Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj chtěla bych se zeptat uz třetí večer mam pocit na zvracení nevim čím toje nemuzu ani skoro spat nic kdyz si představuji nějaký jidlo co bych si chtela dat tak vždycky se otřesů menstruci mam dostat 1 března myslíte že toje tím? Děkuji
Těhotenské žaludeční nevolnosti a pocity na zvracení, se spíše projevují v ranních hodinách.
Buď je to příznak virózy, nebo psychosomatický problém…ať už z hodně žádaného těhotenství nebo naopak.
![]()
Právě nevim co toje ale přitom jsem úplně v pohodě žádný stres nemam
@Sofinka342 píše:
Právě nevim co toje ale přitom jsem úplně v pohodě žádný stres nemam
Tak to může být opravdu počátek virózy, která se projevuje zejména žaludečními nebo střevními obtížemi.
Teď je tady toho aktuálně víc než dost.
Jak je tu psáno, může se to ještě rozjet v nějakou nemoc. Když je to takhle večer, nemůže to být stres z následujícího dne? Může se tak projevovat i úzkost.
Nezměnila jsi stravovací návyky? Dieta, nebo naopak více jídla na večer? Užíváš probiotika? Držím palce, ať se brzy uleví.
@Lajdus nic takoveho jenom poslední dobou jsem naladova občas i odpoledne mi je špatně ale večer nejvic trpím a když už to nemuzu vydržet tak jdu uz na to sama na zvracení…snad víte co tím myslím nechci to tady psat abych nebyla jak prase? 😊
@Sofinka342 píše:
@Lajdus nic takoveho jenom poslední dobou jsem naladova občas i odpoledne mi je špatně ale večer nejvic trpím a když už to nemuzu vydržet tak jdu uz na to sama na zvracení…snad víte co tím myslím nechci to tady psat abych nebyla jak prase? 😊
Takže to je přece jen psychosomatického původu? ![]()
@Sofinka342 píše:
@Lajdus nic takoveho jenom poslední dobou jsem naladova občas i odpoledne mi je špatně ale večer nejvic trpím a když už to nemuzu vydržet tak jdu uz na to sama na zvracení…snad víte co tím myslím nechci to tady psat abych nebyla jak prase? 😊
Tak normální to není a řešila bych to s lékařem. Ty si myslíš, že můžeš být těhotná? Nebo proč jsi zmiňovala, kdy to máš dostat..
@Lajdus píše:
TakTak normální to není a řešila bych to s lékařem. Ty si myslíš, že můžeš být těhotná? Nebo proč jsi zmiňovala, kdy to máš dostat..
No, buď si z nás dělá srandu nebo trpí nějakými psychosomatickými obtížemi. ![]()
Protože, sama si vyvolávat dávicí reflex, není opravdu normální.
Tedy, pokud k tomu nemá zrovna nějaký jednorázový důvod. ![]()
@Černá Madonna píše:
Těhotenské žaludeční nevolnosti a pocity na zvracení, se spíše projevují v ranních hodinách.
Buď je to příznak virózy, nebo psychosomatický problém…ať už z hodně žádaného těhotenství nebo naopak.![]()
Ja je mela hlavne večer ![]()
@Lajdus ano myslim si to ale chci počkat do menstruace a jenom chtela veder jestli má stim někdo zkušeností
@Sofinka342 píše:
@Lajdus ano myslim si to ale chci počkat do menstruace a jenom chtela veder jestli má stim někdo zkušeností
Myslím si, že na těhotenské nevolnosti je tedy ještě dost brzy. Byla jsem 2× těhotná a vždy nevolnosti nastoupily až pár týdnů po zmeškané menstruaci. ![]()
@Sofinka342 píše:
@Lajdus ano myslim si to ale chci počkat do menstruace a jenom chtela veder jestli má stim někdo zkušeností
tehotenske nevolnosti se objevuji s rostoucim hormonem HCG (maximum kolem 8.tydne), ten je pred menstruaci sotva detekovatelny… tim to neni…
bylinkove caje, rennie? snad ti bude brzo lip ![]()