PGD a IVF s pojišťovnou OZP

117
12.11.19 11:28

PGD a IVF s pojišťovnou OZP

Dobrý den všem,
zakládám nové téma, zatím předčasně, ale ráda bych zjistila co nejvíce aktuálních informací, jelikož mě tohle nejspíš v příštím roce čeká. Nejlépe od někoho, kdo si tím prošel tento rok, či, kdo si tím právě prochází a nejlépe zkrze pojišťovnu OZP. Zajímá mě úplně vše, čím jste procházeli, kolik jste platili atd atd atd.

Asi ve zkratce popíši svůj případ. bude mi 31 a jsem z Prahy. Mám za sebou první neúspěšné těhotenství, které bylo počato přírozenou cestou a dá se říct, že téměř napoprvé. Důvod ukončení těhotenství přišel nečekaně v 19tt při zjištění vážné VVV neslužitelné se životem miminka. Po 5ti měsících od ukončení jsme se dozvěděli předběžné výsledky z genetiky resp. závěr pitevního protokolu, kde nám řekli, že v mém případě se nejspíš jedná o vzácný autozomálně dominantně dědičný syndrom,. Tzn, že pokud se tato věc potvrdí (po dalších testech, zatím testují pouze mě, kdy výsledky bych mohla znát cca leden/únor 2020), že by procento opakování v dalším těhotenství bylo 50%. Proto předemnou předběžně zmínila paní doktorka z genetiky (když jsem začala brečet), že jsou v dnešní době další možnosti např. IVF s PGD.
Další věc je, že k tomu všemu mi teď bylo mým gyn. sděleno, že mám PCO, cca20folykulů na každém vaječníku a však bez žádného dominantního, největší 10mm.

Předem děkuji za odpovědi, názory atd atd. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12.11.19 14:45

:mavam: PCO problém nebude jen dostaneš nižší dávky léků ke stimulaci, aby tě nepotkal hyperstimulační syndrom.
Důležité je vybrat kvalitní centrum a od toho se vše odvíjí. S tvým výsledkem genetiky bude PGD hrazeno pojišťovnou. Na IVF se doplácí cca. 20tis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
12.11.19 18:01

@Lamicka2016
Vlastní zkušenosti? Jinak moc děkuji za info :kytka: Co sem našla, tak se to finančně vše dost lišilo od 15tis třeba až po 100co jsem tak viděla v příspěvcích, ale je fakt, že většina byla zas pár let nazpět už…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama