Pískání při dýchání

20177
30.11.10 17:53

Pískání při dýchání

Zítra jdu k doktorce, ale přece jenom…nemáte s tím někdo zkušenost?
Darek je cca dva týdny po zápalu plic. Ty dva týdny po dobraní ATB ok, ale dneska začal pískat při dýchání - ráno jen sem tam, teď navečer už častěji.

Čím to může být? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1556
30.11.10 18:00

No tak to bych jela radši na pohotovost, aby to nebyl zánět průdušek, u toho jsou pískoty. Omezuje to dýchání a je to blbý pro plíce, moc bych teda do rána nečekala.
Tak ať to dobře dopadne, držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1556
30.11.10 18:01

Kamarádka to zažila a nakonec si je nechali 4 dny na pohotovosti a to je holčičce 3,5. U takhle malýho dítěte bych fakt jela bez váhání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20177
30.11.10 18:03

Ale to by pískal furt ne? On třeba když spí, tak dýchá naprosto normálně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
30.11.10 18:08

ahoj

to mi zní hooodně povědomě, přilož ucho tam kde má průdušky, jestli slyšíš pískání při každém nádechu a je nádech namáhavý, dostanete dle všeho aerochamber a sprej s doktorem bych neváhala, u nás se takto po zápalu plic a průduškách zjistilo astma u obou holek.Hvízdalo to v nich jak píšťaly a nález na plicích na rentgenu nulový, mívají to vždycky právě v tomhle období. K doktorovi raději zajděte co nejdřív, strašně to dýchání vysiluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20177
30.11.10 18:08

jinak ani nekašle, rýmu spíše taky nemá, teplota vůbec :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20177
30.11.10 18:10
Lowel píše:
to mi zní hooodně povědomě, přilož ucho tam kde má průdušky, jestli slyšíš pískání při každém nádechu a je nádech namáhavý, dostanete dle všeho aerochamber a sprej s doktorem bych neváhala, u nás se takto po zápalu plic a průduškách zjistilo astma u obou holek.Hvízdalo to v nich jak píšťaly a nález na plicích na rentgenu nulový, mívají to vždycky právě v tomhle období. K doktorovi raději zajděte co nejdřív, strašně to dýchání vysiluje.

Poslouchat jsem zkoušela a nic…my si nejsme ani s manželem jisti, jestli je to nosem nebo pusou

Jinak já jsem alergik-astmatik, tak budu mít fakt radost jestli chudák podědil i toto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23031
30.11.10 18:14

po zapalu plic, urcite na nic necekat, jet na pohotovost, protoze rady tipu zvlhcit vzduch, vetrat,apod. mi prijdou v tuto chvili k nicemu!
at to dobre dopadne!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24836
30.11.10 18:16

AHoj, tipuju na astmatický záchvat nebo zánět průdušek :-? Osobně bych jela na pohotovost, kouknou, poslechnou, my dostali sirup Lontermin, syn zřejmě astma podědil po mě :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20177
30.11.10 18:32

Boha jeho neděste mě…on teda nevypadá, že by měl problém s dýcháním. On vůbec nevypadá, že by mu něco bylo až na to občasný písknutí (který není nijak hlasitý, ale je tam)

Jsme bez auta a přes celý Brno se mi teda MHD Darek tahat nechce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23031
30.11.10 18:36

nemuze prijet lekar k vam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20177
30.11.10 18:38
Monjie píše:
nemuze prijet lekar k vam?

to vůbec netuším :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2236
30.11.10 18:50

Někdy děti „umí“ pískat i tím, že neumí vykašlat. Ale raději zbytečně než pozdě. Naše bývalá dr. Eli léčila na zánět průdušek, až se z toho vyvrbilo astma. Měla 3× ATB během dvou měs. a neustále pískala i po dobrání. Někdy nasadí na pískoty jen ventolin sirup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20177
30.11.10 18:53

No nějakej hlen mě napadl, páč když jí tak trochu chrchle, ale to zas jen u jídla…se z toho picnu

Jinak jako jet zbytečně to neřeším, na pohotovosti sme jako doma, jde mi o tu cestu…v tom mrazu přes celý Brno, to je tak na prochlazení :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
30.11.10 18:57

hele

jestli jsi i ty astmatička, bude to mít taky, nám to zjistili taky po zápalu plic když bylo holkám rok. Jak je starý? a jaký sprej používáš? malé děti můžou dostat např. Berodual,ten je už od dvou měsíců věku tím nic nezkazíš, protože to fakt podle příznaků vypadá na zůžení. Přesně takto blbě se to projevuje, žádný záchvat, že by nemohly dýchat, ale prostě hvízdají, jen nevím jestli zvládnete bez canberu. Pak je ještě možnost do kelímku uděláš díru tedy do dna a tam vsuneš sprej a použiješ jako náustek. Většinou se hvízdání do hoďky ztaratí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama