Plavky pro malé holčičky. Co vše by měly zakrývat?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
56316
21.7.17 12:15
@Svistice píše:
Ne, nic bych jí neřekla. Ale připadalo by mi to prostě už nevhodné/divné.
Stejně jako mi přijdou už trošku nevhodní 4-6 letí chlapečkové, co pobíhají po koupališti na adama a permanentně si u toho popotahují pindíka.Vloni byla na koupališti holka, vzhledově tak 10-11 let a koupala se jen ve spoďárech. Byla tam s rodiči, jim to asi nevadilo. A to se tam přišli opravdu plánovitě koupat na celé odpoledne (ne jen neplánovaně smočit od cesty). Já bych své předpubertální dceři tedy koupila jednodílné plavky, i kdyby byla plochá jak baterka.

Já to mám stejně, taky mi už takhle velká holka jen se spodkem přijde divná. Ale to je asi můj problém :mrgreen: Možná jsem paranoidní, ale v dnešní době, kdy se dá cokoliv vyfotit aniž by to někdo postřehl, tak kam jinam jdou „úchyláci“ sbírat materiál :roll: Přijde mi normální dceru od malička učit, že na veřejném koupališti má používat plavky celé, nejen část. Ale to co mají ostatní děti, to je mi celkem buřt.
Dcera se v plavkách vykoupe, přijde na deku, mokré plavky sundavá a bere si župan nebo pončo a když si odběhne třeba na hřiště, bere si suché plavky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
21.7.17 12:18
@Svistice píše:
Mě to přijde ok do doby, kdy opravdu vypadají (a tí nemyslím jen přítomnost/nepřítomnost nějakých sekundárních pohlavních znaků) a chovají se jako děti. Mám 10 leté neteře, nejsou nijak vyspělé, na hrudníku zatím nic. Ale prostě už to tak rok dva nejsou malé holky ale malé slečny.

To je ale subjektivní hodnocení- chovat se jako dítě :lol:

Mně naopak vadí nasazování podprsenek na ploché hrudníčky, připadá mí to jako dělání lolitek. Vlastně tam ty sekundární pohlavní znaky naznačuješ, i když tam nejsou.

Každý to vidí prostě jinak. :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81489
21.7.17 12:22
@Bábrdl píše:
To je ale subjektivní hodnocení- chovat se jako dítě :lol:

Mně naopak vadí nasazování podprsenek na ploché hrudníčky, připadá mí to jako dělání lolitek. Vlastně tam ty sekundární pohlavní znaky naznačuješ, i když tam nejsou.

Každý to vidí prostě jinak. :mrgreen:

Presne. Lolitky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25219
21.7.17 12:33

@LE.nova Holky mají jednodílné na celé tělo, jen spodek měly asi do 2,5 let. Ale nejde o to, že by mi to přišlo nějak nevhodné, ale že si je vybraly samy :D Čtyřletá dcerka podědila klasické bikiny a je v nich fakt vtipná, ale nebráním jí, když se ji líbí. Skoro šestiletá má zase teď tankiny a ty ji teda moc sluší.
Nevím, kde bych viděla hranici vhodnosti mít jen spodek, ale tak 10 let? :think: Možná spíš 8. Jde i o osobní pocit té slečny.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
21.7.17 12:38
@Aries6 píše:
Jde i o osobní pocit té slečny.

To je taky pravda. Někteří rodiče naopak brání dítěti, aby si podprdu vzalo, že „na to má ještě dost času“. To je taky chyba.

