Pokud vám není dobře nechoďte mezi lidi

152
23.2.21 21:22

Pokud vám není dobře nechoďte mezi lidi

Já se nestačím divit, kolik lidí tady řeší že se necítí dobře a že mají asi „jen rýmu“ a že chodí dál do práce.

Měla jsem teď tři týdny Covid a moje příznaky byly následující :

Únava
Bolest kloubů a svalů
Pocit zaražené rýmy
Jeden jediný den ztráta čichu
Pocit nevolnosti
Bolest hlavy
Pocit že mi chybí kyslík
Ke konci nemoci suchý kašel hlavně po ránu.
Jeden jediný den 37,3 jinak bez teplot.

Covid Není chřipka!! Každý má jiné příznaky. Nemusíte mít horečky ani zápal plic. ALE můžete nakazit někoho jiného, kdo narozdíl od vás umře.

Antigenni testy i PCR testy mohou vyjít falešně negativně.

Tak proboha pokud vám není dobře, nechoďte to dál šířit do práce, do obchodu, k doktorovi do čekárny apod. :zed: :zed:

Nepatřím k těm, které Covid moc řeší, je mi jedno, že někdo letí na Zanzibar a někdo pořádá tajnou party v garáži, ale to, že jsou lidé tak blbí, aby chodili mezi další lidi nemocní a omlouvali to tím, že nemají teplotu, mi hlava opravdu nebere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.2.21 21:25

Souhlas… Ja se takto nakazila u pribuznych - rymicka, kaslicek, teplotka, ale „nic to nebylo“ a ja po par dnech pozitivni… Vrazdila bych za toto chovani…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 21:36

My jsme to takto chytili všichni v zaměstnání. Kolegyně chodila s příznaky týden do práce. Se slovy, že si nemůže dovolit mít neschopenku… Koupili domek, bez hypotéky, ale chce došetřit další finanční rezervu, kterou utratili. Kromě jediné kolegyně jsme měli covid všichni.
Sice jsme měli lehký průběh, ale nakazila jsem manžela. A tomu se rozjely metastazy po onemocnění, které bylo úplné v klidu. Bez rizika, že se vrátí… Ale covid udělal takovou paseku. Bohužel od obvodní lékařky vím, že není manžel jediný. Komu se po covidu rozjelo znova nádorové onemocnění.
Takže úplně šílím, když vidím, jak někteří bezohledně onemocnění roznáší dál.
Anonym - je to pro mě hodně těžké, nechci psát pod svým jménem.

• Citovat
  • Nahlásit
1735
23.2.21 21:37

Hele me normalne leta ser,,ou lidi, co nachcipany chodi mezi lidi..do prace, driv do hospody, na navstevy..je skoda, ze se to takhle resi, az ted…fakt pecka sedet s frkalistou v kanclu a pak byt 10dni na neschopence…proste nemocni lidi se maj lecit doma, pak by se jim ty virozy treba furt nevracely..covid jsme nemela, ale pro me zanet prudusek, ktery prijde u me z kazde rymy, taky neni labuzo… treba to lidi necemu nauci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74821
23.2.21 21:39
@Anonymní píše:
Souhlas… Ja se takto nakazila u pribuznych - rymicka, kaslicek, teplotka, ale „nic to nebylo“ a ja po par dnech pozitivni… Vrazdila bych za toto chovani…

A kdo te nutil tam chodit, nemaji se nahodou omezit kontakty :think: Takze jo, muzes se za sve chovani zavrazdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3192
23.2.21 21:40
@Anonymní
Sice jsme měli lehký průběh, ale nakazila jsem manžela. A tomu se rozjely metastazy po onemocnění, které bylo úplné v klidu. Bez rizika, že se vrátí… Ale covid udělal takovou paseku. Bohužel od obvodní lékařky vím, že není manžel jediný. Komu se po covidu rozjelo znova nádorové onemocnění.

Tohle je strašný :( snad bude zas brzy vše v poradku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
23.2.21 21:41
@Anonymní píše:
My jsme to takto chytili všichni v zaměstnání. Kolegyně chodila s příznaky týden do práce. Se slovy, že si nemůže dovolit mít neschopenku… Koupili domek, bez hypotéky, ale chce došetřit další finanční rezervu, kterou utratili. Kromě jediné kolegyně jsme měli covid všichni.

To je mi moc líto…tohle je fakt strašná bezohlednost lidí. Jak říkám, nejsem z těch, kteří se bojí nebo kteří se schovávají doma…chodím do přírody neustále, vídám se s kamarády venku, děti chodí do školky, ale v moment kdy mi začalo bys špatně jsem děti okamžitě nechala doma a holt jsme tu karanténu doma přetrpěli. Místo nesmyslných opatření a článků o ničem měla vláda už dávno zvýšit nemocenskou pro lidi v karanténě aspoň na 80%, a média by měly být plný informací pro občany o tom jak si zlepšit vlastní imunitu a hlavně jak přesně postupovat při jakékoli nevolnosti…někteří lidé i žijí v tom, že karantena znamená, že se může volně ven, „pokud se vyhýbám lidem.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 21:43

Taky nesnáším evidentně nemocné lidi na veřejnosti, ale to, co se děje teď, to je neslučitelné s běžným zivotem. Mám kolem sebe plno případů, co se špatně vyspí a už volají doktorce o neschopenku, protože teď se může, může to být příznak Covidu, tak proč toho nevyužít, že. Nebo já sama mám dítě, které od listopadu prakticky nonstop pokašlává a to nechodí do kolektivu, jsem ještě na rodičáku. Tak jak ten pracovní proces pak má fungovat? Každý prostě nemůže s teplotou 37,2 nebo lehkým zakašláním být měsíc doma. Já to štěstí mám, ale představa, že nás manžel neuživí a já musím neustále řešit hlídání, dítěte, kterému nic není, jenom dvakrát za den zakašle, ale nikam tedy nemůže, to by se člověk přece zbláznil. :zed: Nebo všichni zaměstnavatelé mají radši za každého hledat náhradu, protože při každé nepohodě přestane vycházet z bytu? Vždyť to nedává smysl. :zed: Antigenní testy mají ukazovat, jestli člověk je nebo není nakažlivý. To je podstatné. Ať se testuje a trasuje, ať si z toho odneseme nějaká ponaučení, ale tady to hysterčení k ničemu nepomůže.

Příspěvek upraven 23.02.21 v 21:47

• Citovat
  • Nahlásit
152
23.2.21 21:46
@Anonymní píše:
Taky nesnáším evidentně nemocné lidi na veřejnosti, ale to, co se děje teď, to je neslučitelné s běžným zivotem. Mám kolem sebe plno případů, co se špatně vyspí a už volají doktorce o neschopenku, protože teď se může, může to být příznak Covidu, tak proč toho nevyužít, že. Nebo já sama mám dítě, které od listopadu prakticky nonstop pokašlává a to nechodí do kolektivu, jsem ještě na rodičáku. Tak jak ten pracovní proces pak má fungovat? Každý prostě nemůže s teplotou 37,2 nebo lehkým zakašláním být měsíc doma. Já to štěstí mám, ale představa, že nás manžel neuživí a já musím neustále řešit hlídání, dítěte, kterému nic není, jenom dvakrát za den zakašle, ale nikam tedy nemůže, to by se člověk přece zbláznil. :zed: Nebo všichni zaměstnavatelé mají radši za každého hledat náhradu, protože při každé nepohodě přestanou vycházet z bytu? Vždyť to nedává smysl. :zed: Antigenní testy mají ukazovat, jestli člověk je nebo není nakažlivý. To je podstatné. Ať se testuje a trasuje, ať si z toho odneseme nějaká ponaučení, ale hlavně ať nám zdravý rozum. :zed:

Tohle je zas ten opačný extrém no…ti, kteří se blbě vyspí a už „mají Covid“… :( :palec:

Edit : to, že si nekdo nemůže dovolit být doma, je přesně ten důvod, proc by měla být vyšší nemocenská pro lidi v karanténě. Protože v současné době nikdo s teplotou nad 37 prostě nemá na pracovišti co dělat.

Příspěvek upraven 23.02.21 v 21:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 21:47
@hospodki píše:
Tohle je strašný :( snad bude zas brzy vše v poradku :kytka:

Medicínsky šanci na vyléčení nemá žádnou. Jen prodloužení života. Neměla jsem sílu se ptát, na jak dlouho. Pořád si říkám, že je to špatný sen, ze kterého se probudím. A nebo, že se stane zázrak a jemu léčba pomůže úplně. Je to těžké, hrozně těžké.
V říjnu měl všechna vyšetření. Vše bylo dobré. V listopadu covid. A začátek prosince meta na několika místech. I tam kde měl v říjnu vše úplně čisté.
Pořád si říkám, že snad osud zařídí, že když se to manželovi stalo něčí nezodpovedností, že se stane zázrak. Schválili mu tu nejmodernější léčbu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 21:56

No to mi povídej taky jsem ve čtvrtek měla zarazenou rýmu takže jsem si brala v pátek dovolenou a šup v neděli na test a samo pozitivní a podotýkám že mi nebylo nic kromě té rýmy a řeknu vám jak uvidím někoho s rýmou v praci budu vzteklá nebo nedolečené po chřipce atd… Jo lidičky taky mě tahle situace dost štve ale neuděláme s ní nic :( a mohli by jsme být aspoň obezřetní k druhým :(

• Citovat
  • Nahlásit
121
23.2.21 21:56
@Anonymní píše:
Medicínsky šanci na vyléčení nemá žádnou. Jen prodloužení života. Neměla jsem sílu se ptát, na jak dlouho. Pořád si říkám, že je to špatný sen, ze kterého se probudím. A nebo, že se stane zázrak a jemu léčba pomůže úplně. Je to těžké, hrozně těžké.
V říjnu měl všechna vyšetření. Vše bylo dobré. V listopadu covid. A začátek prosince meta na několika místech. I tam kde měl v říjnu vše úplně čisté.
Pořád si říkám, že snad osud zařídí, že když se to manželovi stalo něčí nezodpovedností, že se stane zázrak. Schválili mu tu nejmodernější léčbu…
:hug: :hug: :hug: Rozumím ti.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 21:57
@j.a.n.i1 píše:
A kdo te nutil tam chodit, nemaji se nahodou omezit kontakty :think: Takze jo, muzes se za sve chovani zavrazdit.

Bohuzel to byla nejblizsi rodina, vanocni navsteva po pul roce… Tvrdili, ze jsou zdravi, tak jsme jim bohuzel verili… Kdyby se vsichni chovali zodpovedne, byl by Covid uz davno pryc…

• Citovat
  • Nahlásit
1618
23.2.21 22:05
@Anonymní píše:
Bohuzel to byla nejblizsi rodina, vanocni navsteva po pul roce… Tvrdili, ze jsou zdravi, tak jsme jim bohuzel verili… Kdyby se vsichni chovali zodpovedne, byl by Covid uz davno pryc…

Jako fakt? :mrgreen: :mrgreen: to je jako kdyby si řekla, že by byla pryč už chřipka ( nechci zveličovat, samotnou mě bolí plíce po Covidu). Ale je to vtipný. Když už tu máme Britskou mutaci 😂 🙏🏻.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4724
23.2.21 22:12
@Anonymní píše:

A přesně kvůli takovýmhle debilům je to teď všude. Btw proč na kolegyni nepodáte trestní oznámení? Nebo jí ten barák nevypálíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat