Reklama

Plánování dalšího dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lumian90
Povídálka 22 příspěvků 14.12.16 23:18
Planovani dalsiho ditete

Dobrý den, má to někdo tak, že má doma. 2-2,5 leté dítko a novorozence?, jak to zvládate? Mám doma holčičku, co ji bude teprve rok, a uvažujeme s manželem, že bychom se na podzim začali zkoušet o druhé.

Reklama

Reakce:

xjuklickova
Kelišová 5082 příspěvků 1 inzerát 14.12.16 23:24

@lumian90 mame deti od sebe 2 roky a 8 měsíců, a pro nas to bylo blbe obdobi, chtelo to o 2 mesice driv, nebo pozdeji. :lol: Holka akorat prestavala v poledne spat a nastoupilo obdobi vzdoru asi mesic pred porodem, ale jinak je to super, jsou to neuveritelni partaci, treti planujeme take do trech let od druheho. Nasi rodine tento rozestup vyhovuje.
A kdyby nekdo chtel rypat, ze to je akorat na 3 letou rodicovskou, ze si budu doma valet sunky 9 let, a zdirat stát, tak to neni muj případ. :kytka:

Uživatel je onlineMarketka25
Ukecaná baba ;) 1995 příspěvků 14.12.16 23:38

@lumian90 já mám děti od sebe 15 měsíců, mladší teď byl rok, a nemůžu si to vynachválit, děti si spolu hezky vyhrají a nemůžou bez sebe být :) už se pár měsíců snažíme o třetí :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 3 inzeráty 14.12.16 23:51

@lumian90 Děti mám od sebe 22 mesicu. Dost záleží na tom, jak se chytne konstalace povah a vývojovych etap. Ale to dopředu nenaplanujes.

Adinka_2012
Závislačka 2601 příspěvků 9 inzerátů 15.12.16 00:14

Mám kluky 27 měsíců od sebe, starší v roce a půl začal šíleně zlobit, období vzdoru, hysteráky, už jsem byla těhotná. Když se mladší narodil, tak se to nezhoršilo, šílený to bylo pořád :lol:, ale mladší byl docela hodný miminko…kdybych počkala pár měsíců, nic by se nevyřešilo, možná ve 4 letech staršího by to bylo klidnější…jako největší lahůdka je/byla, když se spojilo oboum období vzdoru, to je parádní jízda…Děsí mě, že to staršího pomalu začíná přecházet po tom 4. roce, protože mladší má teprv 2 roky a 3 měsíce…ale každé dítě a kombinace věků jsou jiné, znám pár známých, co měli děti 18 měsíců od sebe a naprostá pohoda

Tichošlápek
Echt Kelišová 9664 příspěvků 15.12.16 08:20

Mam kluky 22 měsíců od sebe a většinou je to v klidu. Ale pak stačí par špatných noci s miminkem a jsem totálně vyřízena. Třeba jako dnes :mrgreen:

lumian90
Povídálka 22 příspěvků 15.12.16 08:34

Jj taky chci ať si spolu vyhrají atd, já jsem se sestrou od sebe 7let, a každá jiné zájmy, no celkem na prd. Píšete o období vzdoru. To je co, slyším poprvé? :D

Tichošlápek
Echt Kelišová 9664 příspěvků 15.12.16 08:39

@lumian90 hh období vzdoru si uzijes :mrgreen: bájo období, kdy dítě zjišťuje, ze ma vlastní osobnost a zkouší ji náležitě prosadit. U nás momentálně velmi populární odmítání absolutně čehokoliv s velmi duraznym NEEE, vzteklym dupanim, záchvaty pláče a rozplacavani se na zem, když potřebuji aby nekam šel.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 3 inzeráty 15.12.16 10:21
@lumian90 píše:
Jj taky chci ať si spolu vyhrají atd, já jsem se sestrou od sebe 7let, a každá jiné zájmy, no celkem na prd. Píšete o období vzdoru. To je co, slyším poprvé? :D

Dítě prostě začne mít svojí hlavu, svoje názory. Starší se nechtěl oblékat, čistit si zuby, smrkat, přebalovat, chodit na nočník - všechno děsněj problém. Takže zdrhačky a naháněčky po bytě s nutností využít silové převhy. Občas nějaký ten hysteráček.
Mladší pro změnu musí všechno sama, takže čištění zubů je operace na 10 minut, než se uráčí mi vrátit kartáček, kalhoty si taky musí natáhnout sama (a čtvrt hodiny se pokouší narvat obě nohy do jedné nohavice).

xsaleen
Echt Kelišová 9139 příspěvků 15.12.16 12:05

U nas se.moc neosvedcilo… mam deti 22m od sebe
Zarli, pocuraval se, rve po spani… obdobi ne.. oblikat se nechce, zdrha..

triss86
Stálice 57 příspěvků 15.12.16 12:48

Dcera měla přesně dva a půl roku, když se nám narodil syn. Za mě ideální rozdíl, dost malý na to, aby z nich poměrně brzo byli parťáci a zároveň dost velký, aby starší pochopil, když máma něco nutně potřebuje/chvíli se zabaví/obslouží s nočníken/nají se/ počká…

Uživatel je onlineFofrník
Závislačka 3269 příspěvků 15.12.16 12:52
@lumian90 píše:
Dobrý den, má to někdo tak, že má doma. 2-2,5 leté dítko a novorozence?, jak to zvládate? Mám doma holčičku, co ji bude teprve rok, a uvažujeme s manželem, že bychom se na podzim začali zkoušet o druhé.

Máme děti (dvojčata) dva roky od sebe a super. ;) :D

lumian90
Povídálka 22 příspěvků 15.12.16 14:08

Tak to se mám nač těšit. Kdy to mám tak očekávat? A co na ten jejich vzdor tak pomáhá? Ignorace? :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Královské děti na sebe na svatbě strhly všechnu pozornost. Už zase!

Pětiletý princ George na sebe strhl veškerou pozornost na sobotní svatbě... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama