Intolerance laktózy

118
7.2.12 14:56

intolerance laktozy

ahoj holky,
mám podezření,že moje 16 měsíční dcera tímhle trpí.Informací jsem moc nikde nenašla a tak sháním někoho,kdo má s tímhle postižením taky zkušenosti.Najdu někoho?Předem díky za veškeré informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

56926
7.2.12 15:28

ahoj, mi máme intoleranci laktózy. Záleží, jak moc se potvrdí, mladej má naštěstí jen takovou, že nesmí mléko a smetanu, to kupuju náhražkdy a speciální mléka. Jinak nám se to projevilo taky kolem 16.měsíce, kdy jsem přestala kojit. Bolelo ho pořád bříško, měl objemné a velmi nechutně „vonící“ stolice. Tak dělali testy z krve, tam se to potvrdilo. Klasické testy na kůži doporučily po 5tém roku věku, kdy se během testů už zabrání tomu, aby si místa nepoškrábal a pod.. My naštěstí můžeme jogurty, sýry, ale někdo nesmí nic s mlékem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
7.2.12 15:51

Nám právě dr.nechce udělat testy,že prý se u dětí do 3 let nedělají.Takže vám to vyšlo z krve?Dcera ,co jsem přestala kojit má uplně stejné příznaky,jak popisuješ.Zkusila jsem bezlaktozove mlíko a situace se hodně zlepšila.Nevadí ji zakysané výrobky,sýry taky ne.A řekli vám k tomu něco?Máš v plánu zkusit po nějaké době mléko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56926
7.2.12 16:11

Synovi už bude 6, ale protože dieta, na kterou jsme najeli, funguje, tak jsem ho dalšíma testama netýrala :mrgreen: Jinak nám normálně doktor sebral krev, poslal na testy, tam se objevily nějaké látky, které to potvrdily. Jinak pokud toleruje zakysané výrobky a sýry, tak jediné omezení je to mléko. U nás je to tak, že veškeré omáčky se smetanou musí být převařené, tzn dáš smetanu a necháš min 2 minuty povařit. Mléko teď kupuju Zajíce (sójové, modré je s přídavkem vápníku, nebo oranžové je tušim rýžové), to je v pohodě, žádné problémy z něj nemáme. Dělam z toho koktejly, kakao, přidávám do br. kaše a pod, dá se použít i na vaření. Problém máme max v cukrárnách, to nesmí některé dorty se smetanou nebo šlehačkou, ale jinak je to v pohodě. Ve školce to vědi, místo mléka dostává čaj nebo džus. Ale teda nechápu, proč dr neudělá test z krve. Testy na kůži chápu, protože dítko nepřinutíš, aby se neotřelo nebo si to nerozškrábalo, ale takhle nwm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
7.2.12 16:31

Aha,takže převařená smetana např.v omáčkách by neměla vadit?Ale převařené mléko už ano?Já jsem našla,že v Intersparu prodávají vyloženě bezlaktozové výrobky,takže tam kupuju mléko i smetanu na vaření.Přijde mi,že doktoři o tom moc nevědí,minulý týden jme byli v nemocnici s rotaviry a a když jsem jim o tom říkala,tak se na mě dívali,jako bych spadla z měsíce…A moje dr.má taky evidentně problém pochopit,že to neníto stejné jako alergie na bílkovinu mléka.na netu jsem někde našla,že je to vrozené,někde zas,že je to získané,tak fakt nevim.A díky moc za rady :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56926
7.2.12 19:19

Můžeš kupovat i ty speciál smetany a pod, ale já třeba mam vyzkoušené, že převařené mléko netoleruje, převařenou smetanu, např v omáčkách bez problémů, ale musí to opravdu projít varem. To bezlaktózové mléko je taky fajn, nebo sojové a pod. Záleží, na co si zvykne mládě. Jinak dobré navštívit vyloženě zdravou výživu, tam ty mléka a další výrobky prodávají, nebo sekce pro alergiky v marketech (např tesco), hledej u dia výrobků, tam kupuji to mléko. Nám kdysi doktor řekl, ať to prostě pomalu testujeme, co snese a co ne a jednou za půl roku mam zkusit podat trochu mléka. To tedy nedělam, naposledy stačilo, když byl dort se šlehanou smetanou a chudák mladej mi 2 dny zvracel. Prostě jsem si to neuvědomila a bylo :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
20.2.12 15:03

Holky jaký je rozdíl mezi alergii na kravské mléko a intolerance laktozy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56926
20.2.12 16:23

Tak podle našeho lékaře je to v tom, že pokud máš intoleranci laktózy, tak musíš hlídat složení jídel jako celek, sledovat nápisy a pod, a kdekoliv je obsažena laktóza, tak takové jídlo nemůžeš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
20.2.12 18:13

A to znamená vyloučit prostě jakékoliv mléčné výrobky? Nebo je laktoza něco jiného?Já jsem z toho fakt už jelen…malé vyšly testy negativní a to nám je teprve pět měsíců..na ABKM, ale ta laktoza to netuším..zda se dá zjistit či ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56926
20.2.12 19:58

Záleží člověk od člověka, u nás to v 16ti měsících potvrdily krevní testy, začali jsme od 0 s úplným vyloučením laktózy a postupné přidávání a zkoušení toho, co snese a nesnese. Dnes je mu skoro 6, dopracovali jsme se až tak daleko, že může zakysané výrobky, nesmí mléko, smetanu. Takže pije speciální mléka, sójové a podobné věci. Taky bylo třeba nahradit mléko při vaření, to samé se smetanou. Ale znám lidi, co prostě nesmí nic, co by laktózu obsahovalo, skoro vše si musí vařit doma sami s náhražkami. U nás to naštěstí dopadlo celkem dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
28.2.12 12:26
Můžu se s dovolením také přidat do diskuze?
Kimmicek píše:
Holky jaký je rozdíl mezi alergii na kravské mléko a intolerance laktozy?

Většinou v tom, že alegije má klasické rychlé příznaky jako: slzení očí, kýchání, otok dýchacích cest, anafilaktický šok, průjem, atopický ekzém. Intolerance je spíše více průjmovitá, nadýmání, páchnoucí stolice, myslým si, že se také hůře vstřevávají ze střeva do těla živiny… a dál již nevím. Moje dcera má nejspíš oboje a je to boj. Pořád sledovat, co jí ve stravě nevadí a co ano. Mlíko jí dávám v malé míře, ukazatelem mi je ekzém, nebo únava, pláč. Nejhorší na tom všem je moje tchýně :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6064
25.3.12 21:03

Ahoj holky - mohu se pridat? Man kluka bude mu ted 4. ma problemy od mala ale nikdo ho nevysetroval az jsem se ve 3 letech zacala do toho vrtat sama a otravovala doktorku kazdy mesic ze to neni normalni aby ve 3 letech mel porad ritkou stolici a casto ho boli bricho. Testy nakonec taky z krve byly, to uz po pul roce co me dite samo reklo pani doktorce ze ho porad boli brisko a ja vysadila mleko a pak se stav zlepsil, doktorka sama rekla ze nas posle do nemocnice na vysetreni. Ted tedy neji nic mlecneho, nejhorsi reakce jsou na mleko, jogurty, nanuky - syr nevim - on ho neji. Takze chudak ted uz pul roku neji nic mlecneho - no je ale v poho, stolice normalni a zadna bolest. Akorat jogurty miloval a jine veci a tak porad resime ze to nemuze a proc. :( Ted jsem nasla ty leky co se daji pred jidlem - laktasa???? ted nevim presne a tak bych se chtela zeptat kdo to uz zkousel - jake to je a jestli to opravdu pomuze a ....... proste na veskere info. Dekuji moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
14.1.13 21:04

Tak ja se vetru. Mam 13-ti mesicni dcerku s intoleranci laktozy. Dietu drzime mesic a ohromne zlepseni bylo uz po par dnech. Tusila jsem to od sestinedeli, od 2 mesicu jsem ja nepila mleko a nejedla mlecne vyrobky, koliky byly ale porad, byt o trosku mensi. Kravske mleko jsem nedavala, od 7 mesice jen jogurty, pozdeji obcas maslo, dcerka mela silene prujmy, nepribirala, nechtela jist, v noci i pres den moc nespala. Vsichni mi rikali, ze to je normalni, ze ae to casem srovna, ale me se to porad nezdalo, intuice rikala alergie na bilkovinu kravskeho mleka. Na rocni prohlidce jsem si vydupala zadanku na gastroenterologii, kde udelali kompletni testy. Byla jsem prekvapena, ze mliko vyslo negativne. Kdyz jsem rekla doktorce na gastru, ze si stejne myslim, ze ji mliko nedela dobre, tak nam rekla, ze to muze byt laktoza, ze to se z krve neda zjistit-nedostatek laktazy se da potvrdit jen biopsii streva, ale ze se to dibre pozna bezlaktozovou dietou a pokud nase mala intoleranci ma, tak po par dnech diety ji bude lip a prujmy prestanou. A je to tak. Prujmy prestaly, z velkeho nejedlika je velky neotesanek, najednou ji s chuti, zacala pres den spinkat a v noci spi celou noc (pred tim se tak 4× budila).

Chtela jsem se zeptat, zda tu nejsou maminky s podobnym pribehem a nevymenovaly by si recepty a tipy kde co nakupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7901
14.1.13 21:20

@Ter85 Ahoj,Máš tu Laktozu potvrzenou? Já jen že to co popisuješ. Nám vyšla Krev negativní. Testy na ruce negativní. Až testy na zádech jasně pozitvní. Máme alergii na kravskou bílkovinu. Hned bych laktozu neřekla. Alergoložka mně poslala doPha k lékaři

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
14.1.13 21:26

No, moje dcerka se od narození sypala, měla ae všude a moc svedivy. Přestala jsem pít mléko a úplně se to zlepsilo, postupně ae zmizel. Nyní ji malá jogurty a jiné mléčné výrobky, které jsou kysané, bez problémů, já také. Na mléko v surovem stavu se neodvazujem sáhnout. Semtam vymenim bílý kravsky jogurt za sojovy. Je chutny. Mlicko al 110 používáme do kaši - není drahé a jako jediné bez laktózu nechutná jako bliti. Hodně nakupujeme ve zdravé výživě a co jsem tak zjistila jsou i jiné potraviny, jako obilniny a luštěniny, které obsahují mnoho vápníku a bílkovin a mléko vůbec nechybí. Jogurt máme více méně na zpestření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama