Plod neodpovídá svou velikostí na tt

18
3.6.20 14:00

Plod neodpovídá svou velikostí na tt

Ahoj holky, potřebovala bych radu, či zkušenosti, zda jste to některá měla/máte také tak. Od začátku těhu je vše v pořádku, na UTZ kontrolách byl vždy o něco větší a těžší, ale vše ještě v normě, odpovídal tt. Cukrovku ani preeklampsii nemám, jsem zdravá a malý taky. Jenže teď při poslední kontrole (32+3 tt) paní dokrorka zjistila, že malý odpovídá týdnu 35+5 (HC, BPD, AC i FL - poslední 2 dokonce až 37/38. tt, ale podle souměrnosti to zaokrouhlila na tech 35+5). Že za 3 týdny ještě udělá kontrolní UTZ, jestli to nebyl třeba jen skokový nárůst, ale zdálo se jí to moc. Což teda vůbec nechápu…
Co to tedy znamená? Že miminko bude jen větší a nebo by se mi mohl posunout termín? :nevim:

Díky. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24406
3.6.20 14:04

Já měla děti větší a žádný termín to neposunulo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
3.6.20 14:10

Ke konci to mereni taky uz neni moc presne. U me to porad vypadalo, ze je mala o 2 tydny vetsi. Narodila se v 38+2 se 49cm a 3380g..Navic kazde miminko je unikat. S terminem se nehybe neboj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14149
3.6.20 14:10
@Wikin píše:
Ahoj holky, potřebovala bych radu, či zkušenosti, zda jste to některá měla/máte také tak. Od začátku těhu je vše v pořádku, na UTZ kontrolách byl vždy o něco větší a těžší, ale vše ještě v normě, odpovídal tt. Cukrovku ani preeklampsii nemám, jsem zdravá a malý taky. Jenže teď při poslední kontrole (32+3 tt) paní dokrorka zjistila, že malý odpovídá týdnu 35+5 (HC, BPD, AC i FL - poslední 2 dokonce až 37/38. tt, ale podle souměrnosti to zaokrouhlila na tech 35+5). Že za 3 týdny ještě udělá kontrolní UTZ, jestli to nebyl třeba jen skokový nárůst, ale zdálo se jí to moc. Což teda vůbec nechápu…
Co to tedy znamená? Že miminko bude jen větší a nebo by se mi mohl posunout termín? :nevim:Díky. :kytka:

Termín se ti neposune. Jen asi budeš mít větší mimčo. Ono taky záleží, jak měří. Stačí se kousek uklepnout a hned výpočet vyjde jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
3.6.20 14:24

Děkuju vám holky. ;) První dcera se narodila 38+4, 3580 g, těhotenství ale bylo na prd, tak jsem takové vyšetření ani nestihla podstoupit, abych měla porovnání, ale vždy, když už nás kontrolovala, vycházelo jí to přesně. Max, že je o týden větší. Proto mě to překvapilo a vyděsilo zároveň, zdá se mi to jako dost velký rozdíl. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15362
3.6.20 14:24

Pokud jsi ty nebo tvůj manžel vyšší, pak bude větší i dítě. Já měla v 30tt odhad váhy 2,5kg a lékař se jen zeptal, jestli má manžel dva metry a zasmál se, že je to vidět i na tom dítěti. Takže jo, není to žádná vyjímka a nic divnýho. Malá se narodila v termínu a měla 3880g a 54cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
942
3.6.20 14:33

Je to odhad. Stačí, že se dr o pár mm uklikne a hned vychází jiná čísla. Kdybys zítra šla na utz k jinému doktorovi, s velkou pravděpodobností mu vyjde zase něco jiného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
3.6.20 16:35

@Wikin je to jen odhad.. Mě říkali, že je malý starší o 3 týdny, bude mít 5.5 kg.. Nakonec porod vyvolavany 41+5 tt a měl 4.36 kg.. Je to jen odhad, nic víc, klid :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
4.6.20 06:35

Víc bych se asi bála kdyby bylo miminko o takový skok menší :) bude to macek :srdce: u mne taky měření větší než podle TT ale maminka mě rodila s mojí porodní váhou 5.40 kg takže mne uklidňuje že bude prcek nejspíš po mě:D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
13.6.20 07:33

Tak po další včerejší kontrole přímo v porodnici miminko vypadá pořád větší a mám pravidelné kontrakce. Snaží se mi kontrakce ještě zahnat jakýmsi nejsilnějším lékem, který mi mohou podat a zatím nic moc efekt. Jen mi to trochu oddálili. Jsem 34+1, ale mimi vypadá na 37tt. Zkrátka jen neví, zda i vyzrálostí. Potřebují 48 hodin na podání kortikoidů. Jsem zvědavá, jak tohle dopadne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
13.6.20 09:26

@Wikin Tak to jsem zvědavá, držím palce, ať porod ještě stihnou oddálit. Ale neboj, lepší že je miminko větší, než kdyby to bylo naopak. I kdyby se porod rozjel, tak to zvládnete. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
14.6.20 13:32

@Wikin Jak to s vama vypada? Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
14.6.20 17:05

Moc děkujeme za podporu, holky. :kytka: Dneska nám ráno dali poslední kortikoidy. Stále mám bolesti i přes ty nejsilnější léky, ale daří se jim ty porodní cesty držet bez dalšího otvírání. Takže jsme aspoň vydrželi ty 2 dny. Ve 21 h. přestanou s infuzemi a nechají mě porodit. Jsem zvědavá, jestli bude syn opravdu tak velký a mám strach, aby vše bylo v pořádku. Snad to nebude úplné tintítko. Ale tak podle UTZ odhadují váhu 4 různí doktoři na 3 kg a cca 50 cm. Tak snad. Jsem zvědavá na opravdovou váhu a hlavně si přeji, aby vše proběhlo v pořádku a byli jsme zdraví. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
16.6.20 10:32

@Wikin Tak co, už jsi hrdá maminka? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu