Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Ahoj všem, obracím se na zkušenější s prosbou o radu. Na konci měsíce se musím registrovat v nějaké porodnici tak zvažuji všechna pro a proti. Moc se mi líbí porodní boxy (miniaturní pokojíčky s maximem soukromí), které mají mimopražské porodnice - třeba Mělník. Boxy jsou zděné, je tam vše… Chci se proto zeptat, zda v některé pražské porodnici jsou podobné boxy-pokojíčky. Jestli jsem dobře pochopila z fotek, tak třeba ve Vinohradské mají dvě porodní křesla vedle sebe a dělí je pouze zástěna?? To asi moc soukromí maminka nemá že? Pak jsem viděla (tuším Apolinář??), že jsou to mrňavé kóje a mají takové zatahovací zástěny. Trochu to na mě působilo jak masová výrobna. Samozřejmě rozhodovacích faktorů je více, ale ten pocit klidu soukromí - „zavřených dveří“ je jeden z nich. Předem moc děkuji za Vaše zkušenosti.
@Vivienca v Podolí
nevěděla jsem o ničem co se kde dělo, samostatný zděný pokoj s koupelnou a WC, rekonstruovaný, příjemně působící ![]()
Motol má porodní boxy. Ale po zkušenosti z Motola (i když císařem, takže box mi byl fuk) už budu příště rodit jen v mimopražské porodnici
Pražské porodnice jsou takové továrny na děti. V těch mimopražských je takový více lidský a individuální přístup sester na šestinedělí.
V Podolí jsou samostatné porodní pokoje - s koupelnou, WC, vanou, kuchyňkou, atd ![]()
Byli jsme tam sami, porodní asistentka přišla jen na kontrolu, doktor až když začínaly problémy. Rodila bych tam určitě znovu ![]()
@Vivienca jo a dítě se po porodu nikde neodnáší, ošetření je přímo na tom boxu ![]()
V Podolí jsem mela samostatný pokoj/box, byla to Velká místnost s koupelnou. Připomínalo mi to garsonku.
A pritel byl celou dobu semnou. Nikoho jsme neslyšeli. Porodní asistentka vždycky zaklepala a pak vešla. Bylo zde naproste soukromí.
@Moncinas
neee, Motol ma samostatne porodni pokoje, uz od r.2012.Takze porod intimco single room s radiem a koupelnou
obcas se dokonce na zavolani dostavi personal, pa nebo mudr, podle toho jak maj naval, coz obvykle maj…to je slabsi…;-/ predporodni pokoj je dvouluzkovy a nesmi tam partner. jinak teda fakt tovarna…
Počkat počkat, to jako chápu správně „než začneš přímo rodit-tlačit, tak můžou být zavřené i ty zašupovací dveře“ - že jakmile začnu bejčit, tak se dveře rozrazí dokořán, jen ať každý vidí a slyší tu parádu?!
To snad ne probůh ![]()
Bulovka ma take porodni pokoje, ale hekarna na prvni dobu porodni je spolecna. Ja teda sla rovnou rodit. Prcek byl na svete za 1,5 od prijezdu. Jinak pozor. Ani registrace ti negarantuje, ze v dane porodnici skutecne rodit budes. Stalo se mi to prave u druheho porodu, kdy jsem byla registrovana v podoli. Kdyz prislo na vec, tak meli plno.
@lavanilka jo tak to jsem zaměnila
označila jsem porodní pokoj porodním boxem
Já to viděla jen z venku (z chodby), když jsem čekala až umejou sál a pustí mě dovnitř
Každopádně z oddělení šestinedělí mam žaludeční neurózu ještě teď ![]()
@Vivienca Rodila jsem v Apolináři. Jsou tam koje se zašupovací stěnou. Měla jsem štěstí a rodila v tu dobu jediná. Ale přede mnou (ve chvíli, kdy já přišla z hekárn) rodila jedna maminka a je to hodně slyšet. Jinak my kóje nijak „masová“ nepřišla.
@Vivienca Porodni boxy jsou v Podoli a v Motole. V Podoli je nejvic soukromi, v Motole mi prislo vic rusno, provoz na chodbe pred nima, casto otevrene dvere. Po zkusenostech z obou porodnic bych volila Podoli kvuli lepsimu pristupu na sestinedeli. V Motole mi zase prisla lepsi predporodni pece, porod nevim, sla jsem potom na SC, ale cekala jsem asi 20min primo pred temi porodnimi boxy, tak jsem to mela v primem prenosu.
@wewe-ricka : nemá, tam se chodí primo rodit, heka se na pokoji nebo na chodbě s partnerem. Na přípravu a první dobu porodní může partner pouze v případě, ze není jiná rodicka. A na porodní sál se chodí do jiného patra ( info z 27.10.2013 ).
Jinak zakladatelkou, doporučují Podolí. Rodila jsem tam 2× a to soukromí na porodník boxu i s partnerem je k nezaplaceni.
@Moncinas Jee tak to jsme na tom uplne stejne. Z Motolskeho sestinedeli jsem se nevzpamatovala doted a uz je to skoro rok.
Kde přivedete na svět své miminko?
Přečtěte si hodnocení všech českých porodnic a vyberte tu, kde mají skvělou lékařskou péči a příjemné sestřičky.