Podle mě záleží na objektivních věcech (jestli už rostou prsa) a subjektivních (jestli dotyčná podprdu chce).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25179
21.7.17 12:47

@LE.nova Proč by předškolní holčičky nemohly mít jen spodní díl plavek? :nevim:
Já mám holky 3 a 6 let. Plavek mají několik - jednodílné i dvoudílné. Ale je to proto, že je dostaly a chtějí tak chodit. Kdyby jim vyhovoval jen spodní díl, nemám s tím problém.
Horní díl vnímám jako potřebný, až když se začnou klubat prsa. Takže třetí čtvrtá třída :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69117
21.7.17 12:51

Já si pamatuju, jak mi samotné jako dítěti přišlo hloupé nosit podprsenku, když do ní nic nemám, ale zas na spodní díl samotný jsem si přišla velká. Přemýšlím, kolik mi bylo, tak něco mezi 6-10, vyžadovala jsem pouze jednodílné plavky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77465
21.7.17 12:52
@ugluk píše:
Já když už kupuju dvoudílné, vyhýbám se takovým, kde ten vršek vypadá jako malá podprsenka, přišlo by mi to fakt divné i na té pětileté, spíš preferuju taková ta tílka, to vypadá hezky a nikam se to nehrne. Ale netrvám na tom, aby to nosila, to jen když chce ona, kolikrát na tom vršku bývají ty nejhezčí obrázky :) Ostatní děti jsou mi ukradené, byť aspoň ten spodek do bazénu mi přijde fajn, už se mi i stalo, že celý bazén zavřeli kvůli dítku bez plavek, co se tam vykakalo a nemělo co tu nehodu zachytit.

já chodívám na dvě různá koupaliště a všude je příkaz, že do vody musí dítě mít plavky nebo plavací plenu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69117
21.7.17 13:01

Jinak třeba tohle mi pro čtyřletou holčičku přijde v pohodě:
https://deti.bazos.cz/…-146-152.php
Ale v tomhle mi připadá divně, to bych ani nekupovala:
https://deti.bazos.cz/…i-plavky.php
(Na odkazech větší velikosti, moc jsem nepátrala, ale prodávají se oba typy v pohodě od vel. 92)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69117
21.7.17 13:02
@stinga píše:
já chodívám na dvě různá koupaliště a všude je příkaz, že do vody musí dítě mít plavky nebo plavací plenu

Jo, tak to má být, ale na těch velkých koupalištích to kolikrát neuhlídají a některým rodičům to přijde OK.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81489
21.7.17 13:05
@ugluk píše:
Jinak třeba tohle mi pro čtyřletou holčičku přijde v pohodě:
https://deti.bazos.cz/…-146-152.php
Ale v tomhle mi připadá divně, to bych ani nekupovala:
https://deti.bazos.cz/…i-plavky.php
(Na odkazech větší velikosti, moc jsem nepátrala, ale prodávají se oba typy v pohodě od vel. 92)

jo, já teda přesně obráceně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69117
21.7.17 13:09
@Lama Lama píše:
jo, já teda přesně obráceně.

:lol: No, asi právě proto je v obchodech tak rozmanitý výběr :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
56316
21.7.17 13:11

@Lama Lama obráceně? :think: přijde ti jako lolitka holčička v polo-tankinách s obrázkem než zmenšená verze dospěláckých plavek?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25179
21.7.17 13:21
@ugluk píše:
Jinak třeba tohle mi pro čtyřletou holčičku přijde v pohodě:
https://deti.bazos.cz/…-146-152.php
Ale v tomhle mi připadá divně, to bych ani nekupovala:
https://deti.bazos.cz/…i-plavky.php
(Na odkazech větší velikosti, moc jsem nepátrala, ale prodávají se oba typy v pohodě od vel. 92)

vnímám to stejně. Nevykrojené tankiny nebo sportovní podprsenky jsou slušivé a naše holky je taky nosí.
Ale zmenšená verze klasické podprdy (trojúhelníčky) vypadá divně, navíc to obvykle na ploché hrudi nedrží a různě sjíždí :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3511
21.7.17 13:33

Já mám tedy zatím jen syny, dcera se teprve narodí. Co si pamatuji, tak jsem první plavky v celku dostala až v 6 -ti letech kvůli kurzu plavání ve školce. Do té doby jen spodní díl a ten jsem pak dost často nosila ještě do 8 - mi let, podprsenky mi byly nepříjemné a tak jsem pak dlouhá léta nosila plavky v celku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin