Pejsek doma

131
30.12.05 15:59

Pejsek doma

Ahoj,

jeste jedno tema - pejsek doma a male mimco.

Zajimalo by me, jak to delaji jine maminky, kdyz maji maleho prcka a k tomu pejska, ktery se doma pohybuje uplne vsude. Docela se zacinam desit, az mala zacne lezt po zemi a bude nam pomahat vysavat chlupy od pejska /zvlast na jare, podzim a v zime - tedy temer porad- hodne lina/.

Jak to delate? Jasne, ze vysavame porad, ale ani to nestaci.

Navic je nase fenka hodne hrava a skakava, tak se bojim, ze nebudu moci malou vubec pustit cely den z oci.

Jinak jsou to obe zlaticka a musime venovat svou peci a cas obema stejne :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12468
30.12.05 16:46

Ahoj Lucys,
docela jsem se musela smat, jak to resis ;), protoze presne pred rokem, kdyz se syn zacal pohybovat, tak jsem taky „resila“, abych nakonec zjistila, ze to stejne bylo vsechno jinak ;) Nas pes teda nechodi uplne vsude, ale v kuchyni a obyvaku je porad, kde jsem ovsem nejcasteji samozrejme i ja se synem.
Nejdriv jsem mela plan, ze dite bude jenom v ohradce......jak naivni :)))))))))))))))
Postupne praxi jsem presla na jiny plan, protoze pro 7mesicni dite byt v obyvaku pouze v ohradce proste nejde (samozrejme;) ), a tak jsem kazdy den vytirala (i 3×) a asi stokrat za den zametala (mame plouvouci podlahu) a psa neustale okrikovala-nedelej to, nelizej ho, nechod k nemu atd. -pozn. pes je labrador.......:))))))))))))))))))))
Tenhle plan mne vydrzel asi tyden a pak jsem zjistila, ze za prve mam z toho nervy uplne v kyblu, ze to nejde uhlidat, a hlavne ze ditko psa a chlupy uplne klidne prezije, nejdulezitejsi je ze ja, syn i pes jsme v klidu :)))
Od te doby to fungovalo tak, ze rano jsem to zametla „z toho nejhorsiho“, tak 2× tydne vytrela, psa jsem nechavam v klidu, akorat se nesmi dotykat synovych hracek.
Ted spis resim zase jiny problem, jak zaridit , aby 1,5 lete dite nechalo v klidu psa :) Ahoj Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
30.12.05 16:59

Ahoj Lucys
Ali je zatim malicky, ale uz ted, kdyz jdu do poradny, v cekarne rychle obiram chlupy z obleceni a obcas si pripadam trochu jako cunatko. Ale kdyz mas doma psa a dite, stejne to neuhlidas, tak to nijak neresim. Zametam, vysavam, vycesavam psa, obcas si zanadavam, ze jsou chlupy vsude a jinak to moc neresim.

Spis bych se pak snazila, aby pes diteti neublizil, samo, ze ne schvalne, ale prave pri hre. Nas je totiz taky peknej trdlik a uz se mu 2× povedlo skocit malymu na hlavu primo nam pred ocima (nastesti se nikdy nic nestalo, malej se ani nelekl).

Takze v klidu, ono si casem svuj system najdes :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.12.05 17:07

Ahoj holky, mě tento problém zatím čeká, jsem čerstvě poprvé těhotná a doma máme dvouletého jorkšírka. Naštěstí tohle plemeno nelíná, takže s tím problém mít nebudu, ale zas na druhou stranu je to strašný mazel, v posteli se nám roztahuje jakoby byla jeho a každého má tendenci ulízat k smrti… :wink:
Dovedu si představit jak to bude vypadat příští rok v létě : pes imrvére nasáčkovaný miminu v postýlce, olizovat ho bude jak lízátko a hračky mu bude krást jak zkušená straka… :roll:
No ale jinak je s těma zvířátkama velká sranda, ne? :wink: :lol:

Papa nepřihlášená NOGGIE

• Nahlásit
  • Citovat
131
30.12.05 17:12

Tak to jsem rada, ze v tom nejsem sama.

Kdyz to takhle ctu od vas, tak mi to pripada legracni, ale ja obcas chytnu takoveho uklizeciho amoka, ze litam, jak furie; vetsinou jsem ale uz v klidu, naucila jsem se to neresit, ale jak me to chytne, tak se mi manzel klidi z oci.

No, asi to opravdu necham, ono to nejak dopadne - nejhorsi bude, kdyz k nam prijde navsteva nebo co horsiho rodice /teda mama nebo tchyne/ - to si budu vice davat pozor, abych predesla „neprijemnym poznamkam“.

Zdar pejskum, pejskarum a zvlast labradorum !
/stejne to jsou nase zlaticka,ne?/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
30.12.05 17:17

Ahojky,

tak já jsem se trošku smála, jak to řešila Janat :D .
Popravdě, já jsem to ani neřešila, máme krátkosrstého psa, takže chlupy se zapichují snad do všeho, na druhou stranu zas tolik nelíná. Oba kluci jako miminka leželi na zemi, čubina kolikrát s nimi. Ač je to někdy děsnej rapl, tak na kluky byla vždycky opatrná. Možná to někomu není milé, ale mnohdy je o olizovala (to jsem je ale pak utírala vlhkýma ubrouskama :D ). Prostě nedělám z toho vědu a žijeme se psem :wink: .

Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
30.12.05 17:47

Ahoj,
já to neřeším a ani jsem nikdy neřešila. Myslím, že nejdál jsem došla tak, že jsem o tom přemýšlela. Máme fenku (malý knírač), která naštěstí vůbec nelíná, ale chodí naprosto všude včetně postele, sedačky, židlí atd.
Každý den rozhodně nevytírám, zvlášť teď, když Máťa už chodí, na zem tolik nešahá. Luxuju stejně jako dřív, když Matýsek ještě nebyl na světě.
No, jenom to olizování se snažím zatrhávat, jelikož Líza sežere venku naprosto vše, co jí přijde do cesty, včetně její největší hnědé pochoutky...... Tomu se ale opravdu nedá zabránit :( Když to zjistím, tak pak přijdu domů, vytřu jí hubu ústní vodou a pořádně hadrem (to jsme taky dělali i dřív) a pošlu jí někam do kouta, ať mi nesmrdí :wink:
jenže za chvilku už je stejně vše při starém a když ji přistihnu, jak Máťovi později olizuje ruce, tak mu je letím hned otřít. Jenže! já na ně taky 100% nekoukám a pokud mu je olízne a on si je pak strčí do pusy..... No, tak jsem jí párkrát velmi výrazně okřikla, když ho olizovala a zatím je klid. Spíš od něj chudinka couvá, když k ní Matýsek jde, aby asi zase něco neprovedla.
Taky má ráda svůj klid a když jí Máťa otravuje, utíká, ale když jí otravuje v pelíšku, tak na něj trošku vycení zoubky a stejně uteče. Jednou jsem ji totiž přistihla, jak zvedá fousy, a byl takovej sekec, že raději vyklidí pole. Musím ji ale potom trošku pomazlit, aby se necejtila odstrčená a samozřejmě Matýska učit, aby jí v pelíšku neotravoval a stejně tak, když papá. Dřív jí furt chtěl lézt do jídla (na to, jaká je Líza žrout, tak mu klidně zase odcouvala), ale teď už se na ni jen kouká a ví, že pejsek papá sám. 8)
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3624
30.12.05 17:54

Pes

Ahojky,

tak tohle teď přesně řešíme. Berunce je přes 9 měsíců a v dětském pokojíčku, kde mají s Adámkem koberec a kam pes - fenka labradora cca 3 roky nesmí, se jí už nelíbí, takže se plazí všude možně. Nejdřív jsem z toho byla na nervy, ale už jsem si zvykla, že minim. 2× denně luxuju, do toho i vytřu. Nezabere to zas tolik času, ale i přes to jsou na Berunce chlupy. Pokaždé, když ji Beru ze země třeba na jídlo, tak jí omyju ručičky a otřepu z ní chlupy. Prostě asi to jinak nejde. Aimy - pes si už zvykla, že do obýváku nemůže, ale pohybuje se po chodbě a kuchyni, kde má žrádlo. V noci ji sem tam přistihnu v obýváku, ale vzhledem k tomu častému luxování…to už neřeším. Kdyby bylo léto, šupla bych ji na chatu, kde může lítat venku. Zkoušeli jsme ji „nacpat“ ke tchýni, ale to taky neprošlo. Prostě to řeším, jak je to nejlépe možné. Beru se už dost staví na nožičky, takže předpokládám, že fáze lezení - plazení už nebudu zas tak moc častá. Až začne chodit, to bude vysvobození. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
30.12.05 18:14

Ahojky,
taky myslim, že je lepší to moc neřešit a hlavně si zbytečně nedělat velké plány a iluze!!!
Máme tříletého jorkšírka a devítíměsíční holčičku Verunku a snažíme se hlavně, aby se pes necítil odstrkovanej. Jinak, jak bylo již řečeno, tahle rasa nepouští chlupy, takže problém s uklízením naštěstí nemám.
Pes malou občas olízne a malá má samozřejmě nejraději Bertíkovi hračky, ale to je zbytečné hlídat. Pomalu si už spolu začínají hrát, takže mi vlastně pes pomáhá.
Ahoj všem Kačula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.12.05 18:29

Tak toho sem se také bála nyní máme psíka skoro dva roky a dítko skoro 7.měsíců.Při příchodu z porodnice na radu zkušenějších sem šla první bez mimina a Šerinku pomuchlala atak pak šel tatka s mimim nechali sme ji ho jemně očmuchat a samo chtěla lízat tk sme řekli nesmíš.Pak sem pár dní při přebalování házela na zem Filipkovo oblečení parkrát ho ukradal,ale jinak pohoda.Dnes Filipka hlidava když zabrečí běží nám naproti a pokud jdem sami bez kočárku kouká,zda to není ten náš pokud nás nějaký míjí aspon mi to tak připadne.Hračky má svoje a Filipkovi nechává na pokoji.Až začne lozit,chodit to ukáže čas,ale určitě bych se toho nebála a zbytečně nesmejčila byt.Prostě bude možní i dítě odolnější.

• Nahlásit
  • Citovat
853
30.12.05 18:43

Jeejku to sem byla já nepřihlášená Nikkol

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
30.12.05 19:09

My mame dlouhosrsteho 50kg psa, takze chlupu vsude plno a hlavne nosi v srsti ruzne predmety z venku. Nakonec se to vyresilo jednoduse. Pes ma koupelnu, chodbu a pracovnu pro sebe. Sarlotka zase obyvaci pokoj, kuchyn a jidelnu. Skoro nikde nemame dvere, takze se na sebe divaji pres ohradku a tvari se oba spokojene. Vecer, kdyz se sejde cela rodina, tak pejsan muze vsude.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.12.05 21:36

chlupy neřešíme… taky spíš řešíme jak ochránit psa (ovčanda) před 16-ti měsíční holčičkou..

• Nahlásit
  • Citovat
1817
31.12.05 08:27

ahoj holky,

tahle diskuze je super, aspon jsem si v tom udelala trosku jasno. teda - chlupy neresim- spis to, ze nas pejsanek se bude jiste citit odstrceny, kdyz na nej po narozeni miminka nebude cas. snad to ale zvladneme tak dobre jako vy. (mame prazskeho krysarika, ktery chodi a lezi uplne vsude, vcetne postele, tak doufam, ze mimi nebude alergik, jinak k detem, ktere prijdou na navstevu se chova velmi hezky, i k miminkum - chce si je ocichavat a hrozne mu voni pliny:)))

krasnej novej rok vsem

Marka + Marketka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12468
31.12.05 11:15

Neda mi nedodat ke svemu prispevku. Syn ma ted „uklizeci“ obdobi (asi jak me videl, ze jsem porad ted kolem tech vanoc surovala) Vcera jsem ho pristihla, ze si vzal ubrousek a nejdriv utrel sobe pusinku, pak vsem plysakum a na zaver se rozhlidl, zblesknul psa a zacal mu taky utirat hubu ubrouskem, pes chudak jenom drzel… :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama