Reklama

Peníze vs. argumenty mé matky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.18 10:01
Peníze vs. argumenty mé matky

Ahoj. Nevím kde začít. Asi takhle. Nechovala sem se zrovna zodpovědně a dojela jsem jednu dobu na to. Moje mamka nám s přítelem finančně pomohla, když se nám narodil syn. Ale vše jsem jí vrátila, jakmile se nám finanční situace zlepšila. Ona žila s přítelem, se kterým nebyla šťastná a chtěla pryč, ale sama by nájem neutáhla - žila s ním v jeho domě. Takže jsem se jednoho dne nechala přemluvit, sehnala jsem větší byt a nabídla mamce, aby od něj odešla a šla do toho s námi. Tím jsem myslela na pár let, než bude schopná si něco našetřit a osamostatnit se. Ona nebude muset platit vysoké nájemné a nám finanční příspěvek k placení nájmu pomůže + výhoda případného hlídání prcka. Nejdřív se to zrcadlilo jako dobrý nápad. Platila nám 4 tisíce k nájmu - platíme byt 14 500 + přidávala na jídlo. Já vařím, uklízím, peru, starám se o společné prostory, meju okna atd. Ona za celé tři roky neumyla ani záchod, vše dělám já. Dobrý mlčím, stejně bych to musela udělat. Pak přišel čas návratu do práce z rodičovské, i kvůli financím. Mamka neměla problém, kluka vyzvedávat ze školky a pohlídat ho. Pracuje z domu, takže i měla dost prostoru, aby si domlouvala práci jak potřebuje. Nějakou dobu vše klapalo, ale pak mi začla líst na nervy. Hlavně co se finanční stránky týče. Dávala nám pozdě na nájem, přestala přispívat na jídlo… až to teda vyústilo v to, že teď jsem již od ní neviděla peníze 4 měsíce. Nedala nic na nájem, na jídlo přispěje max dvěma stovkami - což při dnešních cenách vykryje max denní dávku jídla. Ale většinou nic nedá. Já vařím, starám se o domácnost a pracuji. Ona neudělá nic - jo abych nežrala, tak občas pověsí prádlo a umyje nádobí. O kluka se střídáme jak můžeme dle práce všichni tři s přítelem. Ten si teď i rozhodil lépe směny, aby nemusela tolik hlídat mamka. Já dělám krátké dlouhé týdny. Přítel teď přišel, že na našem společném účtě je nějak málo peněz. Řikám mu, že jsem poplatila co je potřeba, udělala dva velký nákupy a že to prostě lítá. Pak mi řiká, kdy máma plánuje nám začít přispívat na jídlo i nájem. Řekla sem že nevim. Máma totiž stále argumentuje tím, že je teď málo kšeftů, marodila a musí si zaplatit povinný ručení, zdravotní pojištění a já nevim kde co a že nemá. Když přitvrdím, tak mě začne vydírat přes syna, že nám ho hlídá, abychom mohli chodit do práce a že kdybych si měla platit hlídání, tak mě to vyjde mnohem dráž. Víkendy si s přítelem vykrýváme, já mám volno i v týdnu, takže jde asi tak o to občas ho vyzvednout ze školky - většinou to s přítelem stihneme nějak udělat a 2-3× týdně ho pohlídat na pár hodin, než přítel přijde z práce nebo naopak když jde na noční. Dobře, když syn dvakrát do roka omarodí, tak ho hlídá, abychom si nemuseli brát ošetřovačku. To jí dávám jako velké plus k dobru. Takže bydlení a stravu si teď mamka bere něco jako naturálie za hlídání našeho syna. Dejme tomu cca 8 tisíc měsíčně. V práci mi teď přidali od nového roku, ale vůbec jsem to nepocítila, protože naopak jdu s prachama dolu, protože živím mamku. Přítel je už z toho zpruzelej, že si jí sem nebral, aby jsme jí živili. Vyhodit jí nemám to srdce, nemá kam jít. A taky jde o mou práci, musela bych jí nechat a být doma. Ale zas si řikám, když skoro půlku stejně dám do kšá, kvůli ní, zda by nebylo lepší se s ní rozloučit a najít se nějaký poloviční úvazek, abychom se vykryli s přítelem a my měli klid. Víte ona je i morbidně obézní a je pořád jen doma. Pořád jen na televizi, kluka hlídá podobně, občas ho vezme autem na hřiště nebo na kačeny. Ale jinak s ním pořád sedí doma. Přítel taky držkuje, že je strašně líná. Ani kamarádky moc nemá, prý je nepotřebuje. Miluje fb a víc jí nezajímá. Ani si nepamatuju, kdy šla naposledy mezi lidi, třeba jen posedět s nějakýma ženskýma u vína. :( Já mám v sobě pořád nějaký pocit zodpovědnosti, za ní. Proč sakra? Já fakt nevím. Dnes to dovršila tím, že mi přišla oznámit, že přijde balík, dala mi stovku a zbytek (tisícovku) mám doplatit já. Přijdou jí léky, mám v tom jen fenistil kapky pro syna, zbytek je její. Ale mám to zaplatit, že mi to pak dá. Kdybych ty kapky nepotřebovala - oba jsme teď nemocní, tak se snad na to vykašlu. Já u sebe takovou hotovost nemám, tak jsem vyrabovala každej kout, obě naše peněženky a budu zas cálovat.
Pořád přemýšlím, jestli jsem opravdu nevděčnej parchant a mám být ráda, že mám k dispozici hlídání a vše tohle dělat. Nebo se nějak vzepřít a chtít ty peníze po ní. Já jsem opravdu bezradná. Vážím si plno věcí, které pro nás udělala a dělá, ale ty peníze mě štvou. V poslední době si připadá jak její bankomat a ne dcera. :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18956 příspěvků 20.03.18 10:10

Je fajn, že jsi mámě pomohla, ale živit jí do smrti opravdu nemusíte. To není žádná tvoje povinnost. O penězích se špatně mluví, ale prostě si o ně řekni a stůj si za svým. Nebo vám půjde po čase do kelu i vztah s přítelem.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19329 příspěvků 20.03.18 10:12

Radila bych to hlavně porovnat co nejdřív. Zatím jsou to tři čtyři měsíce, může se stát, jak říká tvá máma, je málo kšeftů, stane se, proč mamce nepomoct.
Ale aby z toho nebylo doživotní živení!! Aby si nezvykla, že nebrbláš a platíš, a pak to nepovažovala za automatické dalších deset let.

Takže bych si s mamkou sedla s tím, že jsi její výdaje (které ty platíš) hodila na papír a že to dává třeba těch osm tisíc, co jsi zmínila. Že chápeš, že teď bylo blbý období, ale že zase živit ji nemůžete. A když se vytasí s hlídáním, tak říct, mami nezlob se, ale za osm tisíc měsíčně si můžu pořídit chůvu a ještě mi zbyde. A třeba to říct tak, jak by se na to dívala, kdyby ses ty jako dcera už dospělá, nechala od mámy živit…
A domluvit nějakej kompromis - že teda za to hlídání, když na tom tak trvá, se můžete nějak finančně vyrovnávat (nebude platit nájem čtyři, ale třeba jen dva), ale nejde, abyste ji živili, pokud není zrovna nemohoucí důchodkyně…

AVL18
Kecalka 209 příspěvků 20.03.18 10:12

Zbav se zodpovednosti za svoji mamu, nez te to znici, ver mi, mam sve zkusenosti. Mysli na syna, za nej jedineho mas zodpovednost. A ten balik bych nebrala. Fenistil si muzes koupit v lekarne a nebude te stat 1000. Mamince bych oznamila, ze bud se vzpamatuje a zacne platit co ma, nebo at si najde do 2 mesicu bydleni jinde.

PFEVM
Povídálka 18 příspěvků 20.03.18 10:14

Je to tva matka, pomoc jsi ji nabidla, ale ted je to uz spis vyuzivani vas z jeji strany.Dala bych ultimatum k doplaceni a placeni, popripade i k odstehovani…je to asi drsne, ale je mohouci, pracujici a malou garsonku by snad zvladla utahnout.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 20.03.18 10:15

Tohle je hodně těžká situace, protože vlastně jediné východisko vidím v tom, aby od vás odešla, ale prostě když nemá kam jít, co teď? :(
Netuším, zda jsou nějaké azylové domy, každopádně ještě máte možnost najít nějakou co nejlevnější garsonku, zaplatit první nájem a čau… ale zase, je to spousta peněz. Opravdu těžká situace. Předpokládám, že promluvit si s ní nikam nevede?

Lianys
Kecalka 282 příspěvků 20.03.18 10:15

Začala bych tím, že bych jí řekla, že to takhle opravdu nejde, že prostě nemáte tolik peněz abyste ji mohli živit, že se bude muset finančně podílet.

Když začne, že hlídá syna, upozornila bych ji, že ty zase pečuješ o domácnost a že jestli je to problém, zajistíte si hlídání syna jinak, domluvíte si kdo kdy uklízí, ona bude platit svou část nájmu a jídlo si bude platit úplně sama.

Když nebude možné se domluvit, tak asi změnu bydlení budete muset řešit všichni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.18 10:15

Bohužel resim neco podobneho jen s chlapem. Kazdy mame svuj ucet kam nam chodi výplaty, jsou +- stejne. Jeden plati to a druhy ono, taky +- stejně. Jenze on to ted nezvlada a me to stve. Uz jsem musela zaplatit kolem 14000, abychom se nedostali do nějakých dluhu. Kdysi to tak uz bylo, dokazal si to pak zaplatit sam kdyz prisla exekuce, ale me to prisli dost vyhozene penize kdyz to 3× tak narostlo, kdyz to stacilo zaplatit hned nebo o tom alespoň mluvit. Jsme rodina, nemam problem financne si vypomoc, ale on o to min pracuje a to mi prijde na chlapa hloupe. Nechci aby mi vlastní chlap dluzil penize, ale zas mu je nechci jen tak darovat, protože ja se na ne fakt nadrela a on si to vubec neuvedomuje. Co ja vydelam za mesic ma on z jedne povedene zakazky. Pak je ale 3 mesice bez zakazek, zatimco ja mam plat stabilni. Ted navic musím na osetrovacku, co zas ubere penize jen me. Jeho to netrápí, ale ze by diky tomu toho zase on poplatil vic nepripada v uvahu. Proste nema nebo nechce mit. Kde je hranice partnerstvi a kde je lidska vychytralost? Diky Iva

Markéta80
Hvězda diskuse 39324 příspěvků 20.03.18 10:16

Začala bych balíkem, nepřevzala bych ho. Ona nemá a objednává věci? To samé s nájmem a stravou. Líbí se jí to, komu ne ale takhle se žít fakt nedá. Bude se to jen stupňovat :? Jednoduché říct nemám, řekni jí to samé. Nemáme peníze navíc ;)

Uživatel je onlinejitka 11
Neúnavná pisatelka 18729 příspěvků 20.03.18 10:22

Ikdyž je to maminka, tak bych udělala jednu věc.
Jít s ní za advokátem a sepsat, kolik a kdy mi má dávat. A přes to nejede vlak.
Pokud by zase nadhodila něco okolo syna, tak jí připomeň dojednanou smlouvu.
A hlavně si nevyčítej, že jsi nevděčná.
Ty jsi pro ní udělala nejvíc, tak teď je ona na řadě.
Neboj se toho. Držím palce, ať to dopadne co nejlépe pro vás.

PeknyVlasy
Kecalka 210 příspěvků 20.03.18 10:23

S námi žila takhle babička (tátovo matka) 2 roky. První ze zdravotních důvodů a pak z lenosti. Nevím, jak se jí naši zbavili, byla jsem malá.

Když jsme se s ní dohodli že prodáme byt, nastehujeme se k ní, postavíme dům a samozřejmě ji vezmeme s sebou… začala nás po nastěhování vyhazovat na ulici. Vlastního syna a jeho rodinu…

Já si z toho vzala ponaučení, že když se o někoho staráš, druhý ti to v žádném případě nemusí oplatit. Prostě bych si stanovila pro a proti. Pokud už nechceš na paní na hlídání, tak jí „vypakuj“ - slušně jí pomozte najít vlastní byt a budete mít pokoj.
Já osobně bych nesnesla někoho z rodiny mít denně na očích - klidně přes ulici, ale né doma, to by mi hráblo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.18 10:23

Ahoj, tak předně je mi lito, jak to máte. S rodinou je to náročný, když něco neklape. Já bych na tvem místě třeba to posledni (balík) prostě nezaplatila. Není tam nic, co bys ty urgentne potřebovala, takže bych jednoduše řekla „platit to nebudu, nemám na to penize“. Slušně leč pevně. Protože jinak vlastně mamku ucis, že ty to nějak zvladnes sama. Nevím kolik je mamce let, ale asi takhle nechceš žít ještě dalsich xy let. Sedla bych si mamkou a řekla, že to tak dál nejde a jasně říct kolik může přispívat, protože to finančně nedavas. A neuhnout. Nejlepší by bylo, kdyby mamka bydlela sama, ale to bude těžký docílit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.18 10:24

@megy.misa pořád se snažím s ní mluvit, vždycky na mě použije to jak nám pomáhá a mám být za to ráda. Co by jiní dali za hlídání. Ano je to velké plus a jsem za to neskonale ráda, tu práci co dělám mám ráda a nechci jí opustit. Ale trápí mě to, že si ani nemohu nic ušetřit. Za ty 4 měsíce bych měla 32 tisíc. Teď když jsem to napsala, je to fakt obrovská částka. Pár měsíců mě to ani nenapadlo řešit, ale je skoro duben. Což už bude 5. měsíc co jsem neviděla ani korunu. Jsem z toho na nervy. Ona ve mě od malička dokázala vzbudit pocit viny, že za vše můžu já a musím jí být za všechno vděčná, že bez ní bych byla prd. Musim to nějak začít řešit, dneska mě to dorazilo. Jen potřebuju nakopnout od někoho dalšího. Plno lidí mi už řeklo, že by jí poslali do háje. Já to prostě neumím, přitom otevřít si pusu na přítele nebo podřízené v práci nemám problém. U ní mi to nejde. :zed:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 20.03.18 10:26

Bohužel budete muset tu pusu otevřít, no. Chápu jak se cítíte, je to těžké, ale takhle to dál nejde. Za hlídání jí poděkujte, ale ta chůva by vás fakt snad vyšla levněji…

PeknyVlasy
Kecalka 210 příspěvků 20.03.18 10:28
@Anonymní píše:
@megy.misa pořád se snažím s ní mluvit, vždycky na mě použije to jak nám pomáhá a mám být za to ráda. Co by jiní dali za hlídání. Ano je to velké plus a jsem za to neskonale ráda, tu práci co dělám mám ráda a nechci jí opustit. Ale trápí mě to, že si ani nemohu nic ušetřit. Za ty 4 měsíce bych měla 32 tisíc. Teď když jsem to napsala, je to fakt obrovská částka. Pár měsíců mě to ani nenapadlo řešit, ale je skoro duben. Což už bude 5. měsíc co jsem neviděla ani korunu. Jsem z toho na nervy. Ona ve mě od malička dokázala vzbudit pocit viny, že za vše můžu já a musím jí být za všechno vděčná, že bez ní bych byla prd. Musim to nějak začít řešit, dneska mě to dorazilo. Jen potřebuju nakopnout od někoho dalšího. Plno lidí mi už řeklo, že by jí poslali do háje. Já to prostě neumím, přitom otevřít si pusu na přítele nebo podřízené v práci nemám problém. U ní mi to nejde. :zed:

Mně by víc než ty peníze samotné vadil ten tlak (a možná přesně to vadí i tobě) - tlak ze strany partnera, citové vydírání matky, i pocit z „nedostatku“ financí. Jak jsem řekla, vyřešila bych to tak, že bych matku osamostatnila.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama