Po rovnátkách matné zuby

Anonymní
10.12.20 22:40

Po rovnátkách matné zuby

Měl někdo po rovnátkách takový problém? Není to lepidlo, to cítím na jednom zubu jakože hrbolek a jsem domluvená s hygienistkou, že to odstraní, ale já měla vždy zdravé hladké zuby jak sklo a teď se dívám že jsou matné tam kde rovnátka byly a ikdyž přejedu jazykem tak jsou matné.. přijde mi, že mi na ortodoncii jak pilují to lepidlo pilovali moc až obrousily sklovinu. Je to možné? :nevim: Předem děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.12.20 22:45

Je jasné, že v místě zámků budou malinké nerovnosti. Nech to opravdu zagumovat a přeleštit hygienistkou. Může se stát, že na sklovině budou zbytky kompozitu. Vše zkonzultuj s lékařem ještě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 23:08

Pracuji na ortodoncii a není to možné. Bruska, kterou se brousí lepidlo je měkčí než sklovina a nelze ji poškodit způsobem, který popisujete. Musela bych to vidět, ale ve většině případů se jedná buď o zbytek lepidla nebo demineralizace zubů okolo zámků z důvodu nedostatečné hygieny.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 23:15
@Anonymní píše:
Pracuji na ortodoncii a není to možné. Bruska, kterou se brousí lepidlo je měkčí než sklovina a nelze ji poškodit způsobem, který popisujete. Musela bych to vidět, ale ve většině případů se jedná buď o zbytek lepidla nebo demineralizace zubů okolo zámků z důvodu nedostatečné hygieny.

Moc děkuji za odpověď. Na rovnátkách mě právě vždycky chválili za dobrou hygienu takže to bude opravdu lepidlo a moc jste mě potěšila, že nejde o poškození zubů. A na té dentální hygiene to budou dělat stejným způsobem nevíte?

• Citovat
  • Nahlásit
1703
10.12.20 23:23
@Anonymní píše:

Já bych si tímto tvrzením tak jistá nebyla. Viděla jsem už spoustu zubů poškozených po sundání zámečků. I tvrdokov bere sklovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 23:29

@dickys a vy pracujete taky v podobném odvětví? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
322
11.12.20 00:18

Ono se to časem obrousi samo.

• Citovat