Po rovnátkách matné zuby

Anonymní
10.12.20 22:40

Po rovnátkách matné zuby

Měl někdo po rovnátkách takový problém? Není to lepidlo, to cítím na jednom zubu jakože hrbolek a jsem domluvená s hygienistkou, že to odstraní, ale já měla vždy zdravé hladké zuby jak sklo a teď se dívám že jsou matné tam kde rovnátka byly a ikdyž přejedu jazykem tak jsou matné.. přijde mi, že mi na ortodoncii jak pilují to lepidlo pilovali moc až obrousily sklovinu. Je to možné? :nevim: Předem děkuji

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.12.20 22:45

Je jasné, že v místě zámků budou malinké nerovnosti. Nech to opravdu zagumovat a přeleštit hygienistkou. Může se stát, že na sklovině budou zbytky kompozitu. Vše zkonzultuj s lékařem ještě.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
10.12.20 23:08

Pracuji na ortodoncii a není to možné. Bruska, kterou se brousí lepidlo je měkčí než sklovina a nelze ji poškodit způsobem, který popisujete. Musela bych to vidět, ale ve většině případů se jedná buď o zbytek lepidla nebo demineralizace zubů okolo zámků z důvodu nedostatečné hygieny.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
10.12.20 23:15
@Anonymní píše:
Pracuji na ortodoncii a není to možné. Bruska, kterou se brousí lepidlo je měkčí než sklovina a nelze ji poškodit způsobem, který popisujete. Musela bych to vidět, ale ve většině případů se jedná buď o zbytek lepidla nebo demineralizace zubů okolo zámků z důvodu nedostatečné hygieny.

Moc děkuji za odpověď. Na rovnátkách mě právě vždycky chválili za dobrou hygienu takže to bude opravdu lepidlo a moc jste mě potěšila, že nejde o poškození zubů. A na té dentální hygiene to budou dělat stejným způsobem nevíte?

  • Citovat
  • Upravit
2236
10.12.20 23:23
@Anonymní píše:
Pracuji na ortodoncii a není to možné. Bruska, kterou se brousí lepidlo je měkčí než sklovina a nelze ji poškodit způsobem, který popisujete. Musela bych to vidět, ale ve většině případů se jedná buď o zbytek lepidla nebo demineralizace zubů okolo zámků z důvodu nedostatečné hygieny.

Já bych si tímto tvrzením tak jistá nebyla. Viděla jsem už spoustu zubů poškozených po sundání zámečků. I tvrdokov bere sklovinu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.12.20 23:29

@dickys a vy pracujete taky v podobném odvětví? Děkuji

  • Citovat
  • Upravit
7221
11.12.20 00:18

Ono se to časem obrousi samo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2236
11.12.20 07:34
@Anonymní píše:
@dickys a vy pracujete taky v podobném odvětví? Děkuji

Jsem zubařka.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
356
4.9.24 08:33
@Anonymní píše: Více

Jak vam to dopadlo? Resim stejnou vec. Teprv mi rovnatka nasadili a prebytecne lepidlo brousili. Ted mam kolem lepenych casti matne zuby. Nikdy jsem matne zuby nemela.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna dentální hygienistky

Ikona - Pavla Pilneyová

Pavla Pilneyová DiS.