Pochybnosti v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.18 23:46
Pochybnosti v těhotenství

Zdravím…
Jsem ve 12TT těhotenství a momentálně si neumím poradit sama se sebou. Než se nám mimi povedlo věděla jsem, že děti chci… Mimi nebylo tak úplně plánované a já momentálně necítím, že bych se na něj těšila. Pořád mám obavy, aby bylo všechno v pořádku a tak… Ale prostě cítím hrozný vztek na to všechno. Na to, jak strašně moc jsem musela změnit svůj život a co mě ještě čeká během a po porodu… Štve mě to, protože vidím, že partner nic měnit nemusí… Nemusí přestat kouřit, pít, přestat dělat své koníčky a mnoho mnoho dalšího… Mám i pocit, že jsem na všechno sama.. Asi jsem čekala větší oporu od partnera.. Ten se ale v rámci možnosti snaží… Nemohu mu nic vyčítat.. Vidím, jak se všechno točí i v jeho a v mé rodině jen okolo mimina a děsí mě to… Nevím… Mám pocit, že je na mě vyvíjen neuvěřitelný tlak ze všech stran…
Jsem takový sobec, nebo už jste se některá potýkala s něčím podobným??

Reakce:
Janli
Kelišová 6843 příspěvků 25.12.18 00:07

S tímhle se potýká většina z nás. Někdo si to připouští víc, někdo míň. Vždycky je to pro nás ztráta svobody, omezení, někdo další si usurpuje kus našeho já a našeho života. Mít dítě není jako si pořídit psa, je to ten největší krok a to největší rozhodnutí, co můžeš v životě udělat, byť to občas někdo rozhodne za tebe… Ale bohudík matka příroda je milosrdná a po porodu tě oblbne hormonama a mateřskou láskou a všechny pochybnosti budou najednou pryč a to mrně bude střed kolem kterýho se budeš točit ty i celý svět. :hug:

Mari.G
Závislačka 4980 příspěvků 25.12.18 00:37
@Janli píše:
S tímhle se potýká většina z nás. Někdo si to připouští víc, někdo míň. Vždycky je to pro nás ztráta svobody, omezení, někdo další si usurpuje kus našeho já a našeho života. Mít dítě není jako si pořídit psa, je to ten největší krok a to největší rozhodnutí, co můžeš v životě udělat, byť to občas někdo rozhodne za tebe… Ale bohudík matka příroda je milosrdná a po porodu tě oblbne hormonama a mateřskou láskou a všechny pochybnosti budou najednou pryč a to mrně bude střed kolem kterýho se budeš točit ty i celý svět. :hug:

S tímhle naprosto souhlasím. Já takové pocity neměla, ale pracuji s dětmi, nemusela jsem mnoho měnit, mé kamarádky porodily se mnou, takže z večerní hospody jsme se spolu přestěhovaly do dětských kaváren :mrgreen: . Měla jsem štěstí. Přesto to dokážu pochopit. Já zase totálně zblba po porodu, kdy jsme měli problémy se synem, nespala jsem, mimčo plakalo. A vím, že tyto pocity řídí hormony a ne racionálno. Všechno bude dobré!

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 25.12.18 00:53

Myslím, že je to úplně normální. Já svoje dítě tedy miluju už teď, moc se na něj těším, zkrášluju pokojíček, hladím bříško, všechno. A partner je úžasný, lepšího bych si přát nemohla, dělá co mi na očích vidí, natěšený je snad víc než já. Ten pocit, že jsem na všechno sama ale znám. Já zas naopak čekala a doufala, že budou z mimina všichni poprděný a budu muset krotit partnerovy rodiče i prarodiče, aby nekupovali kraviny. No a ono nic. Dítěti nekoupili ani dudlík, za celé těhotenství se ani neobtěžovali zeptat jak mi je a ještě mají hloupé řeči. Kamarádky buď mají svoje děti, nebo po nich zoufale touží, takže je nechci otravovat s každou kravinou, kamarádi tomuhle absolutně nerozumí a partner má starostí nad hlavu. Takže jsem komplet výbavičku sháněla a nakupovala sama podle diskuzí a recenzí na netu. A občas mě taky štve, že mám téměř celé těhotenství přísný klidový režim a nic nemůžu. Hrozně jsem si přála jet na vánoční trhy do zahraničí a nemohla jsem. Nemůžu jít bruslit, raději ani na procházku, jen ležet a čumět na televizi. Hrozná zábava :roll: No jo, ale dítě je na prvním místě, tak to holt musíme vydržet. Podle mě nejsi sobec a nemáš si co vyčítat ;)

Blond23
Nováček 5 příspěvků 25.12.18 01:05

@Serpentini
Tyjo… Tak to nevím co je lepší.. Zda to, co popisuješ ty, nebo jak to mám já… U nás se právě stále mluví jen o miminku… Kdo co koupi, kdo co sežene… Kdo bude hlídat kdy (ano, uz ted to řeší) a já cítím strašný tlak, že jsem vlastně já ta na které to celé stojí… Když se něco pokazí, zklamu strašně moc lidí… Další věc je i ta, že jsem z dvojčat a vždycky byla ségra citlivější než já.. Tak nějak cítím, že jí je všechen ten humbuk taky nepříjemný a mám dojem, že má strach, že na její těhotenství již takové reakce nebudou… Přeci jen naši se těší na první vnouče a tak… Takže si i částečně vyčítám, že ten humbuk je… Jenže ozvat se a říct, ať mě také nechají chvilku nadechnout budu působit na obě rodiny jako nevděčnice…
Je to zamotané a sama proste nevim co si z toho vzít :zed:

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 25.12.18 01:29

@Blond23 Nechceš si vyměnit příbuzenstvo? :lol: Hele za to, že něco nakoupí buď ráda. Ono se to nasčítá a ve výsledku dítě stojí nemalý peníze a to i když nakupuješ na bazarech a oblečení podědíš po dětech kamarádek jako to mám já. Takže každá ušetřená koruna dobrá. A za hlídání buď taky ráda, já už byla upozorněná při objednávání k doktorovi na vyšetření, ať si na ten den zařídím hlídání. Když to zrovna vyjde že bude chlap v práci, tak se zřejmě budu muset přeobjednat. A ten tlak je úplně stejný i na mě, tím jak mě nemají rádi, tak si hledají každou záminku se do mě strefovat a teď v těhotenství je to kolikrát fakt síla. A neboj, když se něco pokazí, tak ti nikdo nic nevyčte, naopak ti budou oporou :kytka:

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25526 příspěvků 25.12.18 07:49

Jak jsi zatim musela zmenit zivot?
Pokud chces od nej neco potrebujes, rekni mu to. A priste se poradne chran, abys treba ve 3 mesich ditete zjistila, ze jsi znovu tehotna.

Nadpozemská drbna 25526 příspěvků 25.12.18 07:53
@Blond23 píše:
@Serpentini
Tyjo… Tak to nevím co je lepší.. Zda to, co popisuješ ty, nebo jak to mám já… U nás se právě stále mluví jen o miminku… Kdo co koupi, kdo co sežene… Kdo bude hlídat kdy (ano, uz ted to řeší) a já cítím strašný tlak, že jsem vlastně já ta na které to celé stojí… Když se něco pokazí, zklamu strašně moc lidí… Další věc je i ta, že jsem z dvojčat a vždycky byla ségra citlivější než já.. Tak nějak cítím, že jí je všechen ten humbuk taky nepříjemný a mám dojem, že má strach, že na její těhotenství již takové reakce nebudou… Přeci jen naši se těší na první vnouče a tak… Takže si i částečně vyčítám, že ten humbuk je… Jenže ozvat se a říct, ať mě také nechají chvilku nadechnout budu působit na obě rodiny jako nevděčnice…
Je to zamotané a sama proste nevim co si z toho vzít :zed:

Budes muset nastavit hranice. Nechápu co znamena co kdo koupi. Snad si veci chces kupovat a vybirat sama. A reci o hlidani bych zatrhla, nemas zajem to poslouchat. Nauc se to hned nebo s ditetem pak budes trpet.

Uživatel je onlineOplatečka
Ukecaná baba ;) 1355 příspěvků 25.12.18 08:31
@Blond23 píše:
@Serpentini
Je to zamotané a sama proste nevim co si z toho vzít :zed: [/citcítit Ahoj, možná to bude znít tvrdě..ale když už teď máš strach se ozvat tak to tě liuju až bude miminko na světě..Pokud jsou tak přehnaně aktivní tak si pak začnou miminko usurpovat, do všeho kecat a budeš se cítit jako ta, která jim ho jen porodila a teď se musí řídit ostatními..Taky jsem musela říct párkrát DOST! Chvilku byli nafouklí ale pak už věděli kdo je tady šéf :D
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 09:18

@jenny.fields
Například jsem musela opustit svůj cheerleadingový team a taneční tým… Byla to má vášeň a obrovský koníček, ale létání vzduchem a naopak chytání létajících není bezpečné.. Tak jak se budeme posléze chránit je jen na nás.. To vůbec v dotazu nebylo :think: :nevim:

Nadpozemská drbna 25526 příspěvků 25.12.18 09:26
@Anonymní píše:
@jenny.fields
Například jsem musela opustit svůj cheerleadingový team a taneční tým… Byla to má vášeň a obrovský koníček, ale létání vzduchem a naopak chytání létajících není bezpečné.. Tak jak se budeme posléze chránit je jen na nás.. To vůbec v dotazu nebylo :think: :nevim:

No tam to je snad samozrejme :nevim:
Problem je prave v tom, ze dite jsi neplanovala, kdyby ano tak ti zmeny prijdou logicke.

XXZ
Nováček 9 příspěvků 06.01.19 10:31

.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >