Platba kartou přes internet v eurech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenajanku
Povídálka 18 příspěvků 26.12.16 19:11
Platba kartou přes internet v eurech

Ahoj, mám menší technický dotaz. Chtěla bych si přes internet koupit jednu věc a platit kartou, to však jde pouze v eurech. Nikdy jsem nic ze zahraničního portálu zatím nenakupovala, takže nemám zkušenosti. Platí se za to poplatek? Nebo musím udávat nějaké další údaje? Jsem v tomto tématu trošku neohrabaná, tak potřebuji odpověď někoho, kdo ví, jak se to vlastně dělá. :D

Příspěvek upraven 26.12.16 v 19:16

Reakce:

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 26.12.16 19:13

@lenajanku
Platíš platební kartou online?
Pokud ano, žádný poplatek. Suma v eurech se přepočte dle kurzu banky, strhnou se ti Kč.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.12.16 20:29

Tak já třeba platím v dolarech a kartou. Žádný poplatek neplatím a strhne se ní to v korunách dle aktuálního kurzu. Nevím, plácnu kurz na dolar je 25 Kč, platba je třeba 20 darů, tak 25×20 a výsledek se mi strhne z karty

kire
Stálice 85 příspěvků 26.12.16 21:08

Důležitý je, jestli máš na svém účtu povoleny platby kartou přes internet, resp. jak máš nastavený limit. Při uskutečnění platby bys měla být přesměrována na platební bránu (stránka banky příjemce) kde vyplníš 16-místní číslo karty, datum expirace a 3-, nebo 4-místní CVV/CVC kód, který bývá nejčastěji na zadní straně platební karty vedle podpisového proužku.

Platba proběhne za pár vteřin, pokud tvá banka používá systém 3D-S dostaneš ještě od ní SMS s kódem pro potvrzení operace (platební brána tě vyzve na jeho zadání, pokud bude potřeba, bez něj platba neproběhne) takže jestli nevíš zda to máš, či nikoliv, připrav si raději někde poblíž mobil ;)

Nakonec snad už jen zmíním, že zahraniční platby tohto druhu jsou prováděny devízovým kurzem, který je zpravidla o kousek výhodnější proti valutovému (ten se využívá jako základ pro hotovostní operace, v bance, směnárně,…). Pro malé platby je však rozdíl v kurzech nepatrný, uvádím jen pro úplnost.

lenajanku
Povídálka 18 příspěvků 26.12.16 23:36

Děkuji moc. Jen jsem si nebyla jistá, jak se to s tou platbou na zahraničních e-shopech má :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >