Pět tibeťanů

501
24.3.13 23:33

Pět tibeťanů

Ahoj holky, mám dotaz na ty, co cvičí Pět tibeťanů. Co přesně od toho můžu očekávat? nestačí mi popis z knihy, spíš vlastní zkušenosti. Moc děkuji a cvičení zdar :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

LouLou
25.3.13 07:35

Ja cvicila kratkou dobu, asi mesic, jednou denne rano a pomohlo mi to na bolesti zad po tehotenstvi…ale asi to bylo kratce na nejaky zasadnejsi zmeny, vic ucinku jsem nepozorovala. Vlastne jeden, je pravda, ze to cviceni osvezi, cloveka to probere a docela doda energii (na chvili, asi jako kdyz si das kafe).ale jinak nic

• Nahlásit
  • Citovat
lys
6155
25.3.13 07:59

Měsíc je nic, toto cvičení je spíš něco jako životní filozofie spojená se zdravým stravováním a pozitivním myšlením. Za měsíc jsi se nemohla dostat ani na poloviční počet opakování. Důležité je také dýchání, případně neuškodí meditace. Je to hodně spojené s duchovnem, čakrami, životní energií jako takovou.
Pokud ti to netačí vyčíst (doporučuji alespoň ze třech různých zdrojů), budeš muset vyhledat nějakého „lektora“. :nevim:
Ale pokud si od toho slibuješ třeba zhubnout, tak nemá smysl se do tohoto vůbec pouštět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.14 09:01

Já to cvičím již 3 měsíce, hned po měsíci jsem zvládla udělat 21 opakování, takže je to opravdu individuální…četla jsem, že pokud to budeš cvičit denně, můžeš shodit i na váze, respektive spíše posílit svaly :)…mně to dělá dobře, hlavně mě 15 min. denně nezabijou a pak jsem tak nabitá energií, že nemůžu skoro ani spát :D…asi je to lepší cvičit ráno, ale komu se chce že? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.14 18:12

Taky jsem to cvičila jeden čas po těhotenství. Samozřejmě po tom nezhubneš ani nenabereš svaly. Spíš to tělo „zpevníš“ a nebude tě tolik bolet - třeba záda po sezení za počítačem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.14 08:09

pet tibetanu v tehotenstvi

Ahoj damy,

mate nekdo zkusenosti s cvicenim pet tibetanu v prubehu tehotenstvi? Cvicim uz pres rok a dela mi to strasne dobre, ted jsem par tydnu tehotna a mam trochu strach u druheho a pateho cviku.
Prosim podelte se se mnou o vasi zkusenost. Dekuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
7.12.14 12:06

5 tibeťanů

Ahoj, mně 21 otáček nedělalo problém ani napoprvé, horší byly až další cviky, na který jsem byla až moc slabá.

Jinak co pozoruji za změny, tak se mi zdají živější sny, mám víc chuťi do života, samo od sebe mi přestávají chutnat nezdravé potraviny, ba naopak je mi po nich špatně a hlavně jsem víc šťastnější. Mám více nápadů a cílů, které mě také sami o sobě nabíjejí.

Začala jsem tibeťany cvičit v nepříliš veselým životním obdobím a opravdu to pomáhá. :)

Naopak fyzický zlepšení, krom zpevnění a možnosti opakování čím dál tím vyššího počtu tibeťanů nic. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.15 00:03

jhkjhjkh

Jhkhkjkhjk

Příspěvek upraven 25.08.16 v 17:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
1.8.16 16:51

Ahojte cvičitel toto někdo kdo máte větší skoliózu? Záda mě boli jak čert. Začala jsem cvičit cviky, který jsem měla cvičit v pubertě a je to ještě horší… tak hledám jak se těch zatracených bolesti zbavit :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11237
1.8.16 17:21

@Artuše Jenže teď ty záda máte jiná, než v pubertě. Zajděte na rehabilitační a společně s fyzioterapeutem najděte cvičené přesně pro vaši současnou situaci.

Pokud budete cvičit jen tak podle internetu, tak velmi pravděpodobně dopadne stejně, jako podle toho co vám radili kdysi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
1.8.16 17:21

@Artuše

Ahoj, také mám skoliózu, k tomu osteochondrosu a genetickou vadu, která mi likviduje páteř a klouby. Takže horší a horší. Nechala jsem si předepsat rhb s tím, že je to u mě zbytečné. Jedny rhb trvaly i s cvičením v bazénu 2 hodiny. Takže jsem je měla opravdu pořádné a neodfláknuté.

Ale k věci: fyzioterapeutka se mě ptala, zda jsem kdy cvičila a já, že ano (skoliózu mi diagnostikovali ve 4. třídě a chodila jsem do ZTV - zdravotní tělesná výchova). A že, když mám akutní bolesti, tak se k těm cvikům vracím. Chtěla po mně, ať ji ty cviky předvedu. Už se dávno necvičí a některé byly vyhodnocené jako škodlivé a jeden z nich dokonce vede k častým operacím plotének. Doporučuju ty staré cviky necvičit, objednat se na dobrou rhb a promluvit o tom s fyzioterapeutem. Naučila mě nové cviky, zvládám tím akutní stavy (bohužel, u mě je to genetika, takže zázraky se u mě nekonají), ale vykřupnu a srovnám i to, co je v zakřivení, takříkajíc „v zákrytu“ a snažím se posilovat svaly, které mi pomáhají tohle břímě nosit. Naučila mě vnímat, které svaly to jsou a co mám při cvičení cítit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
1.8.16 18:23

No hledala jsem teď na webu a našla i nějakou spirální mobilizaci nebo co. Problém je, že nemám žádné hlídání a mám tři male děti. Jediná fyzio, co je u nás je na mateřské. dovolene a nejde se jí dovolat, už jsem ji psala i maila. Doktor mě pořádné rehabky napsat nechce, pac jsem ještě mlada(26),jiný důvod v tom nevidím… zkusím stihnout tu fyzio, treba se zadari. Tu páteř mám fakt děsnou. Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
1.8.16 18:25

@Artuše Mám skoliozu, v pubertě jsem na to taky kašlala a v dospělosti trpěla jak kůň - pomohla mi až Dornova metoda spojená s kranio. Moc doporučuji, jestli máte možnost na dornovku někde v okolí zajít. U mě ty bolesti způsobovalo mimo jiné to, že jsem měla pravou nohu o kousíček delší a navíc posunutý obratel na kostrči po porodu - jak mi to srovnali, tak mám klid od bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
yummymummy
1.8.16 18:41

@Akivasha juu koukám, ze jsi taky z ov, ja o dornove metodě nacetla a hledala jsem podle recenzi někoho z okolí - marne. Takže jsem rada, ze jsi odsud a mas takto pozitivní výsledky! Muzu poprosit o kontakt, cenu a jak to zhruba chodi? Ja jsem si po druhem porodu všimla, ze mam jedno rameno o cca 3 cm výše, nez druhé. To me docela vyděsilo a našla jsem si, ze to muze byt skolióza. Tech problemu s pohybovým aparátem mam povícero a ta dornovka se mi jevi, jako nejlepsi řešeni mých potizi. A dornova metoda spojena s kranio, to je co? Dekuju za odpověď :)

• Citovat
  • Upravit
2303
1.8.16 18:43

@yummymummy Napíšu sz :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie