Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Svistice píše:
Ne, nic bych jí neřekla. Ale připadalo by mi to prostě už nevhodné/divné.
Stejně jako mi přijdou už trošku nevhodní 4-6 letí chlapečkové, co pobíhají po koupališti na adama a permanentně si u toho popotahují pindíka.Vloni byla na koupališti holka, vzhledově tak 10-11 let a koupala se jen ve spoďárech. Byla tam s rodiči, jim to asi nevadilo. A to se tam přišli opravdu plánovitě koupat na celé odpoledne (ne jen neplánovaně smočit od cesty). Já bych své předpubertální dceři tedy koupila jednodílné plavky, i kdyby byla plochá jak baterka.
Já to mám stejně, taky mi už takhle velká holka jen se spodkem přijde divná. Ale to je asi můj problém
Možná jsem paranoidní, ale v dnešní době, kdy se dá cokoliv vyfotit aniž by to někdo postřehl, tak kam jinam jdou „úchyláci“ sbírat materiál
Přijde mi normální dceru od malička učit, že na veřejném koupališti má používat plavky celé, nejen část. Ale to co mají ostatní děti, to je mi celkem buřt.
Dcera se v plavkách vykoupe, přijde na deku, mokré plavky sundavá a bere si župan nebo pončo a když si odběhne třeba na hřiště, bere si suché plavky.
@Svistice píše:
Mě to přijde ok do doby, kdy opravdu vypadají (a tí nemyslím jen přítomnost/nepřítomnost nějakých sekundárních pohlavních znaků) a chovají se jako děti. Mám 10 leté neteře, nejsou nijak vyspělé, na hrudníku zatím nic. Ale prostě už to tak rok dva nejsou malé holky ale malé slečny.
To je ale subjektivní hodnocení- chovat se jako dítě ![]()
Mně naopak vadí nasazování podprsenek na ploché hrudníčky, připadá mí to jako dělání lolitek. Vlastně tam ty sekundární pohlavní znaky naznačuješ, i když tam nejsou.
Každý to vidí prostě jinak. ![]()
@Bábrdl píše:
To je ale subjektivní hodnocení- chovat se jako dítě![]()
Mně naopak vadí nasazování podprsenek na ploché hrudníčky, připadá mí to jako dělání lolitek. Vlastně tam ty sekundární pohlavní znaky naznačuješ, i když tam nejsou.
Každý to vidí prostě jinak.
Presne. Lolitky
@LE.nova Holky mají jednodílné na celé tělo, jen spodek měly asi do 2,5 let. Ale nejde o to, že by mi to přišlo nějak nevhodné, ale že si je vybraly samy
Čtyřletá dcerka podědila klasické bikiny a je v nich fakt vtipná, ale nebráním jí, když se ji líbí. Skoro šestiletá má zase teď tankiny a ty ji teda moc sluší.
Nevím, kde bych viděla hranici vhodnosti mít jen spodek, ale tak 10 let?
Možná spíš 8. Jde i o osobní pocit té slečny.
@Aries6 píše:
Jde i o osobní pocit té slečny.
To je taky pravda. Někteří rodiče naopak brání dítěti, aby si podprdu vzalo, že „na to má ještě dost času“. To je taky chyba.
Podle mě záleží na objektivních věcech (jestli už rostou prsa) a subjektivních (jestli dotyčná podprdu chce).
@LE.nova Proč by předškolní holčičky nemohly mít jen spodní díl plavek? ![]()
Já mám holky 3 a 6 let. Plavek mají několik - jednodílné i dvoudílné. Ale je to proto, že je dostaly a chtějí tak chodit. Kdyby jim vyhovoval jen spodní díl, nemám s tím problém.
Horní díl vnímám jako potřebný, až když se začnou klubat prsa. Takže třetí čtvrtá třída ![]()
Já si pamatuju, jak mi samotné jako dítěti přišlo hloupé nosit podprsenku, když do ní nic nemám, ale zas na spodní díl samotný jsem si přišla velká. Přemýšlím, kolik mi bylo, tak něco mezi 6-10, vyžadovala jsem pouze jednodílné plavky.
@ugluk píše:
Já když už kupuju dvoudílné, vyhýbám se takovým, kde ten vršek vypadá jako malá podprsenka, přišlo by mi to fakt divné i na té pětileté, spíš preferuju taková ta tílka, to vypadá hezky a nikam se to nehrne. Ale netrvám na tom, aby to nosila, to jen když chce ona, kolikrát na tom vršku bývají ty nejhezčí obrázkyOstatní děti jsou mi ukradené, byť aspoň ten spodek do bazénu mi přijde fajn, už se mi i stalo, že celý bazén zavřeli kvůli dítku bez plavek, co se tam vykakalo a nemělo co tu nehodu zachytit.
já chodívám na dvě různá koupaliště a všude je příkaz, že do vody musí dítě mít plavky nebo plavací plenu
Jinak třeba tohle mi pro čtyřletou holčičku přijde v pohodě:
https://deti.bazos.cz/…-146-152.php
Ale v tomhle mi připadá divně, to bych ani nekupovala:
https://deti.bazos.cz/…i-plavky.php
(Na odkazech větší velikosti, moc jsem nepátrala, ale prodávají se oba typy v pohodě od vel. 92)
@stinga píše:
já chodívám na dvě různá koupaliště a všude je příkaz, že do vody musí dítě mít plavky nebo plavací plenu
Jo, tak to má být, ale na těch velkých koupalištích to kolikrát neuhlídají a některým rodičům to přijde OK.
@ugluk píše:
Jinak třeba tohle mi pro čtyřletou holčičku přijde v pohodě:
https://deti.bazos.cz/…-146-152.php
Ale v tomhle mi připadá divně, to bych ani nekupovala:
https://deti.bazos.cz/…i-plavky.php
(Na odkazech větší velikosti, moc jsem nepátrala, ale prodávají se oba typy v pohodě od vel. 92)
jo, já teda přesně obráceně.
@Lama Lama píše:
jo, já teda přesně obráceně.
No, asi právě proto je v obchodech tak rozmanitý výběr ![]()
@Lama Lama obráceně?
přijde ti jako lolitka holčička v polo-tankinách s obrázkem než zmenšená verze dospěláckých plavek?
@ugluk píše:
Jinak třeba tohle mi pro čtyřletou holčičku přijde v pohodě:
https://deti.bazos.cz/…-146-152.php
Ale v tomhle mi připadá divně, to bych ani nekupovala:
https://deti.bazos.cz/…i-plavky.php
(Na odkazech větší velikosti, moc jsem nepátrala, ale prodávají se oba typy v pohodě od vel. 92)
vnímám to stejně. Nevykrojené tankiny nebo sportovní podprsenky jsou slušivé a naše holky je taky nosí.
Ale zmenšená verze klasické podprdy (trojúhelníčky) vypadá divně, navíc to obvykle na ploché hrudi nedrží a různě sjíždí ![]()
Já mám tedy zatím jen syny, dcera se teprve narodí. Co si pamatuji, tak jsem první plavky v celku dostala až v 6 -ti letech kvůli kurzu plavání ve školce. Do té doby jen spodní díl a ten jsem pak dost často nosila ještě do 8 - mi let, podprsenky mi byly nepříjemné a tak jsem pak dlouhá léta nosila plavky v celku.