Pomoc, třítýdenní miminko nespí a pláče!

563
5.3.07 13:20

Pomoc, třítýdenní miminko nespí a pláče!

Zdravim vsechny,
mam prosbicku, potrebuju poradit ohledne naseho maleho prcka. Jsou mu teprve 3tydny, ale vubec v noci nechce spat a chce aby jsme ho nosili. Jakmile mi usne v naruci a ja ho polozim do postylky, okamzite se vzbudi a zacne hystericky brecet a to trva treba i 2 hodky nez se utaha. Je najedenej, prebalenej a stejne porad breci. Jeste mame problem s tim, kdyz ho kojim hrozne hlta a pak se mu to vraci a ublinkava i kdyz ho necham odrihnout.
Prosim poradte nekdo, treba neco delam spatne, no prece jenom,jsme spolu chvili a jeste nevim :(
Dik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2870
5.3.07 13:24

Vydržať!!! :wink: Ono to časem přejde.
A nemá třeba malej prdíky? Jestli se hodně kroutí, tlačí a prohýbá se jako luk, tak to jsou prdy :? A neboj, my taky propochodovali noci po bytě a jako novorozenec skoro vůbec nespala. A teď spí víc než když se narodila :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
5.3.07 13:28

jj vydrzet, moc dobre to znam… ale ja te nepotesim Standa jeste tedka ma obdobi kdy se budu v noci treba po hodine, i kdyz se to uz konecne obraci k dobremu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
5.3.07 14:00

S tim spanim ti moc neporadim, mě malej spinkal krásně, jen na kojo se budil a budí. Ale jestli to nejsou prdíky, tak prej se osvědčilo zavinutí do zavinovačky, tak aby se cítil bezpečně. Psali tam pevný zavinutí, ale nevim, zase kdyby měl ty prdíky, tak by to pro něj mohlo bejt ještě horší. Ale vím, že holky s tím měli většinou dobrou zkušenost, tak to zkus a uvidíš.
Co se týče toho hltání, tak s tím nic moc nenaděláš. Můj malej to taky dělal a dělá doteď. Zkoušela jsem zkrátit dobu kojení tak, aby se nestačil tak naprásknout, ale stejně ublinkával. Asi máme prostě ty „blinkací“ miminka. Bohužel Matýskovi je 6,5měsíce a ublinkává mi doteď, když se nakojí. Mě teče mlíko z prsou dost proudem, takže i když jsem zkrátila čas kojení, stejně se to upravilo tak, že po pár cucnutí se spustil proud mlíka, takže se malej stejně naslopal a pak ublinkával. Ale to není nic tak hroznýho. Radila jsem se o tom s dr. a ta mi řekla, že takhle malý mimi ještě nemaj dovyvinutou (ted nevim jestli je to správně) záklopku a něco v bříšku, co právě zamezuje tomuhle blinkání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
5.3.07 14:05

Ahoj,

měli jsme to stejně. Malý nespal ani v noci ani ve dne. Usnul mi jedině na rukách nebo u prsa. Když jsem ho položila byl hned vzhůru a zase brečel. Pak trošku pomohlo usínání v autosedačce. Vím, nemá se to, ale prostě u některých dětí nezabírá nic a byla jsem vděčná za každý okamžik klidu. V té autosedačce jsme ho museli houpat a nepřendávat. V noci spal jen u prsa. Jinak ne. Poradila mi to jedna dětská sestra v porodnici protože ani tam už si s ním nevěděly sestry rady. Takže vlastně ani já žádnou radu nemám. Jen vydržet jak psaly holky. Bude líp:-) Jo a trochu na spaní zabíral kočárek, ale jen venku doma mi to vždycky prokouknul, že není venku a neusnul:-)

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
5.3.07 14:17

U nas u obou holek to same. Osvedcilo se nechat spat prvni hodinu v autosedacce nebo na polstari (tim se vytvoril tvar obdobny sedacce). Nebo jiz zminovane pevne zavinuti. My jsme jeste nez holky usnuly davaly pres hlavicku plenku nebo hladili mezi ocickama. Uspava to. Ale bacha s tou plenkou…musi se po usnuti odstranit, aby se do ni dite nezamotalo.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
5.3.07 14:23

s tim spanim - pouzivas zavinovacku? ja bych ti poradila poradne ho zabalit do zavinovacky, popr. jestli mas moznost pujcit si kosik, nebo aspon poradne mantinely do postylky, aby nemel kolem sebe tolik volneho prostoru. je mozne, ze kdyz u tebe schouleny krasne spinka, ze ho desi ten prostor v postylce, ze se neciti v „bezpeci“, jak je zvykly z bricha.
a k blinkani - nase mala takhle blinkala do pul roku - teprve s prvnim prikrmem prestala. nevedela u kojeni, kdy ma dost, blinkala prakticky po kazdem kojeni, a nekdy i tak, ze to z ni letalo obloukem :roll: . doktorka me uklidnovala, ze kdyz jinak pekne pribira, ze je to v poradku. jinak obcas pomahalo delat v kojeni prestavky - treba pet minut kojit, pak nechat odrihnout, pak zase chvili kojit…
dost jsem se ale ze zacatku bala, aby se v noci neudusila, kdyz treba bude blinkat a ja se nevzbudim. hodne se nam pak osvedcil molitanovy klin, co jsme dali pod matraci, takze mala spala „do kopce“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
5.3.07 15:34

Ahoj, to same byla nase Kristynka. Plakala a nemohla spinkat. Kdyz uz usla tak jak jsem ji polozila do postylky tak byla hned vzhuru a zas jsem mohla uspavat dve hodky znova. S tim ublinkavanim jsme na tom byly stejne. Ublinkavala po jidle. Nechtela jsem ji dokrmovat. Ted je tyden na Nutrilonu AR 1 a je to vse v poradku. Spi 10 hodin v noci v kuse. Neboj, bude se to jeho spinkani lepsit. A o Nutrilonu se porad s detskou lekarkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
5.3.07 16:33

Dekuju moc, no takze nezbyva nez se obrnit a mit pevne nervy a zkusit zda to samo neprejde. No podle me ho asi budou trapit prdiky,jelikoz jak hodne hlta, tak dostane taky hodne vzduchu do sebe a je pravda, ze ne pokazde si odrihne a prdi docela casto a krouti se.
Je neco na prdiky?
Kamoska mi radila, nahrat plinu a prilozit na brisko, ze to prej to teplo pomaha, ale nasemu Fildovi se to moc nelibi a breci jeste vic. No jsem rada, ze tohle se netyka jenom me, ze skoro vsechny deti maji problemy se spanim, ja uz z toho zacinala byt hotova a manzel taky,jelikoz musi vstavat do prace a kdyz malej porad breci a ublinkava,tak jsme oba vzhuru a ja jeste nejak rozladena, pak zacnu brecet, jelikoz nevim co s nim a prijdu si jak spatna matka, tak doufam, ze se to opravdu zmeni a prcek bude spat a hlavne nebude tak hltat.
Jeste jednou diky vsem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
5.3.07 17:17

Kapky SabSimplex - nevstrebavaji se do organismu jen rozmelnuji prdy :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2870
5.3.07 17:24

Na prdíky.. To je kapitola sama pro sebe :roll: My vyzkoušely Kapičky Sab Simplex, gel s názvem Pupík, z DM pytlík s třešňovejma peckama, od Weledy olejíček na bříško, cvičení s nožičkama a NIC :? Nakonec nám zabrala rektální trubička společně s kapičkama Baby Calm. Ale to bylo až ve 2 měsících :roll: A teď už jsme bez prdů.. Ale ty 2 měsíce jsme musely nějak přetrpět… A taky nám pomáhalo na usnutí autosedačka a na bříško jsem jí dala ten pytlík. Když tě bolí břicho, tak se taky choulíš do klubíčka :wink: Nevydržela mít to bříško natažený, hned se budila a plakala :roll: A nebo mi spala na odhaleným břichu. Já se sice moc nevyspala, ale bysme pro ty naše mimča neudělaly, že? :lol:
Ale neboj, všechno to přejde :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
5.3.07 18:22

Ahojky,
jen chci napsat, že to fakt přejde :D
Pamatuju si to a bylo to ubíjející období ( trvalo přes 3 měsíce), u nás dokázal proplakat skoro celou noc...... Pak se to začalo lepšit a teď je z něj sedmispáč :D
Na prdíky nezabíralo nic.
Tak jen přeji pevné nervy a držte se.
Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
5.3.07 18:32

Ještě jednou já:-) chci ti ještě napsat, že ti úplně rozumím a chápu. Prožívala jsem to podobně. Připadala jsem si neschopně a brečela jsem. Fakt jsem si nevěděla rady, ale postupem času se to zlepšovalo i když upřímně malý nikdy nebyl takové to ležící mimi v postýlce a s úsměvem. Dal nám zabrat. Teď už je to o 100% lepší:-)

Jo a k těm prdíkům. Sab simplex nepomáhal ani žádné mastičky apod. Zkus ten Baby calm to jsou podle mojí zkušenosti lepší kapky a taky rektální rourka. To byl náš největší pomocník:-) Jo ty kapky jsou od 1 měsíce myslím.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.3.07 18:45

Moja malá si tiež (skoro) tri mesiace preplakala, používala som krém na uvolnenie prdíkov FLATULIN z lékarne a natierala na bruško v smere ručičkových hodiniek a taktiež som používala aj kvapky Sabsimplex a potom mi známa detská lekárka poradila aj Espumisan a tiež zaberal super. U malej to bolo aj koli bolestiam toho bruška a tie kvapky jej dost pomáhali. S ublinkávaním sme to mali rovnako, teraz už bude mat malá 10.mesiacov a necelé dva mesiace pozorujem, že už moc neblinka. Teraz už v podstate vobec :o)
Pevné nervy s maličkým
neprihlásena GIGI

• Nahlásit
  • Citovat
379
5.3.07 19:00

Podle mě se mu vrací to mlíčko a proto se hned vzbudé-mám to vypozorovaný od mých kluků,první na to trpěl víc.Taky hrozně dlouho jsem ho uspávala ve svislé poloze,aspoň 20 min po kojení,protože si nekrknul.Pak jsem přišla na to,že když spí na břiše ,je po problému,začal spát fakt líp.
Vím,že se to nemá,ale pokud je zdravé dítě a máš monitor dechu,tak nic nehrozí.
A podložit matračku,aby byla vyvýšená kvůli tomu ublinkávání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama