisteni, tam si zatim ucinkem moc jista nejsem. Mate vy nejake vychytavky, sera, pristroje a tak? Jake pripravky pouzivate k ultrazvukove spachtli? Budu rada, kdyz si navzajem predame poznatky a tipy, jak tu domaci peci zvladnout lepe :)

Ani náhodou, chodím tedy jen na kosmetiku a kadeřnici..manik a pedik. ne. i když o manik. uvažuji. Hlavně kosmetiku mám spojenou se super relaxem, dávám si i masáž atd. o který nechci přijít. I kadeřnici chci využívat dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4145
1.12.20 11:22

Tak u mě se celkem moc nezměnilo. Gelové nehty si dělám sama 1× za 14 dní už roky. Dělám si krátké, bez zdobení…vlastně jen zpevňuji svoje. Je to pro mě relax, pustím k tomu film a za 2 hoďky hotovo. Pedikúru to samé. Nohy pěkně do lavoru s levandulovou solí a pak obrousím. Nalakuju nehtíky a tradá hotovo. Vlasy moc neřeším. Nemám žádný složitý střih, jen normál dlouhé vlasy. Tak 4× ročně jdu ke kadeřnici na zastřižení konečků, přeliv, prostě na co mám zrovna náladu. Ke kosmetičce nechodím. Používám kvalitní kosmetiku, čistím pleť a mám ráda ty látkové (nebo jaké) masky. Pleť mám celkově zdravou, bez vrásek a černých teček, takže nevidím důvod. Na mě prostě nikdo moc nevydělá. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
1.12.20 11:23

@lachtanice86 ja se gelovky naucila nastesti uz na vejsce, kdy na manikerku nebyly penize. Pred par lety jsem ale presla na gellak, ktery mi vyhovuje vic nez gelovky, drzi mi tydny a vypada prirozeneji. Ale ja jsem na ty nehty fakt sikovna, nikdo mi neveri, ze si je delam sama a zname me porad premlouvaji, at je zacnu delat jako bokovku, ze ke mne budou rady chodit. Ale do toho se mi nechce, protoze by me to pro ostatni nebavilo, zivnostak si delat nehodlam a patlat to na cerno mi za tech par tisic vydelku nestoji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19247
1.12.20 11:25

Poprala jsem se s tím tak, že chodím pořád. Bez kosmetiky, kadeřnice, mani a pedi bych nebyla a doma to dělat nebudu. Kadeřnici nenahradim a zbytek mě nebaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
1.12.20 11:30

Kadernici jsem stihla pred zavrenim, ale nemam zatim sediny. Plet si delam sama, taky mam spachtli. O ruce pecuji sama to zvladam. Jediny, co se tesim, je pedikura. Ve ctvrtek jdu a uz se fakt tesim :dance:. Tohle je vec, co me nebavi a nechce se mi, to sama delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
1.12.20 11:30
@Keyllah píše:
a fakt to pomáhá? můžeš poslat odkaz? já vzdala nehty -) od března si je dělám sama doma a celkem to jde. Na vlasy dávám jednou za čas přeliv, ale zatím nešedivím, tak to jde. S pedi válčím, to doma asi nedám a na kosmetiku jsem zase začla chodit, ale uvažuju o něčem právě na ty černé tečky :think:

Paradni je to na tecky na nose, ty jdou ven fakt dobre, na tecky na tvarich to moc nepomaha, protoze je mam hluboke, ale to mi nevytahla nikdy spachtli ani kosmeticka, to se musi jedine naparit a vymackat rucne. Ja objednala znacku Inface z Aliexpressu, ma tam dobre hodnoceni, preprodava se i tady u nas, ale za 2× tolik. Ja prave nad kosmetickou nejvic vaham, chodila jsem fakt pravidelne kazdy mesic, ale asi bemam dobrou kosmeticku, protoze mi neprijde, ze by ta plet byla lepsi nez kdyz se ji poradne venuju doma. Spis uvazuju, ze bych k ni chodila jen na specialnejsi zakroky a tu pravidelnou peci uz budu zvaldat sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19086
1.12.20 11:33
@Ernais píše:
Paradni je to na tecky na nose, ty jdou ven fakt dobre, na tecky na tvarich to moc nepomaha, protoze je mam hluboke, ale to mi nevytahla nikdy spachtli ani kosmeticka, to se musi jedine naparit a vymackat rucne. Ja objednala znacku Inface z Aliexpressu, ma tam dobre hodnoceni, preprodava se i tady u nas, ale za 2× tolik. Ja prave nad kosmetickou nejvic vaham, chodila jsem fakt pravidelne kazdy mesic, ale asi bemam dobrou kosmeticku, protoze mi neprijde, ze by ta plet byla lepsi nez kdyz se ji poradne venuju doma. Spis uvazuju, ze bych k ni chodila jen na specialnejsi zakroky a tu pravidelnou peci uz budu zvaldat sama

to zní dobře, já mám právě ty černé tečky na nose a je to děs. Já ke kosmetičce chodím 2krát za měsíc, právě na čištění ultrazvukem, hydrataci atd. A musím říct že zatím dobrý, ta péče jde vidět. Ale těch černejch teček se nemůžu zbavit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
1.12.20 11:35
@scentini píše:
Kadernici jsem stihla pred zavrenim, ale nemam zatim sediny. Plet si delam sama, taky mam spachtli. O ruce pecuji sama to zvladam. Jediny, co se tesim, je pedikura. Ve ctvrtek jdu a uz se fakt tesim :dance:. Tohle je vec, co me nebavi a nechce se mi, to sama delat.

Hele a mas pocit, ze ti ta spachtle vycisti celou plet? Mne se s ni dari brat akorat cerne tecky na nose a trochu bradu, ale ze zbytku pleti nedostanu nic :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19549
1.12.20 11:35

Krome perfektniho strihu, na ktery v Praze do Fellini, a s kterym v pohode vydrzim pul roku (vymyvaci preliv zvladnu sama, ale ze salonu jsou kvalitnejsi a dele trvajici barvy) vsechno.

Nejvic mne stve asi pedikura, to je pro mne relax nechat si macet a opecovavat kopyta. Manikuru i pedikuru beznou zvladnu sama, jen asi na francouzskou obcas zajdu, ale na klasiku asi ani ne, segra si koupila zapejkacku na nehty, takze shellac si udelam u ni.

No a kosmetika - chodim jednou za ctvrt roku do Lancome pro relax, s pleti problemy nemam a pouzivam kvalitni kosmetiku.

Chlupy neresim, mam asi pet let IPL blikatko Lumia od Philipsu, takze v podstate jsem bez chlupu a obcas co par chlupu nekde vyleze zvladne ziletka…

Jeste tak rekaxacni masaze, ale ted mam po roce od kontroly po uraze predepsane rehabky s masazi, takze za ty usetrim. Jinak si parkrat za zimu dopreju lavokameny nebo bylinne mesce na prohrati, pred plesem čokoladovou (zabarvi trochu a clovek neni tak bledy, letni opaleni vydrzi do listopadu max) a na jare medovou detoxikacni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19549
1.12.20 11:39
@Ernais píše:
@lachtanice86 ja se gelovky naucila nastesti uz na vejsce, kdy na manikerku nebyly penize. Pred par lety jsem ale presla na gellak, ktery mi vyhovuje vic nez gelovky, drzi mi tydny a vypada prirozeneji. Ale ja jsem na ty nehty fakt sikovna, nikdo mi neveri, ze si je delam sama a zname me porad premlouvaji, at je zacnu delat jako bokovku, ze ke mne budou rady chodit. Ale do toho se mi nechce, protoze by me to pro ostatni nebavilo, zivnostak si delat nehodlam a patlat to na cerno mi za tech par tisic vydelku nestoji

Pronajmi si nekde v zavedenem salonu kreslo a prijmy si zdanuj sama nebo ti udela jednou rocne za peniz zkusena daňařka nebo delej jen pro par znamych jako konicek, aspon se ti za par stovek za mani zaplati material…

Příspěvek upraven 01.12.20 v 11:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat