Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Holky,porad se dohadujem s pritelem,o tom jak stary maly je-kolikaty mesic a pak v kolikatem mesici jsme…
Maly ma 5mesicu a 18dni
Chteli jsme se divat orietacne do knizky o vyvoji a dovednostech a kazdy jsme mluvili o jinem mesici ![]()
pritel rikal ze maly je v 6mesici a ja ze v 5mesici…kdo ma pravdu,na jaky mesic se mame divat?
Maly ma 29.unora narozeniny… a proste je rozdil kolik mesicu ma a v kolikatem mesici je?????????
Ráda bych ti poradila, ale nějak nechápu smysl otázky…nechápu jak může mít 29.února narozeniny a už vůbec nechápu jak mu teda může být 5 měsíců
jinak by teda měl být asi už v šestém měsíci ![]()
Podle mně má 5 a půl měsíce tudíž jde mu 6 měsíc. Svým způsobem máte oba pravdu. Když se budete dívat na 5 měsíc, tak už by to měl umět, co píšou.
(Něco jiného je, že každé dítě je jiné.)
Když se budete dívat na 6 měsíc, tak to už začne pomalu zvládat.
V sestem mesici
Podobnych diskuzi uz tu par je, vetsinou o pocitani tehotenstvi, ale princip je stejny. Ma za sebou 5 ukoncenych mesicu, probiha sesty. V tehotenstvi to je treba sedmy tyden= 6+2. Kdyz se dite narodi, zacina jeho prvni mesic.
Pravdu má přítel Maxim je v 6 měsíci
Nějak ale nechápu ty narozeniny v únoru to by mu už měl být skoro rok ne?
hihi. 29.února narozeniny, to mně ani nenapadlo, jaký je tam kiks. pochopila jsem to, že se narodil 29. den v měsíci
je ja myslim narozeniny jako mesicni…
ne rocni ![]()
proste kazdy mluvime neco jineho…a hadame se dokrve ![]()
Jo, malý je v šestém měsíci (právě probíhajícím). Ale taky nechápu ty narozeniny? ![]()
Renča88 píše:
hihi. 29.února narozeniny, to mně ani nenapadlo, jaký je tam kiks. pochopila jsem to, že se narodil 29. den v měsíci
on se narodil 29.srpna,takze beru ze ma 29. pomyslne narozeniny…
RadanaH píše:
je ja myslim narozeniny jako mesicni…![]()
![]()
ne rocni
proste kazdy mluvime neco jineho…a hadame se dokrve
Tak uz se nehadej, protoze on ma pravdu, coz teda nastve
Radsi rikej, ze ma maly 5 mesicu (a pul) a mas pokoj ![]()
asha píše:RadanaH píše:Tak uz se nehadej, protoze on ma pravdu. coz teda nastve
je ja myslim narozeniny jako mesicni…![]()
![]()
ne rocni
proste kazdy mluvime neco jineho…a hadame se dokrve
Radsi rikej, ze ma maly 5 mesicu a pul a mas pokoj
jako to jooo,to ja tak rikam,ale ja bohuzel rikala,at se divame na 5mesic
proste v tomhle vznikla nase hadka,ze na jaky mesic koukat ![]()
RadanaH píše:asha píše:jako to jooo,to ja tak rikam,ale ja bohuzel rikala,at se divame na 5mesicRadanaH píše:Tak uz se nehadej, protoze on ma pravdu. coz teda nastve
je ja myslim narozeniny jako mesicni…![]()
![]()
ne rocni
proste kazdy mluvime neco jineho…a hadame se dokrve
Radsi rikej, ze ma maly 5 mesicu a pul a mas pokoj
proste v tomhle vznikla nase hadka,ze na jaky mesic koukat
Hmmm, chapu ![]()
Radano, 29.8. - 28.9. je první měsíc, 29.9. - 28.10. je druhý měsíc, a tak dále až 29.1. - 28.2. je šestý měsíc jeho života. Neboli ukončený pátý.
RadanaH píše:asha píše:jako to jooo,to ja tak rikam,ale ja bohuzel rikala,at se divame na 5mesicRadanaH píše:Tak uz se nehadej, protoze on ma pravdu. coz teda nastve
je ja myslim narozeniny jako mesicni…![]()
![]()
ne rocni
proste kazdy mluvime neco jineho…a hadame se dokrve
Radsi rikej, ze ma maly 5 mesicu a pul a mas pokoj
proste v tomhle vznikla nase hadka,ze na jaky mesic koukat
no tak koukej na oba a porovnávej
to naštve když má mužskej pravdu co? ![]()
Běží mu ted 6.měsíc, je to jako v tehotenství, když si byla tehotná např.5měsíců a 10dní tak jsi byla v 6.měsici, takze to je to samé.