Pěstování na terase

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
astoret
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 28.04.19 12:00
pěstování na terase

Ahoj,
máte někdo zkušenost s pěstováním na balkonu či terase? určitě chci chilli papričky, co by se ještě dalo ted vysadit? Na rajčata je už pozdě?

a poradíte nějaké rady do začátku, jak na to, či třeba nějaký web, kde je to popsan= pro amatéry? díky

Reakce:
Jeanny21
Kecalka 420 příspěvků 28.04.19 12:09

V této době sadíme rajčátka, papričky a hrášek na balkón. Kdysi jsme sadili i tři brambory :mrgreen: konkrétní web neporadím, prostě to zalívat, ať to hned nezdechne a ve vedrech do stínu.

a12
Hvězda diskuse 36251 příspěvků 28.04.19 12:10
@astoret píše:
Ahoj,
máte někdo zkušenost s pěstováním na balkonu či terase? určitě chci chilli papričky, co by se ještě dalo ted vysadit? Na rajčata je už pozdě?a poradíte nějaké rady do začátku, jak na to, či třeba nějaký web, kde je to popsan= pro amatéry? díky

Zrovna vcera jsem to zahlédla v loskutakovi, reportaz o pestovani na balonech a tak, zrovna ty papričky tam ukazovali, tak si pust včerejší dil :lol:
Rajcata vetsina lidí dava az v kvetnu po zmrzlych, tak pozde určitě neni, pokud je nechces pestovat ze seminek :P

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1462 příspěvků 28.04.19 12:28

@astoret chilli, jestli chceš ze semínek, tak si najdi nějaké, které mají krátkou dobu zrání, ať ti něco stihne dozrát. Jinak pestovani na balkoně není žádná věda. Jen to chtělo možná predpestovat krapet dřív nebo sehnat sazenice (myslím hlavně teda ty papriky, rajčata)… Samozřejmě zaplodí, i když si je teď zaseješ, jen toho bude málo. Nestihne ti tolik rostlina zesílit. Jinak hrášek, ředkvičky třeba… Listová zelenina jako rukola, řeřicha,… Úplně v pohodě. Nebo bylinky. Ty než budou sklizněschopne, chvilku si člověk počká, ale ono je to sluníčko popožene. :)

Podzimnice
Stálice 87 příspěvků 28.04.19 12:29

Dobry den. Mame naly domek s balkonem a cca 25m2 terasou s pergolou. Pestuji vse v kvetinacich, protoze mame vsude terasova prkna. Aktualne mam rybizy 3ks (stromkove od Starkla, skvele plodi), angrest, redkvicky, hrasek, mrak jahod (previsle i neprevisle), bylinky ruzne druhy, zlaty dest, serik, bananovnik, hortenzii, lilie, gladioly a v kvetnu zasadim okurky a rajcata. Jsem nadsenec. Nicmene vse roste a ma vynosy :lol:

marin
Echt Kelišová 9983 příspěvků 28.04.19 12:30

Určitě bylinky (petržel, pažitka, máta, tymián, bazalka…), jahody třeba i ty vícekrát plodící. Na rajčata pozdě není, ale chce to koupit sazenice.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 28.04.19 12:49

Máme bylinky (máta, meduňka, libeček, oregáno, petrželka, pažitka, později půjde ven bazalka), ostružiník, kanadské borůvky, měsíční jahody, hrášek, lichořeřišnici, chilli papričky. Zkoušela jsem mrkev, ředkvičky, rajčata, ale na naši spotřebu to rozhodně nestačilo :D

panikockova
Závislačka 3531 příspěvků 28.04.19 13:02

My mame prvni rok ze seminek rajcata, mrkev a hrasky, sazenice jahod. Tak sem sama zvedava co z toho bude :D A jinak matu, pazitku, to uz mame dlouho a je to super. A ted se nam do pazitky dostaly i slunecnice z krmitka tak to budem mit na okrasu :mrgreen:

Uživatel je onlineslivovicka
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 28.04.19 13:16

Rajčata a papriky koupit sazenice a je to. Ještě je i čas. Mě šli na balkoně krasne.

Šmoulice
Kelišová 7306 příspěvků 28.04.19 13:56

Ze semínek už je na chilli pozdě…

Jinak mám na balkoně rajčata, chilli, jahody. A na parapet do kuchyněpůjdou bylinky.

kjhui
Ukecaná baba ;) 2500 příspěvků 28.04.19 14:39

Není pozdě ani na rajčata, malé balkonovky, třeba Aztek nebo Bajaja v klidu můžeš zasít i teď, za těch 14 dní až 3 týdny až to budeš dávat ven tak ještě hodně poskočí, pokud bude teplo.. co mám zkušenost s dosevem jak račat tak hrachu, kdy jsem dosívala po 14ti dnech, buď že to vyklovali ptáci (hrách) nebo část sazenic odešla (rajčata), tak jsem si říkala že aspoň budu mít postupnou sklizeň a prd, celkem rychle ty mladší dohnaly ty starší sazenice a nic moc rozdíl poznat nebylo

spíš bych řekla pozor na chilli, jestli máte děti, může to být dost průšvih kdyby si zobly

v nádobách můžeš mít i cuketu, pokud máš dost místa, ty malé pro postupnou sklizeň.. o jahodách nebo bylinkách nemluvě

Váš příspěvek
Reklama