Pomóc, začal vylézat z postýlky

28414
18.1.07 21:44

Pomóc, začal vylézat z postýlky

Ahoj maminky :wink:
Dnes večer nám začal asi velký problém. Malý začal vylézat z postýlky, do teď to nedělal. Musela jsem mu narychlo rozložit cestovní postýlku s tím, že je o pár centimetrů hlubší, ale problém to nevyřešilo, stejně vylezl.
Myslíte, že je už dost velký na klasickou postel? Já mu ji zatím moc nechci dávat, protože se bojím toho, že ho budu muset uspávat (ležet u něj) a to se mi vážně moc nechce.
Manžel zítra ještě zkusí převrtat dirky na snížení roštu, ale o moc už to nebude. Kluk má 90 cm a je jak veverka :lol: Jenže do klece ho dát nemůžu a přikurtovat taky ne :roll:
Poraďte, jak jste to řešily vy?
Jana :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
18.1.07 21:50

jani,
přesně jako u nás :roll: :roll: .
Poprvé se petanka nečekaně objevila v obýváku, že jsem se málem počurala leknutím, podruhé už vypadla rovnou na hlavu :roll: .
Vyřešili jsme to tak, že spí ve spacím pytli, jehož vodítko zipu upevním dětskou sicherkou, takže nevyhodí nožičku dost nahoru na to, aby ji přehodila přes okraj.
Myslím si, že na velkou postel je ještě malá. Ale prý ikea prodává bočnici na postel, která se připne klipsami k boku postele a drží.
Pa M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
18.1.07 21:56

Ha ha :lol: do pytle s ním. Asi na tom něco bude, proberem to s manželem. Myslíš jako na tu postranici co teď máme nějakej nástavec? Máme klasickou dřevenou postýlku, ale kdyby to existovalo, brala bych to všemi deseti.
Mě povídej. Sedíme si takhle u stolu a večeříme, a najednou takový tlak do dveří, málem mi zaskočilo. Myslela jsem, že ten vítr (otevřená větračka), ale kdepak, to náš pinďa se šel vyvětrat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
18.1.07 21:59

Nám Kačenka přelezla cestovní postýlku v 15ti měsících a než abych každou noc trnula, že se jí to podaří znovu, tak honem mazala do velké postele. S přechodem nebyl vůbec problém, jen jsme na strany postele nechali udělat v provaznictví sítě (je to vlastně spodní část palandy). Teď už v ní spí skoro 5 měsíců a já jsem ráda, že mám postýlku volnou pro prcka, co se nám brzy narodí.
S tím uspáváním je pravda, že začal trochu „problém“. Předtím jsem jí nechávala usínat sama, teď chodím spát s ní. Ale přečteme pohádku, zhasnu a obvykle do 15 minut spí (a já jsem ráda, že se taky natáhnu, obzvlášť po obědě :) ). S uspáváním jsme bojovali jen cca. před měsícem, kdy jsme začali odnaučovat dudlík na spaní. Samotný dudlík nevyžadovala, ale jak neměla nic v puse, tak před spaním hrozně řečnila. Naštěstí si nechala vysvětlit, že povídat si budeme zase až po spaní :D
Pokud malý postýlku přeleze, tak bych určitě byla pro přesun, to nebezpečí pádu je určitě menší!
Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
18.1.07 22:00

Jani,

no u nás už toto nastalo někdy před 3 měsíci. Aleš nám vylézal z normální postýlky, takže jsme ho přendali do cestovní postýlky, ale ani to problém nevyřešilo. Leze i z cestovní postýlky, ale nějak to neřeším. Je fakt šikovnej, takže si nikdy neublížil. Naštěstí leze z postýlky jen když nechce spát (ale když pozná, že ho už hrát nevezmeme, tak si zase vleze zpátky a normálně usne), v noci ani po probuzení ne. To na nás většinou zavolá. Ale jinak to má jako opičí dráhu i přes den :-).

On je vůbec horolezec, je sice menší (teď asi 83cm), ale to mu vůbec nevadí..

Takže já to neřeším. Velkou postel koupíme asi kolem 2. narozenin. Nejspíš v IKEA zvětšovací a určitě s bočnicí, protože je děsnej cestovatel…

Držím palce, ať si brouček neublíží..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
18.1.07 22:02

nám takhle malej začal kolem tuším 18.měs. taky vylézat, ovšem hlavou napřed, takže padal na hlavičku. Máme postýlku sice starší ale tipuju Ikeu - má vícero variací a jde z ní udělat normální dětskou postýlku bez postranic a je jen cca 5-10cm nad zemí, takže případný pád z ní není takový enormní. Přistoupili jsme k tomu,že jsme raději postranice odendali a to i za cenu toho,že jsme skoro 1/4roku s malým bojovali o to, jestli se bude spát anebo jestli si budeme hrát po bytě na babu…Nakonec jsme tam usínali vždycky jeden z nás s ním-ovšem po pár dnech se vše ustálilo a malej si chodil do postýlky sám.ted už má svojí opravdovou velikou postel :wink:

• Citovat
  • Upravit
15326
18.1.07 22:26

jani,
ta postranice se připevní na velkou postel, takže předpokládám, že to nesmí být válenda, ale klasická postel s matrací.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
18.1.07 23:04

Ahoj, v 16m putovala malá do velké postele..Má v pokojíčku 2 válendy, daly jsme je do L a k tomu na zem matraci z postýlky, kdyby náhodou padala. Vše ok. Usíná stále sama, jen si dřív hrála v postýlce, teď si hraje v posteli a ví že nesmí utíkat jedině na nočník. Nebála bych se toho. . .Ale jinak jsem měla představu, že v postýlce spí děto do 2 nebo 3 let, ach ta naivita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
18.1.07 23:28

Jo jo, i já jsem si to myslela :wink: Taky jsem se těšila, až bude mít vlastní postýlku, jak bude krásně usínat…ale s tím naším čertem, nevím nevím. Manžel zkusí přidělat na postranici postýlky nějaké to bezpečnostní zábradlí jako mají v Ikee a uvidíme http://www.ikea.com/…oductDisplay?…

Určitě se ale těším na další rady a tipy jak na ty malé zbojníky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
19.1.07 07:45

já jsem přemýšlela, že trochu zničím postýlku - prostě vyndám 2-3 šprucle, a naučím Járu vylézat dírou … porád lepší dírou, něž přes „zábradlí“ bostýlky. Máme obyč dřevěnou, a jak jsem zkoumala, šprucle jsou ob jednu přilepené (ostatní se protáčí) tak z vrchu bych to provrtala aby se dali vytáhnout a zas na:,–(it, a prostě je vyndám :roll: .
Tedy zatím ťukám, Jára vylézat ještě neumí … tak snad se to moc brzo nenaučí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
483
19.1.07 10:19

Holky,
vsem, komu prelezaji ditka postylku radim, at je daji do normalni nizke postele, at to stoji, co to stoji. :!
Muj bracha takhle prelezal, vypadl a ani vam nebudu popisovat, co z toho mel za uraz…fakt hodne osklivy. Mamka me varuje porad, nastesti muj prvni syn to ani nezkousi, je opatrny, uvidime, co ten druhy :)

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
19.1.07 10:29

Evczo, jaký :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.1.07 10:39

My jsme tak nejak predpokladali, ze ditko jednou bude z postylky vylezat, tak jsme z bezpecnostnich duvodu rovnou koupili postylku, ktera ma vyndavaci dve postranni spruslicky. Jenomze diky nasi „neduslednosti“ si mala vyleza z postylky kdy se ji zachce, takze ted mame postylku spise pro ozdobu a spi mezi nami… :(

• Nahlásit
  • Citovat
483
19.1.07 12:05

Makino, mel otevrenou zlomeninu ruky a malem mu ji amputovali. Byly mu asi dva roky :cry:
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
19.1.07 21:54

Ahojky :wink:
Tak už jsme problém vyřešili. Dala jsem jen pryč můj noční stolek a bylo to :D Asi už se bál zkoušet to bez „schůdku“ :lol:
Hurááá, nemuseli jsme nic vrtat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama