Pokousané dítě z jeslí

8.10.19 19:20

Pokousane dítě z jeslí

Ahoj, potřebuji trochu pomoc, jestli nějak řešit x neřešit tenhle problém.. kluci chodí 2.rokem do placených jeslí (děti do 4 let), letos, když se děti prostridali mi už po 2.oba oba dva přišli s kousancem ze školky.. to první kousnutí bylo malé, tak jsem to neresila, ale dnes má jedno dvojče i jakoby uprostřed modrinu a trochu sedrenou kůži.. přijde mi to už dost, navíc u docela slabiny.. navíc mi prijde hodně nepravděpodobné, že by si toho žádná chuva nevšimla- 12 děti na 2 chuvy (teď ještě méně kvůli nemocnosti).. Nikdo mi o tomhle problemu neřekl a to je to, co mě doopravdy štve..dovedu pochopit trochu, že některé děti koušou, i kdyz mam trochu strach, aby se kluci nezačali bát chodit do jeslí/ školky, jestli se to bude takhle stupňovat… Řešili byste to nebo ne? Když jste měli pokousane dítě, řekli vám o tom?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26418
8.10.19 19:22

Určitě bych řešila, to není normální, zvlášť jestli je to opakovaně. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1729
8.10.19 19:23

Tak určitě bych to řešila s učitelkami/chůvami. Jak píšeš, stát se to v kolektivu může, ale měly by tě o tom informovat a na to dítě dát větší pozor, aby zamezily co nejvíc takovým situacím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5533
8.10.19 19:24

8o To je teda něco. Určitě bych slušně požádala o vysvětlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 19:24

@veria děkuji,nechci být za hysterku, obzvlášť, když ten systém je tam nastavený tak, že to jde řešit jen s ředitelkou, která je teď na mateřské.. :roll: ale taky se mi to zdá už hodně.. nejvíc mě štve, že to nikdo neřekl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
8.10.19 19:32

Me u malyho chuvy hlasili i pidi skrabanec a co se stalo hned ve dverich jakmile jsem prisla… urcite se poptej, neni to normalni :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
8.10.19 19:32

Tak tohle je ku*va velkej kousanec. Musel rvat, ze si ho uci musely vsimnout prece!!! Kamosky holka kouska tu nasi, rvala jak tur a nic ji tam nezustalo. Takze tohle je extrem! Bych byla pekne hnusna na ty ucitelky, a to nejsem typ cloveka, co si chodi stezovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
8.10.19 19:34

Určitě se ozvi, nás v jeslích informovali o každém škrábnutí či větším pádu (nemyslím zakopnutí, ale pokud třeba z něčeho spadl, do něčeho narazil…), kousnutí by rozhodně řešili i s rodiči dítěte, které kouslo. Mají povinnost rodiče informovat. Nepřítomnost ředitelky není důvodem, musí mít za sebe zástup, nebo to řešit z mateřské. Do jeslí, kde mi někdo dítěti ubližuje a personál to neřeší, bych dítě nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26418
8.10.19 19:36
@Martinka654 píše:
@veria děkuji,nechci být za hysterku, obzvlášť, když ten systém je tam nastavený tak, že to jde řešit jen s ředitelkou, která je teď na mateřské.. :roll: ale taky se mi to zdá už hodně.. nejvíc mě štve, že to nikdo neřekl

Jak řešit jen s ředitelkou která je na mateřské? Takže se tam teď nemůže nic řešit? Normálně to řekni chuvam, ty jsou prece u toho a res to s nimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1696
8.10.19 19:42

Nestalo se mi to, ale rozhodne bych to resila. Zeptala bych se i sveho ditete, kdo konkretne ho kousl, a pokud bych ho v jeslich videla, klidne bych za nim sla a vynadala mu. Pro priste by si dalo jiste pozor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12880
8.10.19 19:47

Určitě se zeptej. Ono se klidně mohlo stát, že si děti někam zalezly a kousnuté ani neceklo. A opravdu to kousnutí je mžik. A také je možné, že ti to při předání jen zapomněly říct. Všichni jsme jen lidi. Takže bych se vyvarovala nějakých výstupů, ale jednoduše se slušně zeptala, jestli o tom ví. A podle reakce pak postupovala dál.
Já zažila u dětí obě situace - dcera byla kousací a syn ten „okusovaný“. Tety v jeslích se to snažily řešit a hlídat, ale prostě neuhlídaly. U dcery byl „problém“, že kousala i z radosti - běžela nadšeně do třídy a první dítě, na které narazila, kousla. Na hřišti jsem jí byla trvale za zadkem a hlídala. Ale toto nezvládnou chůvy v jeslích. Zkoušely jsme všechny možné taktiky, řešila jsem to hodně, jak jí kousání odnaučit. Syn se zase v jeslích potkal s dvěma agresivnějšími dětmi, které kousaly. Tety se je snažily hlídat, ale ne vždy uhlídaly. Takže mi jen hlásily kousanec. Nikdy to nebylo nic vážného a syna to od nadšeného chození do jeslí neodradilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12880
8.10.19 19:48
@marcellia píše:
Nestalo se mi to, ale rozhodne bych to resila. Zeptala bych se i sveho ditete, kdo konkretne ho kousl, a pokud bych ho v jeslich videla, klidne bych za nim sla a vynadala mu. Pro priste by si dalo jiste pozor.

promiň, ale jak staré máš dítě? dvouleťák ti neukáže, kdo ho kousl. A pokud je to třeba roční dítě, tak tvoje vyhubování několik dní po akci fakt nepobere…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10258
8.10.19 19:51
@marcellia píše:
Nestalo se mi to, ale rozhodne bych to resila. Zeptala bych se i sveho ditete, kdo konkretne ho kousl, a pokud bych ho v jeslich videla, klidne bych za nim sla a vynadala mu. Pro priste by si dalo jiste pozor.

a všimla sis, že se bavíme o dětech do 4 let? :roll: vynadavat takhle malým cizím dětem? ti jeblo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 19:58

Neukaze mi to, spousta děti chodí jen na dopoledne nebo urcite dny a to kdyz je vyzvednu odpoledne, tak se to nedozvim :nevim: jsou jim 2 roky, ale narození predcasne a v 70% používají svoji řeč mezi sebou bohužel, tohle vyřeším jedine s chuvama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1696
8.10.19 19:58
@nozu píše:
promiň, ale jak staré máš dítě? dvouleťák ti neukáže, kdo ho kousl. A pokud je to třeba roční dítě, tak tvoje vyhubování několik dní po akci fakt nepobere…

Tak predpokladam, ze synovi zakl.uz treba 3 jsou, kdyz je tam druhym rokem. Mozna na toho fracka ukaze, mozna ne, ale urcite bych to nenechala byt. Klidne bych to rekla i mame dotycneho. Je to dost blby zlozvyk, kousat deti, stejne jako pisteni, jeceni, a dloubani v nose.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama