Pleny Babylove Premium vs. Babylove Öko Nature

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vinka
Povídálka 14 příspěvků 26.11.18 00:54
Pleny Babylove Premium vs. Babylove Öko Nature

Dobrý den,
vyzná se prosím někdo v plenkách Babylove z DM? Jaký je mezi nimi rozdíl?
Aktuálně používáme vel. 4. Oba typy jsme zkoušeli pouze v menší velikosti.
Ve velikosti 2 Babylove Premium více pruží na zádech (oceňuji), mají indikátor počůrání (přišlo mi zbytečné a větší velikosti toto již nemají), upínací pásky pruží a nemají část podobnou izolepě (oceňuji).
Oproti tomu Babylove Öko Nature jsou trochu větší, na zádech minimálně pruží, upínací pásky mají izolepovou část, z vnější strany jsou na omak příjemnější.
A teď rozdíly, které jsem úplně nevypátrala nebo nepochopila: ekologické pleny neobsahují chlor a latex. Ty „obyčejné“ Premium údajně taky neobsahují latex, ale o chlóru se nikde nic nepíše. Vnitřní strana mi ale u obou přijde stejně barevná (špinavě bílá). Takže první věc, kterou bych ráda dopátrala je, jak jsou běleny Babylove Premium?
Oboje údajně splňují certifikaci FSC, takže jsou oboje ekologické a jedny ekologičtější?
Chtěla jsem používat ty Öko, ale ve velikosti 2 nám více vyhovovaly Premium. A upřímně se mi v každé velikosti nechce koupit 50 ks těch „druhých“ jen na vyzkoušení. Bohužel nedělají zkušební balení třeba o pěti kusech.
Závěrem tedy budu ráda za vaše zjištění, rozdíly a zkušenosti s plenami DM Babylove. Děkuji.

Nejnovější recenze z kategorie Pleny a přebalování

Reakce:
Lucie_Sx
Závislačka 3095 příspěvků 26.11.18 01:08

Mívala jsem ty Natur, že jsou přírodnější, ale začaly nám strašně protékat, ty druhé to nedělají. Tak holt máme Premium.

modravlocka
Kecalka 363 příspěvků 26.11.18 01:29

Nature jsou z velké části rozlozitelne,takze ekologičtější. Mě vyhovují více i „střihem“, ale v nouzi beru i ty klasické. Neprotekaji nam ani jedny, ale to bude spíš o proporcích dítěte a je potřeba to vyzkoušet.

Tajeka
Stálice 84 příspěvků 1 inzerát 26.11.18 02:48

Ekologicke mi tez protakaly. Pri pocurani byly na dotek mokre. Nesedel nam moc ani ten tvar, jsou hodne vysoke. S druhymi jsem byla nakonec podstatne spokojenejsi. Jinak jedeme v Dada, jsou tem obyc Babylove kvalitou dost podobne, subjektivne mozna i lepsi.

martanek29
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 26.11.18 06:49

Taky nam ekologicke protekaly. Kazde rano jsem malou musela prevlekat. Celkove z vyzkousenych plen je hodnotim jako nejhorsi. Ani na dotek mi neprijdou moc prijemne. Mame tedy velikost 5.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 26.11.18 07:15

Nam EKO tez protekaji - ozkouseny 2 i 3. Tvarem moc nesedi a presne jako tobe se mi vic libi ty Premium kvuli tem pruznym zadickum a paskum. Navic (ted mame 3) se mi vic libi dvojita gumicka kolem nozicek, ktera se podle me vubec nezarezava a neotlacuje, zatimco u tech EKO mela mala obcas cervene prouzky (a to jsem vzdy kontrolovala a zarizle nemela pri prebalovani). Slozeni by me ale taky zajimalo, jak je to s tim chlorem?! ;) Treba nekdo neco prida :)

Slečna Ferka
Extra třída :D 10164 příspěvků 26.11.18 07:32

@Vinka Já ty öko používala, když se malá lehce zaprudila. Stačilo být den v nich (na noc jsem samozřejmě dala „normální“, my jeli v zelených Pampers), a bylo to v pořádku. Na pravidelné nošení moc nebyly, protékání atd. znám taky.

Vinka
Povídálka 14 příspěvků 30.11.18 10:09

Ví nebo tuší někdo jak je to s tím bělením Babylove Premium?
Selský rozum mi říká, že kdyby nebělili chlórem, tak se rádi pochlubí :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >