Poloha při spánku?

297
1.11.04 15:04

Poloha při spánku?

Ahojky,
jako asi vetsina z vas sem si zakoupila chytrou knizku co a jak v tehotenstvi. Docetla jsem se v ni ze je nejlepsi co nejdrive se naucit spat na levem boku coz o to snazim se ale stejne se obcas probudim na brise nijak by me o nezneklidnovalo ale… . Pritel mi porad rika ze by se mi taky nelibilo kdyby na me lezel celou noc a ze cvrcka utiskuji a tak a proto ted ve me zacal hlodat cervicek jestli nema alespon malinko pravdu. Jak spite vy? Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
1.11.04 15:15

Já osobně jsem v těhotenství spala prakticky od začátku na boku (jakýsi blok v mozečku mě nenechal ani zkraje spát na břiše :lol: ) - boky jsem za celou noc hodně střídala, hlavně na konci. A dokud to šlo, tak jsem ještě ležela na poloboku…horní nohu skrčenou a ležela v poloze něco mezi bokem a na břiše. Občas jsem ležela i na zádech, ale musela jsem mít hodně pod hlavou, takže to bylo spíš tak přes den.
Hezké sny:)
Gabča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.11.04 15:16

Ahojda Hani, máš stejnou otázku jako já na začátku těhu. Byla jsem zvyklá spát JENOM na břiše. Jakmile jsem zjistila těhu, snažila jsem se spát na boku. Kolikrát jsem se v noci vzbudila na břiše :wink: . Ze začátku to tak strašně nevadí. Nevím teda, jak jsi daleko v těhu. Kdyby se to mimískovi nelíbilo, určitě by ti to dalo najevo. Bylo by ti špatně apod. Až se budeš zakulacovat, tak ti to bříško stejně nedovolí a podvědomě si v noci na bříško stejně nelehneš. Někomu se i v těhotenství dělá špatně na zádech.
Určitě si to vychytáš, ale zatím to nijak nelam přes koleno. Pokud jsi na začátku, tak to mimi ještě nevadí a i kdyby, ohlásí se nevolností. Později ti to bříško opravdu nedovolí.
Já mám vyzkoušené dát si menší polštár mezi kolena, když spím na boku. Je mi to příjemné a rychle usnu. Nebo si dám „mezi nohy“ část peřiny, do zbytku se pěkně zamotám. Taky docela paráda. Vyzkoušej sama, co ti bude vyhovovat, určitě si najdeš svoji techniku :P :wink: 8) .

Přeji pohodové těhulkovství a klidný spánek.

Šárka a mimi 31tt

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
1.11.04 15:18

Hanko, človíček ti to dá jistě najevo až se mu to nebude líbit. Mimochodem, určitě se mu taky nebude líbit, že spíš na levém boku a on chce na pravý, ty budeš chtít ležet na pravém a on tě dokope k chození po bytě :D . Neboj, oni si to ti tvorečkové organizují dřív než ještě vědí jak to vůbec venku vypadá.

• Nahlásit
  • Citovat
1308
1.11.04 15:47

Já teda naštěstí na břiše spát ani neumím :) . Už od mala usínám a spím na boku, méně teda na zádech.. Ale uvidíš Hani, že se mimís ozve až se mu poloha na břiše nebude líbit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.11.04 21:40

ahojky hani jestli můžu radit tak já jsem v těhu spala na kojícím polštáři a byla to pohoda.nejdřív se mi do něj nechtělo investovat, ale teď po porodu jsem ráda, že ho mám.hanka

• Nahlásit
  • Citovat
2901
1.11.04 22:32

No vidíš … Já tohle ani neřešila. Myslím, že jsem spávala normálně na břiše, až se mi bříško začalo zakulacovat, tak jsem přešla na polobok s pokrčenou nohou … A mám naprosto normální holčičku, žádného platýze :lol: :lol: :lol:
Jo a s tím, že tě mimi bude samo dirigovat, co se mu líbí a co ne: Já si nesměla lehnout na záda a na pravý bok, jinka jsem to pěkně schytala :D

(Jo a je fajn, jak se liší interpretace plodových čutanců: Dle jednoho výkladu čutají, když se jim líbí, co právě děláš, druhý názor je úplně opačný :roll: :lol:

Já to pojala tak, že když čutá, tak je něco špatně…Tedy většinou :D

Pa, Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
177
2.11.04 00:15

Ahojky holky, jenom jsem chtěla napsat, že by se nemělo ležet na levém boku, prý se tím víc namáhá srdíčko,jinak já spala na břiše así do 5.měsíce, pak si mimi samo řeklo, že se mu to nelíbí a přešla jsem na bok. Ahojda Vega

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
2.11.04 08:02

AHojky,
no ja lezim vetsinou tak e mam hezky mezi nohama deku nebo tahovy ten polstar jako banan ale preci jen obcas se z toho v oci vymotam a lezim na brise. Tak snad tobude v pohode. Ja bych nad tim nepremyslela ale znate to kdyz nekdo malinko nahloda tak najednou mate pochyby.
No jeste k tomu levemu boku aopka v me knize se pise opak tzn ze je lepsi spat na levem boku prave kvuli zasobovai krvi pak tomu verte. ja myslim ze nic se nema prehanet takze jestli pravy nebo levy to si vybere cvrcek sam Tak se mejte krasne a hezky den HAnka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
2.11.04 09:15

Čauky, spánek na pravém boku není pro srdce zdravý, no ale co jsem těhu líp se mi spí na pravém :-). Taky spím s pokrčenou nohou tak napůl na břiše, je to taky dobrá poloha na kříž. Moje mimča si pokopávala když byla spokojená, ale při nespokojenosti to byla přímo kanonáda. Takže, protože stejně ve spánku automaticky měníme polohy, občas mě budilo zuřivé okopávání a to téměř v jakékoli poloze. Od 20 týdne by se nemělo spát nebo ležet na zádech, protože se špatně prokrvuje spodní polovina těla. Má to vliv i na mimíse. Zajímavé, že to píšou v chytrých knížkách, ale pak vás většina porodnic nutí rodit v leže na zádech a některé tam strávíme i nějakou tu hodinku. To se ale myslí na pohodlí někoho jiného a ne na zdraví mmíse a maminky :-(.

Zkusila jsem úpravu a ono to jde 8O to jsem pako, že to objevím po několika letech brouzdání po eMiminu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
2.11.04 09:47

Ahoj holky,

je legrace, že jeden říká, že se nemá spát na levém boku, druhý že se nemá spát na pravém, atd. No, nějak se spát musí, tak spěte, jak je vám to pohodlné a je to. Ono vám to mimi dá najevo, kdy se mu to nelíbí.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
2.11.04 16:10

To jsem to zblbla - je to tím, že jsem dyslektik? Spletla jsem si pravou a levou. Před zapnutím blikače si vždycky musím uvědomit kam chci zahnout. Už se mi stalo, že na pokyn „zahni doprava“ jsem vyhodila levý blinkr a doprava zahla. Naštěstí nikdo nebyl moc blízko :-).
Spát se doporučuje na pravém, ne na levém kde je srdce. Mám potíže s arytmií, od dětství. Takže spát na levém boku bylo pro mě nepříjemné. Co jsem otěhotněla, spím spíš na levém, protože ta arytmie mě stíhá kupodivu leže na pravém boku. Divný, ale myslím to bude nějaká blokáda v zádech.
Ale mimi se ohlásí, to je fakt. Což teďka, od sedmého měsíce, to je teprve maso. Jedno jak, hlavně najít polohu, aby se vůbec dalo spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.11.04 21:24

Mě prim.upozorňovala NESPAT NA LEVEM BOKU-ZATĚŽUJE TO MOC SRDÍČKO!!

• Nahlásit
  • Citovat
534
2.11.04 22:56

K tomu levému a pravému boku - poslední dva měsíce a zvlášť ten poslední jsem se tak mlela, že jsem v jedné poloze byla vždycky jen krátkou dobu. Chtěla bych vidět, jak nějaká ženská pár týdnů před porodem bude spát jen na tom jednom „lepším“ boku. Fakt bych si s tím nelámala hlavu. Myslím, že je člověk rád, že vůbec najde polohu, vekteré usne, a kterou odsouhlasí i mimi. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
3.11.04 11:16

Musím říct, že i já nejvíc miluju spaní na břiše. Na začátku těhotenství jsem si s tím hlavu nelámala, ale pak mi sama velikost bříška dala vědět, že takhle už ne. Na zádech téměře neležím a tak bylo pro mě utrpení v závěru těhotenství a při porodu ležet tak déle jak 10 minut. Moji dva mimísci mě tlačili na vnitřnosti a tak se mi i špatně dýchalo (a myslím že i jim)No a na bocích to pak už nebyla vůbec žádná sranda, nebyla jsem pro velikost a váhu bříška schopná se ani otočit a boky jsem měla téměř hned otlačené. Takže neideálnější by bylo spát zavěšená ve vzduchu :o))
Hlavu bych si s tím nelámala, ono si tělo nebo mimčo samo řekne, jak je to nejlepší. Přeji ti hodně klidných nocí (já v závěru už ani nemohla spát) a krásné zdravé miminko.

Petronella + Fanouš a PeŤula (5 a půl měsíce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama