Periorální dermatitida

• Fotoalbum (13)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.2.12 15:08

periorální dermatitida

Potřebuji pomoct, už asi měsíc mám vedle pusy vyrážku. Našla jsem si, že je to asi PD. mám trošku pupínky a zarudlou pokožku. 3 dny si to mažu Tea Tree olejem a zdá se mi to lepší. Teď jsem četla na netu, že TTolej nee, že je moc agresivní. Máte někdo zkušenosti? Taky prý je dobrá mast s ichtiolem. Nevíte název?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
sterezie
7.2.12 15:10

já bych si teda prvně spíš zašla na kožní, než nějaký hokus pokus.. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2508
7.2.12 15:12

na periorálku je nejlepší: jarishuv roztok - potirat, mazat jen cistou vazelinou a nebo dokonce sadlem… nic jinyho, rozhodne ne teatree. Omez citrusovy veci, palivy a jinak vyrazny. snaz se na to vubec nedavat vodu z kohoutku a uz vubec ne zadny kosmeticky veci. Jedinej makeup, kterym to v pripade nouze muzes potrit je aknecolor :)
Hodne stesti, je to strasna vec a bude trvat hodne dlouho, nez se toho zbavis. Ale tohle co ti radim ti nejspis poradi 9 doktoru z 10 - ten desatej ti napise bud kortikoidy nebo antibiotika :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
7.2.12 15:34
pryfish píše:
na periorálku je nejlepší: jarishuv roztok - potirat, mazat jen cistou vazelinou a nebo dokonce sadlem… nic jinyho, rozhodne ne teatree. Omez citrusovy veci, palivy a jinak vyrazny. snaz se na to vubec nedavat vodu z kohoutku a uz vubec ne zadny kosmeticky veci. Jedinej makeup, kterym to v pripade nouze muzes potrit je aknecolor :)
Hodne stesti, je to strasna vec a bude trvat hodne dlouho, nez se toho zbavis. Ale tohle co ti radim ti nejspis poradi 9 doktoru z 10 - ten desatej ti napise bud kortikoidy nebo antibiotika :)

já bych k tomu ještě omezila používání zubní pasty,ta to taky velmi často zhoršuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72250
7.2.12 15:48

taky doporučuji vyřadit zubní pastu s fluorem (bez fuoru jsou různé eko pasty nebo ty dětské zubníí gey - Weleda)
vyřadit veškerou kosmetiku, na obličej žádné mýdlé, nejlépe ani vodu, jen Jarish

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
neprihlasena MadGirlNancy
7.2.12 16:46

Ráda ti poradím, protože jsem s blbou perorálkou bojovala víc než půl roku… doktoři uplně naprd, nepomohlo mi nic z těch jejich mastí a vodiček a antibiotik - tak jsem si to vyléčila sama po prostudování internetu. Mně Jarisch vadil, nelepšilo se mi to, tak pozor na to. Nechala jsem si v lékárně umíchat toto: pasta zinc oxide + 2% ichtamol. A bylo to do týdne pryč. Sem tam namažu místa, kde jsem to měla na noc a zatím se to nevrátilo (5 měsíců). Je to dobrý i na pupínky (akné). Používám též bezfluorovou pastu (já mám Parexyl). Obličej mažu ráno a večer Cetaphilem a někdy ta místa po perorálce tou umíchanou pastou. a mám nádhernou pleť - hydratovanou a jemnou, za pár kaček. Dokonce jsem to poradila lékárnici, která s perorálkou taky bojuje a hlásila vyléčení :-)

• Citovat
  • Nahlásit
238
7.2.12 16:49
neprihlasena MadGirlNancy píše:
Ráda ti poradím, protože jsem s blbou perorálkou bojovala víc než půl roku… doktoři uplně naprd, nepomohlo mi nic z těch jejich mastí a vodiček a antibiotik - tak jsem si to vyléčila sama po prostudování internetu. Mně Jarisch vadil, nelepšilo se mi to, tak pozor na to. Nechala jsem si v lékárně umíchat toto: pasta zinc oxide + 2% ichtamol. A bylo to do týdne pryč. Sem tam namažu místa, kde jsem to měla na noc a zatím se to nevrátilo (5 měsíců). Je to dobrý i na pupínky (akné). Používám též bezfluorovou pastu (já mám Parexyl). Obličej mažu ráno a večer Cetaphilem a někdy ta místa po perorálce tou umíchanou pastou. a mám nádhernou pleť - hydratovanou a jemnou, za pár kaček. Dokonce jsem to poradila lékárnici, která s perorálkou taky bojuje a hlásila vyléčení :-)

A to přijdu dolékárny a oni mi namíchají bez předpisu tuto pastu? kolik to stojí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.12 16:54

s tímto krémem někdo zkušenost nemá? O'THREE - OZONID (ozonizovaný olivový olej)

• Citovat
  • Nahlásit
7.2.12 17:00

Jo, u nás mi jí namíchali bez předpisu, řekla jsem, že chci co nejmenší balení, na zkoušku a stálo to asi 59 Kč. Pak jsem si nechala udělat víc.
Naše lékárna je super, prodají mi co potřebuji. Váženou vazelínu, ambiderman, synderman atd…:-)

• Citovat
  • Nahlásit
72250
7.2.12 17:03

Parexyl je ta strašně slaná, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.12 17:08

Ne, to je Parodontax. Parexyl je moc dobrá chuťově a hlavně bělí zuby. Sice trošku, ale mám pocit, že líp než Swissdent apod. Mám je vybělené White pearlem a super drží Parexylem barvu.

• Citovat
  • Nahlásit
898
7.2.12 22:11

Jestli to je opravdu perioralni dermatitida, zajdi si s tim radsi na kozni.
Me na to nechala umichat 2 masticky v lekarne - jedna byla hodne mastna na den a druhe byla takova hneda smradlava pasta na noc, ale moc mi pomahala.
A taky mi predepsala Entizol tabletky - normalne se tim leci pohlavne prenosne choroby, ale na tu PD to take moc pomaha.
Vynech make up, neodlicuj se zadnym kosmetickym pripravkem - idealni je destilovana voda. Nebo aspon prevarena kohoutkova, aby v ni bylo co nejmene chloru.
A pocitej s tim, ze se to leci dlouho - mam ji uz pres 20 let - stridaji se u me obdobi vysevu a obdobi klidu (ted by to na me laik treba nepoznal, ale ja ten trochu cervenejsi kruh kolem pusy vidim stale)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
7.2.12 22:14

Jo a jestli si nejsi jista - u me to obdobi aktivnich pupinku vypadalo presne takhle http://www.ordinace.cz/…lis3.big.gif
A i ted po zaleceni mam stale trochu cervenejsi kuzi kolem pusy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Petra32
1.4.12 14:04

asi píšu s křížkem po funusu, ale zaujalo mě to, protože s per. dermatitidou jsem kdysi skončila až v nemocnici.já už jsem hromady let bez ní, ale bylo to hrozný a nikdy to nikomu nepřeju. v nem. mi samozřejmě nepomohli. pomohlo umývat obličej pouze převařenou vodou nebo balenou, nejvíce pomohly ledové obklady na postižená místa, na obličej zbytečně nesahat a neloupat kuži a mazala jsem to krémem od bioderma Sebio červenobílá tubička. a pokud jsem šla ven sehnala jsem dokonce i super make-up, co to dobře skryl od La Roche - samozřejmě na dobu nezbytně nutnou. vyzkoušela jsem toho opravdu hodně a nejlepší na to je, je co nejmíň na to něco matlat a často ledovat. ale doufám, že už jsi ok:)

• Citovat
  • Nahlásit
hanka 77
29.4.12 01:03

pomoc při perorální dermatitidě

Ahojky,reaguji asi pozdě, ale snad to pomůže i někomu dalšímu, pokud na tento příspěvek narazí. Hlavní je správná diagnostika. Rozdíl je mezi klasickým ekzémem a perorální dermatitidou. Klasický ekzém je potřeba promazávat, kdežto perorální dermatitidu je potřeba vysušit (určitě ne KORTIKOIDNÍ MASTI). Mně se ekzém objevil v prosinci 2012. Jednalo se o napuchlé červené pupínky kolem nosu a po stranách úst, na které nezabíralo nic. Po špatné diagnostice od kožní, která mi předepsala hormonální mastičky ELOCOM a poté ADVANTAN se situace vždy na pár dní zlepšila, ale poté přišel bonus ve značném zhoršení a rozšíření ekzému na větší plochu. Prostě mazec. Zkusila jsem samoléčbu, ale bezúspěšně. V březnu jsem propadla totální depresi a navštívila jinou kožní (pí Těšíková v Brně). Ta již správně diagnostikovala perorální dermatitidu a naordinovala mi NEHORMONÁLNÍ mast ELIDEL, ZODAC, umývání postižených míst pouze převařenou vodou, zubní pastu bez fluoru a na zamaskování přes den AKNECOLOR (z možnosti zamaskování jsem byla nadšená :). Do týdne došlo ke zlepšení ekzému o 80%, hodně se vysušil a začal se loupat (hlavně zmizely napuchlé pupínky). Teď jsem 5 týdnů od zahájení léčby a ekzém již není téměř vůbec, jen slabě růžová místa (tam kde byl výskyt pupínků největší). Jsem nadšená a všem doporučuji.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat