Pero pro prvňáka, typ tornádo

20820
24.7.15 15:34

Pero pro prvňáka

Ahoj! Syn nastupuje do první třídy, takže už pomalu začínám dávat dohromady podle seznamu výbavu. Jedním z položek je pero a v závorce nejlépe tornádo. Což znamená, že to tornado být může a nemusí. Chtěla bych od vás tedy poradit, s čím máte zkušenosti. Syn má stále problém s úchopem a taky strašně tlačí. Předpokládám, že tornádo je prostě plnicí pero na bombičky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16008
24.7.15 15:38

Perem bych se ted vubec nezabyvala, v prvnich mesicich jim na psani postaci dobre orezana tuzka. Perem pisou az po urcite dobe, u nas tusim nekdy az v prosinci a sama ucitelka si rekla, jaka pera preferuje. Takze my poridili celkem drahe Stabilo za dve stovky a nakonec pise necim uplne jinym (tusim, ze Frixionem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920

@Amys dcera jde taky v září do školy a nám na schůzkách říkali, že stejně nějdřív budou psát tužkou a pak se teprv ukáže jaké pero.. a je že jich je xy a každé trochu jiné, sedne ne každé.. takže to bude asi pokus omyl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26224

Tornado je kulickove, jednorazove, neplnici, ale zmizikovatelne. Doporucuju Stabilo, je drazsi ale ergonomicky tvarovane. Taky kulickove a zmizikovatelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
24.7.15 15:40

@Billi mě třeba to stabilo přijde nepohodlný a tlustý :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68986
24.7.15 15:41

@Krrysa Nojo, ale ty už psát umíš :mrgreen: a držet pero asi taky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
24.7.15 15:41

My měli tornádo jednorázové, stojí kolem 20 kč. Na správný uchop je dobré Stabilo, ale to je dražší (200). Dcera má oblíbené frixion, gumovací pero. U zmizíku jsme měli problém, že se přes něj musí propiskou. Ale v první třídě se stejně zezačátku dlouho píše jen tužkou, tak vám to třeba učitelka ještě upřesní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2087
24.7.15 15:44

Dcera měla v první třídě Stabilo, během roku přešla na gumovací pero (frixion), psalo se jí lépe a už u něj zůstala (jde teď do třetí). Pro prvňačku zatím tužku, později uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
24.7.15 15:45

@j.a.n.i1 a díky tomu mi to nemůže přijít tlustý a nepohodlný? nějak nechápu.. když teda držím pero už dobře, tak by mi to asi mělo sednout, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
24.7.15 15:45

Tak já asi koukám špatně, pero tornádo je podle mě tohle :think: To druhé je spíš nějaká fixa, ne?

http://www.skolni-potreby.eu/…-82740-0.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
24.7.15 15:47
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
24.7.15 15:48

Já bych to neřešila, ale vidím to napsané v seznamu. Takže myslíte, že se na to zatím mám vykašlat? Já si zas říkám, že by to bylo v jednom poštovném :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26224
24.7.15 15:48

Gumovaci nedoporucuju, my je meli zakazane, protoze nam teplem mizel jimi napsany text. Kolegyne dala na akumulacky proverky a text zmizel, deti to psaly jesre jednou.
@Krrysa detem se obecne lepe drzi silnejsi tuzky.
Jinak u nas se doporucuje do prvni tridy obycejne bombickove pero, protoze na nej nesmi tlacit, takze pak maji lehci ruku. Na fakulte peli chvalu na Stabilo a Tornado.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68986
24.7.15 15:49

@Krrysa Může, já neříkám, že není, beru ho tak, že je tvarované na naučení úchopu u dětí, nikoliv na pohodlí pro dospělého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
24.7.15 15:51

@Billi Mně se docela líbí to pero od Pelikána. Jinak ten Schark od Centropenu má tojboký úchop. Jestli jsem to správně pochopila, jsi „od fochu“. Co si o tom tedy myslíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama