Plod neodpovídá svou velikostí na tt

18
3.6.20 14:00

Plod neodpovídá svou velikostí na tt

Ahoj holky, potřebovala bych radu, či zkušenosti, zda jste to některá měla/máte také tak. Od začátku těhu je vše v pořádku, na UTZ kontrolách byl vždy o něco větší a těžší, ale vše ještě v normě, odpovídal tt. Cukrovku ani preeklampsii nemám, jsem zdravá a malý taky. Jenže teď při poslední kontrole (32+3 tt) paní dokrorka zjistila, že malý odpovídá týdnu 35+5 (HC, BPD, AC i FL - poslední 2 dokonce až 37/38. tt, ale podle souměrnosti to zaokrouhlila na tech 35+5). Že za 3 týdny ještě udělá kontrolní UTZ, jestli to nebyl třeba jen skokový nárůst, ale zdálo se jí to moc. Což teda vůbec nechápu…
Co to tedy znamená? Že miminko bude jen větší a nebo by se mi mohl posunout termín? :nevim:

Díky. :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35964
3.6.20 14:04

Já měla děti větší a žádný termín to neposunulo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
606
3.6.20 14:10

Ke konci to mereni taky uz neni moc presne. U me to porad vypadalo, ze je mala o 2 tydny vetsi. Narodila se v 38+2 se 49cm a 3380g..Navic kazde miminko je unikat. S terminem se nehybe neboj :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21091
3.6.20 14:10
@Wikin píše:
Ahoj holky, potřebovala bych radu, či zkušenosti, zda jste to některá měla/máte také tak. Od začátku těhu je vše v pořádku, na UTZ kontrolách byl vždy o něco větší a těžší, ale vše ještě v normě, odpovídal tt. Cukrovku ani preeklampsii nemám, jsem zdravá a malý taky. Jenže teď při poslední kontrole (32+3 tt) paní dokrorka zjistila, že malý odpovídá týdnu 35+5 (HC, BPD, AC i FL - poslední 2 dokonce až 37/38. tt, ale podle souměrnosti to zaokrouhlila na tech 35+5). Že za 3 týdny ještě udělá kontrolní UTZ, jestli to nebyl třeba jen skokový nárůst, ale zdálo se jí to moc. Což teda vůbec nechápu…
Co to tedy znamená? Že miminko bude jen větší a nebo by se mi mohl posunout termín? :nevim:Díky. :kytka:

Termín se ti neposune. Jen asi budeš mít větší mimčo. Ono taky záleží, jak měří. Stačí se kousek uklepnout a hned výpočet vyjde jinak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18
3.6.20 14:24

Děkuju vám holky. ;) První dcera se narodila 38+4, 3580 g, těhotenství ale bylo na prd, tak jsem takové vyšetření ani nestihla podstoupit, abych měla porovnání, ale vždy, když už nás kontrolovala, vycházelo jí to přesně. Max, že je o týden větší. Proto mě to překvapilo a vyděsilo zároveň, zdá se mi to jako dost velký rozdíl. :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
3.6.20 14:24

Pokud jsi ty nebo tvůj manžel vyšší, pak bude větší i dítě. Já měla v 30tt odhad váhy 2,5kg a lékař se jen zeptal, jestli má manžel dva metry a zasmál se, že je to vidět i na tom dítěti. Takže jo, není to žádná vyjímka a nic divnýho. Malá se narodila v termínu a měla 3880g a 54cm.

  • Citovat
  • Upravit
4940
3.6.20 14:33

Je to odhad. Stačí, že se dr o pár mm uklikne a hned vychází jiná čísla. Kdybys zítra šla na utz k jinému doktorovi, s velkou pravděpodobností mu vyjde zase něco jiného

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
3.6.20 16:35

@Wikin je to jen odhad.. Mě říkali, že je malý starší o 3 týdny, bude mít 5.5 kg.. Nakonec porod vyvolavany 41+5 tt a měl 4.36 kg.. Je to jen odhad, nic víc, klid :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
50
4.6.20 06:35

Víc bych se asi bála kdyby bylo miminko o takový skok menší :) bude to macek :srdce: u mne taky měření větší než podle TT ale maminka mě rodila s mojí porodní váhou 5.40 kg takže mne uklidňuje že bude prcek nejspíš po mě:D :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18
13.6.20 07:33

Tak po další včerejší kontrole přímo v porodnici miminko vypadá pořád větší a mám pravidelné kontrakce. Snaží se mi kontrakce ještě zahnat jakýmsi nejsilnějším lékem, který mi mohou podat a zatím nic moc efekt. Jen mi to trochu oddálili. Jsem 34+1, ale mimi vypadá na 37tt. Zkrátka jen neví, zda i vyzrálostí. Potřebují 48 hodin na podání kortikoidů. Jsem zvědavá, jak tohle dopadne…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
266
13.6.20 09:26

@Wikin Tak to jsem zvědavá, držím palce, ať porod ještě stihnou oddálit. Ale neboj, lepší že je miminko větší, než kdyby to bylo naopak. I kdyby se porod rozjel, tak to zvládnete. :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
606
14.6.20 13:32

@Wikin Jak to s vama vypada? Drzim palce!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18
14.6.20 17:05

Moc děkujeme za podporu, holky. :kytka: Dneska nám ráno dali poslední kortikoidy. Stále mám bolesti i přes ty nejsilnější léky, ale daří se jim ty porodní cesty držet bez dalšího otvírání. Takže jsme aspoň vydrželi ty 2 dny. Ve 21 h. přestanou s infuzemi a nechají mě porodit. Jsem zvědavá, jestli bude syn opravdu tak velký a mám strach, aby vše bylo v pořádku. Snad to nebude úplné tintítko. Ale tak podle UTZ odhadují váhu 4 různí doktoři na 3 kg a cca 50 cm. Tak snad. Jsem zvědavá na opravdovou váhu a hlavně si přeji, aby vše proběhlo v pořádku a byli jsme zdraví. :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
266
16.6.20 10:32

@Wikin Tak co, už jsi hrdá maminka? :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty