Porod a omdlévání z bolesti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luciee97
Kecalka 105 příspěvků 20.05.19 12:34
Porod a omdlevani z bolesti

Ahoj vsem, omdlevam z bolesti, z injekci a i u zubaře. Mam pred sebou prvni porod, jsem ve 35 tydnu a normalni porod mi nebyl doporučen z duvodu omdleni pri porodu a následně mozne udušení miminka. Holky mohli by jste mi rict co me ceka pred, pri a po císařském řezu? Mate fakt vsude napichane kanily? Jak se hojí rychle jizva? Popřípadě rodim na kladne nejaka zkušenost?

Přečtěte si článek: Jak vypadají porodní bolesti a jak je zvládnout?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Helca83
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 20.05.19 12:39

Kanylu můžeš mít i u normálního porodu.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 20.05.19 12:43

A teď vážně: kým Ti nebyl normální porod “doporučen”? Už asi chodíš do poradny do nemocnice, nebo brzy začneš, tak se s nimi můžeš zkusit domluvit, jestli k tomu jsou důvody, určitě Ti sekci udělají. Já take občas omdlivam při odberech krve nebo tak (napr kdybych se ošklivě rizla a teklo dost krve), ale porod je o tolik jiný, ze bych se toho nebala, u me to třeba proběhlo úplne OK. Ale nedělej si z toho strachy dopředu, to si jen zadělas na problem v hlavě… Na bolest můžeš mít epidural nebo něco jiného :nevim:

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 20.05.19 12:44

Zalezi jakou chces anestezii. jestli celkovou budes mit v ruce kanylu a cevku v mocovem mechyri. jestli epidural nebo spinal tak jeste kanylu v zadech. muzes mit jeste dren z jizvy, ale ten se nedava vzdy.

Tejule
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 20.05.19 12:46

Myslím, že ať tak či tak budeš furt omdlétá :joy: :v:️

warita
Extra třída :D 10908 příspěvků 20.05.19 12:48
@Luciee97 píše:
Ahoj vsem, omdlevam z bolesti, z injekci a i u zubaře. Mam pred sebou prvni porod, jsem ve 35 tydnu a normalni porod mi nebyl doporučen z duvodu omdleni pri porodu a následně mozne udušení miminka. Holky mohli by jste mi rict co me ceka pred, pri a po císařském řezu? Mate fakt vsude napichane kanily? Jak se hojí rychle jizva? Popřípadě rodim na kladne nejaka zkušenost?

jestli omdlevas z bolesti, tak po cisarskem rezu budes omdlena nekolik tydnu. Haha.

Jestli omdlevas ze strachu a ne z bolesti, tak jses v patove situaci, protoze to si cisarskym rezem taky nepomuzes. Ujistuju te.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 20.05.19 12:48

@Tejule Nestraš ji :) ano, příjemný zážitek to není, ale to das, však jsme k tomu jako ženské stavěné :palec:

Kriss Tina
Extra třída :D 10778 příspěvků 20.05.19 12:49

Teda nevím, ale pokud omdlevas z bolesti, tak je nevhodný spíš ten císař :think: ono při porodu tě tělo nenechá omdlit, ale pak to hojení po císaři je mnohem horší, to budeš asi omdlevat při každém pohybu. A injekcim se nevyhneš, holkám co byly po cisari se mnou na pokoji dávali každý den třeba injekce do břicha. Navíc teda osobně radši budu 10× rodit než si dávat třeba epidural, toho se bojím víc jak samotného porodu :D

beruska777
Kecalka 324 příspěvků 20.05.19 12:51

@Luciee97 Napíchané všude kanily kdo tě s tím straší? Dají ti jen to nejnutnější pokud budeš mít plánovaný císařský řez tak se dělá jen v lokální anestezii a může u toho být i otec. Plánovaný císař je „v pohodě“ protože je plánovaný takže i hojení je potom rychlejší a jsi dříve schopná normálně fungovat s miminkem.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15209 příspěvků 20.05.19 12:56
@Teresa.p píše:
Zalezi jakou chces anestezii. jestli celkovou budes mit v ruce kanylu a cevku v mocovem mechyri. jestli epidural nebo spinal tak jeste kanylu v zadech. muzes mit jeste dren z jizvy, ale ten se nedava vzdy.

kanylu v zádech? měla jsem dva cs spinálem, ale kanulu do zad fakt nedávají

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 1 inzerát 20.05.19 13:00

Hele neděste ji - já akutní císař v celkové narkóze, třetí den jsem nevěděla že jsem rodila, problémy s jizvou žádné :)

BelAir
Kecalka 139 příspěvků 20.05.19 13:01

Omdlevas i u menstruačních bolesti? :think:

ivašot.
Echt Kelišová 8174 příspěvků 20.05.19 13:02
@beruska777 píše:
@Luciee97 Napíchané všude kanily kdo tě s tím straší? Dají ti jen to nejnutnější pokud budeš mít plánovaný císařský řez tak se dělá jen v lokální anestezii a může u toho být i otec. Plánovaný císař je „v pohodě“ protože je plánovaný takže i hojení je potom rychlejší a jsi dříve schopná normálně fungovat s miminkem.

Můžu se zeptat, jak plánování císaře souvisí s rychlostí hojení?
Můj doktor vždycky říkal, že je to prostě velká břišní operace se všemi riziky…

warita
Extra třída :D 10908 příspěvků 20.05.19 13:02
@Lily Evans píše:
Hele neděste ji - já akutní císař v celkové narkóze, třetí den jsem nevěděla že jsem rodila, problémy s jizvou žádné :)

ja jsem chodila 5 dnu na zachod za asistence manzela, nebyla jsem schopna nasoukat nohy zpet do postele. Jeste dalso 3 tydny jsem byla uplne nepouzitelna.

Takze pokud se boji jenom bolesti, doporucuju prirozeny porod. Boli to jako svina, ale ma to rychle za sebou.

Jo a tech injekci, co do mne napichali behem cisare jsem v urcity moment prestala pocitat.

babanci
Ukecaná baba ;) 1781 příspěvků 20.05.19 13:04

Já jsem, mohu do směle říct, pěkné bebíčko. Jehly…no, to vůbec! Odrodila jsem tři děti, normálně a pokud bych si mohla zvolit, přijde mi normální porod určitě méně problematický než operace - tedy cisařský řez. Nevím, kdo Tě tím straší, ale když jsem to dala já a 3 x /děti 3,5, 3,65 a 3,85 kg/, tak to dáš i Ty s přehledem. Žádná legrace to teda není, ale je to o dost jiné než trhání zubu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama