Peg Perego GT3 a opravdický terén

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
whooro
Kecalka 193 příspěvků 20.10.14 14:38
Peg Perego GT3 a opravdický terén

Přeji hezký den,
Vím, že toho o PP GT3 bylo napsáno mnoho, ale i po přečtení spousty příspěvků si stále nejsem jistá, jestli je to pro nás ta správná volba. I když, asi už nám nic jiného nezbyde, koupila jsem totiž hlubokou korbu Navetta XL z druhé ruky :) Samozřejmě výhodně.
Situace je následující:
Bydlíme na vesnici, na horách, mimčo má přijít na svět v únoru, budeme tedy s kočárkem jezdit sněhem. Závějím se budeme vyhýbat, ale občas se to nemusí povést. Pak přijde jaro, léto, atd. a my hodně chodíme na procházky po lese a okolí. Jedná se nám o štěrkové cesty, cesty s kořeny, loužemy, blátem, zaschlým blátem.. Občas do skal, na louky..
Otázka tedy zní: Nevyklepeme miminko natolik, že se budu bát s kočárkem jezdit? Má odpružení, ale nevisí na páskách, jako staré kočárky. Ani to nebude klasika jako např. Roan Marita. Zase ta kvalita a pozitivní zkušenosti.. No, jsem z toho už magor. Byla jsem pevně rozhodnutá, ale začly mě hlodat pochybnosti.
Děkuji za názory :)

Jak maminky hodnotí Peg Pérego GT3

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kubikova
Kecalka 233 příspěvků 20.10.14 14:43

Prejede cokoliv. Odvozili jsme v nem 2 deti. A kdyby bylo dalsi kocar si necham.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 20.10.14 14:44

Tak štěrk, bahno, louže, tráva, sníh, to je úplně ok. Kořeny, zaschlé rozježděné bláto, velké kameny, to už taková paráda není. Na největší odpružení se to sice dá, ale nic světoborného. Do takovýchto míst bych ho asi nekoupila. Ani to jedno kolo není v takovém terénu žádný vejvar. Když člověk potřebuje častěji přizvednout na předku, tak to asi začne časem lézt krkem, že není tak stabilní jako 2 kola vpředu.
Jinak já ho milovala a kdybych mohla, sama bych se v něm vozila :lol: Malé miminko v něm bude ale solidně naklepané, když bude cesta samá mulda.

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 20.10.14 14:49

Tak my bydlíme na samotě uprostřed pole a pokud chci nakoupit tak jedu přes louku, les a pak přes rozkopanou polňačku, kde jsou hluboké brázdy od traktoru a kočár drží. Nezdá se mi, že by byl malý vytřepaný a já osobně bych už jiný kočár nechtěla ( vyzkoušela jsem ještě Tako a Dorjan ) Jediná nevýhoda je, že se mi zdá dost těžký, někdy mi dá zabrat, ale fakt je, že když jsme byli někde na výšlap, tak tlačil chlap a ten byl v klidu. Pro mě je rozhodující pohodlí syna a to tento kočár splňuje na 110% :)

whooro
Kecalka 193 příspěvků 20.10.14 14:51

No super… Je fakt že úplnému extrému se budeme snažit vyhýbat.. Nebo se naučím se šátkem :D ale měl by to tedy dát.. A kopce samozřejmě bude tlačit chlap :) Ať se ukáže :)

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 20.10.14 14:52
@PetiteFillette píše:
Tak štěrk, bahno, louže, tráva, sníh, to je úplně ok. Kořeny, zaschlé rozježděné bláto, velké kameny, to už taková paráda není. Na největší odpružení se to sice dá, ale nic světoborného. Do takovýchto míst bych ho asi nekoupila. Ani to jedno kolo není v takovém terénu žádný vejvar. Když člověk potřebuje častěji přizvednout na předku, tak to asi začne časem lézt krkem, že není tak stabilní jako 2 kola vpředu.
Jinak já ho milovala a kdybych mohla, sama bych se v něm vozila :lol: Malé miminko v něm bude ale solidně naklepané, když bude cesta samá mulda.

No to je fakt, na to jedno kolo si člověk musí zvyknout a párkrát jsem málem kočár převrátila, ale stejně bych nekoupila jiný :mrgreen:

marcela74
Závislačka 3620 příspěvků 20.10.14 14:56

Já jsem taky spokojená, polní a lesní cesty, štěrkové cesty, přes nepokosenou louku, vše v pohodě. Samozřejmě ale s aretací předního kola. Bez aretace se v nerovném terénu bloknu. Korba v hlubokém je dostatečně velká, malý bude mít zanedlouho 6 měsíců, a pořád se vejdeme. Vyklepaný mi nepřijde, koupila jsem do korby ještě matraci, a super. Sníh zatím nemáme vyzkoušený.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 20.10.14 15:09

@Deninina Nám ho převrátil vítr na Pradědu. Manžel naštěstí držel pevně a byl pohotový. Pravda, že to byl takový fičák, že i čtyřletá dcera mi doslova vlála za ruku.
Taky bych ho koupila znovu :palec:

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 20.10.14 15:09

My s tím projeli všechno, když nepočítám nějaký hrozný krpál, kdy jsem já nesla mimino a manžel zdrncal kočár. Les, pole, louky, štěrk a písek, neprojetý sníh jsme taky zvládli, ale to jsem si mákla :-D

až malej začne pořádně chodit, tak ho budu prodávat, protože nám doma zabírá dost místa, ale opláču ho. Dvě děti věrně odvozil :)

whooro
Kecalka 193 příspěvků 21.10.14 19:22

Tak vám děkuju za příspěvky. Dneska jsem objednala i autosedačku, tak je to jasný, bude komplet PP GT3, snad to nějak zvládnem. Je krásnej :)

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 21.10.14 19:50

@whooro Tak přeji mnoho kilometrů bez potíží, věřím, že nebudete litovat :)

k.a.c.k.a.1
Závislačka 3138 příspěvků 21.10.14 21:08

Projede opravdu vše, proti vyklepání miminka z navetty doporučuji dát mezi navettu a kostru kočáru klasickou houbu na mytí nádobí- bezva tlumí otřesy. Do terénu je sice nej BJ city elite s ruční brzdou, ale i PP je výborná volba do terénu.

whooro
Kecalka 193 příspěvků 22.10.14 11:36

@k.a.c.k.a.1 skvě­lá fotka! A díky za tip.

chuanita
Kecalka 362 příspěvků 03.08.16 19:38

@whooro ahoj, založila jsem stejnou diskuzi :roll:,nevšimla jsem si tvé. Jak si nakonec byla spokojená?

whooro
Kecalka 193 příspěvků 04.08.16 15:56

@chuanita

Ahoj, PP GT3 jsem koupila, jezdila s hlubokou korbou tri a pul mesice, pak bylo leto, tak ve sportaku v lehu a na zimu uz sel do kumbalu, kde je dodnes, v zime jezdila v sankach (bydlime na horach) a pak jsme koupili Chariot CX1 a v tom jezdi dodnes :)

PP je dost tezkopadne, obcas ho skoro zvrhnes, musis davat pozor na obrubnicich a naklonenych stranich.. Asi dobry kocarek, ale znovu bych do nej nesla. Kdybys chtela, prodavam :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >