Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
U nás ve školce platí odkladové děti už od září 2011. A co se částky týká, tak ta je v každé školce jiná, takže to si musí zjistit přímo tam.
Např. u nás platí celodenní děti 150 Kč (pětidenní 50) školkovné + asi 650 Kč jídlo. Ale řekla bych, že máme dost levnou školku.
školkovné u nás momentálně je 370 korun. S tím, že ted odkladoví neplatí nicm kromě stravy.
Ale fakt mám pocit, že zákonodárci to pošoupli až na leden 2013. ![]()
Třeba se najde nějaká ředitelka MŠ, která bude vědět víc.
to má vážně každá školka jinak, u nás je školkovné…no, teď nevím jistě, platím 650Kč a 750Kč, jedno z toho je jídlo a druhé školkovné. Většina školek v okolí to má podobně, ale i přesto se částky liší. Zeptej se ředitelky, nebo by to mělo být na webu té dané školky.
@La kofola píše: školkovné u nás momentálně je 370 korun. S tím, že ted odkladoví neplatí nicm kromě stravy.
Ale fakt mám pocit, že zákonodárci to pošoupli až na leden 2013.
Třeba se najde nějaká ředitelka MŠ, která bude vědět víc.
Od ledna určitě ne, to spíš od září 2012. Ale tohle by měli říct na požádání ve školce, u nás takovéhle věci bývají vyvěšené na nástěnce hodně předem. Nebo na webu, jestli ho ta školka má.
@me2dova píše:
to má vážně každá školka jinak, u nás je školkovné…no, teď nevím jistě, platím 650Kč a 750Kč, jedno z toho je jídlo a druhé školkovné. Většina školek v okolí to má podobně, ale i přesto se částky liší. Zeptej se ředitelky, nebo by to mělo být na webu té dané školky.
Jenže oni mluvili o tom, že odkladové děti budou platit jednotně 1000 korun. Proto jsem se ptala.
A nikde na netu to už nemužu dohledat.
@Milli píše:
Od ledna určitě ne, to spíš od září 2012. Ale tohle by měli říct na požádání ve školce, u nás takovéhle věci bývají vyvěšené na nástěnce hodně předem. Nebo na webu, jestli ho ta školka má.
Ne, fakt to byl leden 2013.
Ahoj školkovné za odklad bude počítán od školního roku to jest září 2012 do konce školního roku červen 2013. Mělo by to být jestli se nepletu 970,– + stravné.
http://www.novinky.cz/…mesicne.html
Tohle jsi asi myslela, že?
Ta tisícovka je tam zmíněná podle mě proto, že v některých školkách je to běžné školkovné. Jinak jsem nikde nečetla ani neslyšela, že by odkladové děti měly platit vyšší částku, než ostatní děti, co do té samé školky chodí.
@katyca píše:
Ahoj školkovné za odklad bude počítán od školního roku to jest září 2012 do konce školního roku červen 2013. Mělo by to být jestli se nepletu 970,– + stravné.
a k němu se již školkovné které platí děti normálně přičítat nebude, chápu správně?
@Milli píše:
http://www.novinky.cz/…mesicne.htmlTohle jsi asi myslela, že?
Ta tisícovka je tam zmíněná podle mě proto, že v některých školkách je to běžné školkovné. Jinak jsem nikde nečetla ani neslyšela, že by odkladové děti měly platit vyšší částku, než ostatní děti, co do té samé školky chodí.
Ano tohle. Díky.
Nemělo by měla by se platit pouze ta to částka, ale nevím jak to mají soukromé školky, některé školky také platí poplatek navíc třeba divadlo, kino, výlety… tam to může být jiné a částka může být o ty to položky tím pádem vyší. Doporučovala bych se zeptat přímo ve školce.
@katyca píše:
Nemělo by měla by se platit pouze ta to částka, ale nevím jak to mají soukromé školky, některé školky také platí poplatek navíc třeba divadlo, kino, výlety… tam to může být jiné a částka může být o ty to položky tím pádem vyší. Doporučovala bych se zeptat přímo ve školce.
No jasně. Jedná se jen o tu uplatu za poskytování..nebo jak tomu oni říkají
Tak našla jsem tohle
bezúplatně se poskytuje vzdělávání v posledním ročníku mateřské školy nejvýše 12 měsíců
tzn., že zákonní zástupci dětí, které mají odklad povinné školní docházky, a které vyčerpaly dvanáct bezúplatných měsíců (12 bezúplatných měsíců se počítá až od 1. 1. 2012), platit úplatu za předškolní vzdělávání
takže opravdu to bude až od ledna 2013, když se bezuplatné měsíce počítají podle této věty (12 bezúplatných měsíců se počítá až od 1. 1. 2012) až od ledna letošního roku.
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.
Holky prosím potřebovala bych radu pro kamarádku.
Z PPP mají doporučen odklad školní docházky o rok.
Když to oznamovala ve školce, učitelka se nějak netvářila, že co tam dítě bude dělat, že potřebuje školní zátěž.
Nicméně ona souhlasí se stanoviskem PPP a když dávala posudek do školky, se ptali, jestli jí jako nevadí, že bude platit školkovné. NO jasně, nevadí.
Ale..
Jen zhruba víme, že se řešilo, že odkladové děti budou platit (snad to mělo být už ted od ledna??nebo dle rozhodnutí ředitelky MŠ od září 2012??) cca 1000 korun.
A ted mám dotaz - těch 1000 korun + strava. Nebo 1000 korun za odkladové dítě+ strava a ještě plus školkovné dané školky????
A nejsem si jistá, zda jsem nezahlédla někde na novinkách (už je to ale dýl), že tohle placení se odložilo až od ledna 2013???
Nevíte někdo prosím jak to je??
Děkuju Kofi