Pestré svačiny do školy

23.1.20 12:08

Pestré svačiny do školy

Svačiny u nás do školy začínají být nudné asi tím, že jsou stejné nebo podobné. Dávám klasiku, rohlik šunka sýr. Zapečené tousty, (vedle mám o nich diskuzi, tak věřim, že tam najdu inspiraci.). Když něco upeču, tak nějaký ten koláč. K tomu přidávám ovocnou kapsičku nebo ovoce. Potřebuji vždy jako by dvě svačiny. Na dopoledne a na odpoledne do družiny. Když se ptám co mají ostatní, tak je to podobné a hodně ty donuty a nějaké kupované buchty mají, ty já občas taky koupím. Chtěla bych dětem, ale dávat pokazdé něco jiné, aby to bylo pestré a vydrželo to přes den. Je vidět, že už je ty svačiny nudí. Tak pokud máte zajímavé svačiny, ráda se budu inspirovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16359
23.1.20 12:10

Nám se nejvíc osvěčily tortilly. Tam můžeš nacpat od masa až po luštěniny všechno :lol: taky do mističky kuskus se zeleninou, falafelové kuličky, granola s jogurtem
vafle na slano i sladko, zapečené tousty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16359
23.1.20 12:11

Zeleninové, ovocné, luštěninové saláty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
23.1.20 12:13

Toust, rohlík, jablko, mrkev, občas mufin nebo tvaroháček. Jestli je to nudí nebo ne, mě opravdu žíly netrhá. Vždy to snědí, takže to neřeším. :nevim: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16359

Zeleninové suši jestli dítěti nevadí ta řasa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2387

To by mě taky zajímalo, teď se mi dvakrát stalo, že jsem udělala tousty se šunkou a dítěti pak bylo zle, tak si říkám, že jestli to teplo ve třídě, kor když sedí blízko k topení, neudělá už za těch pár hodin neplechu..
jinak prakticky jsou to jen tousty, občas šneci z listového, loupáky, koblížky atd… zeleninu nechce, ovoce max hrozno a to vetsinou nema cas snist… je to porad dokola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
23.1.20 12:17

Tousty, tortily, domácí puding, šneci z listového těsta, mrkvánky, chleba ve vajíčku, cucací jogurt, ovocné kapsičky, syrové korbáčiky,… Třeba mě jěště něco napadne, dcera je hrozný nežravec, ta musím pořád něco vymýšlet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3142
23.1.20 12:20

@cverunka co to je cucací jogurt? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
23.1.20 12:23

Hele já třeba milovala když mi taťka dělal do školy croisanty na slano (máslo, šunka, sýr, salát), to je fakt největší luxus! :) třeba potom i kombinoval paštiku a sýr, nebo půlka s marmeládou a druhá na slano. Zeleninu dával už do toho obloženého pečiva, třeba salátová okurka s plátkovým sýrem nebo šunkou v pečivu. On si fakt dokázal vyhrát. Když jsem byla na střední tak mi klidně dával i těstoviny co byly k večeři, někdo to studené nemusí, ale mě to chutnalo.
Teď z toho čerpám inspiraci i pro sebe a přítele do práce. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
23.1.20 12:25
@Janka123 píše:
@cverunka co to je cucací jogurt? :mrgreen:

Je to jako ovocná kapsička, akorát je v tom jogurt, nebo termix. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3142
23.1.20 12:28

@cverunka jo takhle… tak teď už je mi to jasné :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 12:34

Kdykoliv jsem se snažila o inovaci, vždy se mi vrátila netknutá. Mé děti prostě k svačině ten rohlík nebo chleba se šunkou vyžadují. :lol: Dávám jim k tomu alespoň nakrájenou zeleninu a ovoce - to jediné můžu dle libosti a stavu zásob v ledničce obměňovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 12:36

Já sice mám ještě dlouho před sebou než budu řešit svačinky do školy, ale můj prcek je vybíravý jedlík už teď, takže taky každý den vymýšlím. Překvapivý úspěch má pečivo (často celozrnný tousťák) s nějakým oříškovým máslem. Když se koupí kvalitní třeba kešu nebo mandlové, je to i zdroj železa a zdravých tuků. V zahraničí ho hodně frčí ještě s džemem. Pak z těch zdravějších ještě ovesné tyčinky, domácí nebo kupované, jogurt s müsli. Dají se dělat třeba i ovesné kuličky, když zbyde kaše od snídaně, různé lívance a palačinky apod., jen už je to trochu náročnější.

A kdo nelpí na tom, že každé jídlo musí být jen superzdravé, tak jsou hodně oblíbené párečky zapečené v listovém těstě, na přípravu jednoduché a moc vděčné. Jen pozor, je třeba je schovat, jinak na svačinu nebude.

Pěkný článek o svačinách je i na blogu Kucharka pro dceru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 12:48

U nás se mi nevrací pečivo se šunkou, se strouhanym sýrem, nakrájená salátová okurka, nakrájená mrkev, nakládaný okurky, jahodovej kompot, oříšky, slunečnicový semínka, domácí puding, takový ty kakaový kuličky + k tomu malý mlíko, babybell, strouhaný jabko s mrkví, domácí loupáčky, bílky z vařenejch vajíček, maliny, korbáčiky, piškoty, křížaly, palačinky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19208
23.1.20 12:50

Svaciny zacinam pomalu vzdavat. Dite mu tvrdi, ze na ne nema cas, a nosi to zase domu, pripadne se nacpe necim od spoluzaka. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama