Plačtivé,nespavé miminko

342
10.11.04 14:58

Plačtivé,nespavé miminko

Už tady tohle téma proběhlo mockrát,ale třeba mi někdo poradí,protože radu jsem tu nenašla.Moje téměř pětiměsíční Andulka do dvou měsíců spinkala krásně,budila se 1× za noc.Pak se přestěhovala do postýlky (původní bydliště košík) a začala se budit po třech hodinách.Teď mi to přijde nádherný,protože přišel růstový spurt a buzení po dvou hodinách.Ale napila se,krkla si a usnula - paráda.

Jenže poslední tři týdny se budí po hodině,po nakojení a uložení zpět do postýlky je chviličku ticho,ale po deseti minutách hroznej brekot.Chování nepomůže,poplácávání po zadečku (spinká na bříšku) taky ne,dudlíka odmítá,takže jedině znovu k prsu.Jenže to je začarovanej kruh,protože jí po tak častým pití bolí bříško,prdíky=častější buzení.

Hlad nemá,usíná sama kolem sedmé a vydrží spinkat do jedenáct,hukot přijde po prvním nočním kojení.Neuspávám jí u prsa,po napití si krkne,ještě si chvilku v postýlce povídá a usne.

Myslela jsem i na geopatogení zóny,protože to začalo přetěhováním místa na spaní,už bych vyzkoušela cokoli,jenom aby se vyspala.Já to vydržím,ale Andulku to bříško pak opravdu bolí a je znát,že je nevyspalá.
Přes den spí dopoledne tři hodina venku,odpoledne 2× po půl hodině.

Pokud vás,maminky,něco napadne,vyzkouším snad i zaříkávání :wink:
Jen „vyřvání“ opravdu nezabírá,i to už máme za sebou,jednou a dost,na víc nemám.

Dík,amazonka01 s Andulkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

483
10.11.04 15:49

To jsi si měla přečíst článek-pomoc,krize ve 3měsících…Ale třeba ty krize má každé mimi jinou dobu,je toho tu všude spoustu… :lol: Přeji ti,ať to mimi brzy přejde… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
10.11.04 16:27

Kokhino,dík,tu diskusi jsem samozřejmě četla,ostatně jako všechny,ale tříměsíční spurt jsme měly ukázkovej i s přechodným nedostatkem mléka,to se spravilo.
Ve většině dikusí na tohle téma je výsledek-kojit,třeba po hodině,jenže to je právě to co nám způsobuje bolebřich.Andulka to nestačí trávit,navíc pije chvilku a jen přední mlíčko,které je sladší a o to víc kvasí :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.11.04 19:50

Co zkusit nechat rozsvícenou malou lampičku? Nebo dát do postýlky takovou tu ohrádku-mantinel, ať nevidí tak moc kolem a má dojem bezpečí košíku?Nevím nevím, jak to bude u nás - malé je 4,5 měs., mám ji zatím v koši u postele, ale je ji už tak akorát. A čeká nás přestěhování do postýlky v pokojíčku… jak si s tím poradí prcek nevím, ale už teď vím, že s tím budu mít problém já … že nebudu mít berušku hned vedle sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
534
10.11.04 21:45

Ahojky. Taky mě napadlo, že je to tou postýlkou. Mimi je možná zvyklé na stísněnější poležení. Zkusila bych ty mantinely. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
11.11.04 07:59

Holky,díky!

Jenže…mantinely máme a od přestěhování je to dva a půl měsíce.Ještě má prostor zúženej koj. polštářem,aby se nikam moc neplazila.Noční lampička taky svítí celou noc,takže tudy cesta nevede.

Dneska jsem přirazila postel zpět ke svojí,tak se sice budila po hodině až dvou,ale aspoň po nakojení a odložení nebrečela.No a po páté skončila u mě v posteli,takže jsme sice ještě spaly,ale jsem jako paragraf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
11.11.04 09:40

Třeba patří k miminkům, které nepotřebují tolik spát.. a vlastně přes den spí víc než v noci… co ji zkusit vzbudit, aby nespala přes den tak dlouho?? Je to drsné, ale jeden či dva dny zkoušení byste mohly zvládnout.. není zas tak malé mimko… :)
Moje neteř od narození nikdy nespala přes den ani minutu, dodnes spí tak 5-7 hodin (je jí 11let).. prostě někdo to nepotřebuje…

To s tím světlem mne také napadlo… někoho může uklidnit, někoho doprobudit, uvidíš…

Co spací uklidňující hračku? Aby v postýlce mimko nebylo samo?

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
11.11.04 10:35

V postýlce hračky má,a zhasnout světlo jsme taky zkusili.Jde o to,že se PROBOUZÍ,a s brekem,takže se něco děje,jen já prostě nevím co :? .
Kdyby se začala jen vrtět,pofňukávat,tak by se třeba dala uchlácholit :wink: ,ale to je probuzení naráz,jak ze špatnýho snu.A nic než prso nezabere…

Efi,ale ona nevydrží přes den dýl než dvě hodinky vzhůru,pak začíná být privná,pobrekávat a bylo by to zase jen o kojení,i to už máme za sebou.Navíc jsem teď absosvovali dva celodenní výlety,kdy spala dohromady za den tak hodinu a půl,a stejně se v nočním rytmu nic nezměnilo.

Taky jsme vyzkoušeli příkrm,asi mám mlíčka fakt dost,protože i když jsem přišla na to,že BEBA jí nechutná,Nutrilon ano,si párkrát cucla a že je sytá.

Myslím,že je to asi spíš nějaký psychický problém,ale já jsem jen maminka,v tomhle tápu.Ale i když více méně spala se mnou v posteli,nebyla žádná změna,navíc,jak už jsem psala,má lehounké spaní (po mě) a já jí v noci budila.Ale to se probouzela normálně,klasika,prostě vrtění,kňourání…a ne s jekotem a neutišitelná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
11.11.04 14:10

Plačtivé, nespavé miminko

Ahoj, mám 6 měsíční holčičku a mám podobný problém. Také se mi po prvním kojení v noci vzbudí a nemůže zabrat. Nají se, já jí přendám do postýlky a po deseti minutách se mi vzbudí. Houpu jí v ruce, poplácávám, i houpu s postýlkou a nic. Takhle blbneme hodinu, až jí dám znovu najíst a pak zabere. Myslím si, že je to spíš zvykem, že se vzbudí a hledá mámu. Tou zónou to může být, ale spíš chováním přes den a spánkem.
Zkus jí nechat chvíli u tebe v posteli, třeba se to zlepší. Já to také zkouším jak to jde.
Ahoj Vlaďka a Kristýnka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
11.11.04 17:37

No,mě je jasné,že v tom nejsem sama,proto to taky zkouším tady,mezi spřízněnejma dušičkama.
Vlaďko,jak si to myslela s chováním a spánkem ve dne?

Ještě jsem zapoměla,Andulka je drobet hypermobilní.Už leze,otáčí se na bříško,na záda,kleká si a pokouší se vstávat.To vše sama,já jí spíš brzdím.Proto je během dne dost unavená a opravdu víc jak dvě hodinky být vzhůru nevydrží,už to máme vyzkoušené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
11.11.04 18:58

Re:

Ahojky,
my jsme tohle zazivali kolem pul roku taky. Maly se budil po prvnim nocnim kojeni kazdou chvili. Pomahalo jen, kdyz spal s nami v posteli (hned u prsu), to jsem se alespon trochu vyspala. Zlepsilo se to asi po mesici, kdyz se vyklubaly prvni zoubky :-) pak se to opakovalo jeste o par mesicu pozdeji, kdyz rostla druha varka zoubku. V roce jsem zacala vychovavat usinani (5, 10, 20min) a totez jsem pozdeji praktikovala v noci pri odbouravani nocniho kojeni. Za jednu noc to pochopil a ted uz spi krasne celou noc :-)

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
11.11.04 19:25

NO kdyby to melo byt nespavosti kvuli rustu zoubku, tak musis bud vydrzet a nebo zkusit homeopatika - vim ze na tohle konkretne existuji a davaji se detem pri bolestivem rustu zoubku a nespavosti. Jestli tomu veris, zkus profesionalniho homeoapata. Lepsi nez zarikavani, ne? :lol:

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
11.11.04 20:13

Ahoj Amazonko, taky myslím, že by to mohly být zuby. Nemusíš je ještě cítit, když jí sáhneš do pusinky, ale malá už je cítí a zlobí ji to. To bolavé bříško se mi nezdá, když se ti tak pěkně mele a otáčí, tak si už může dobře prcnout. My zažíváme něco podobného, Tomášek bude mít 7. měsíců a nechce večer vůbec usnout, vždycky se do spánku probrečí a to usínal naprosto bez problémů. V noci se budí po hodině a k ránu i po 20 minutách. Nejsem vůbec vyspaná, ale hlad nemá, protože někdy ani prso nechce. Tak čekám, kdy se objeví zoubek. Starší mi tohle přesně dělal taky a byly to zuby. Tak vydrž a zkus třeba ty homeopatika, já je teda vyzkouším určitě. Dík za tip Hromix. Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
11.11.04 21:46

Zuby mě taky napadly,ale už to trvá skoro dva měsíce,že by tak dlouho??
Homeopatika jsou super,i to jsem zkusila,ještě testnu přímo Chamomilu (to je ta na zoubky).Mám otestované čípky Virbucol,ale ty zabraly jen na chvilku,cca.dvě hodinky,kombinaci Ignatia x Jalapa,to nezabralo vůbec.
Homeopata bych brala všema deseti,ale jsme z vesnice a nejbližší je cca 100km.To je troch z ruky :(
Bříško jí bolí,i když prdíkuje o 106,to přece známe i my dospělí,ne?Vyloženě koliky nemá,ale kroutí se jako červík,kňučí,vrčí,pak si uleví,ale to už je vzhůru a brečí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
12.11.04 13:44

Ta naše dračice se nyní také budí v noci a pobrekává, pak vypustí bubliny a někdy se uspí sama palečkem, ale většinou se rozbrečí a musím zašátrat po dudlíku, rychle se uklidní a spí dál. Je to tím, že přešla na pokračovací mléko, které má v sobě škrob, takže buď ji více nadýmá škrob či to, že to hustší mléko po zamíchání je více napěněné a delší dobu trvá, než bublinky zmizí či i jak pije, tak si to znovu těmi bublinami nově napění… Budu to příští týden řešit s doktorkou, doposud jsme kapky nepotřebovaly, tak snad to zvládnem bez nich…
Zatím to jde, akorát se malá častěji bohužel probouzí, ale opravdu se ryhcle díky dudánku uklidní a spí dál..
Vy ale kojíte, nevím jestli používáte dudlík, určitě jste zkusili vše, tak možná fakt ty zoubky..
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama