Porodnice Kroměříž nebo Zlín?

1016
8.6.05 22:12

Porodnice Kroměříž nebo Zlín?

Ahoj holky,
chci vás poprosit o vaše zkušenosti s porodnicemi v Kroměříži a ve Zlíně. Za 3 týdny mám termín a tak se potřebuji rychle rozhodnout, kterou vybrat.

Díky Petta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
8.6.05 22:24

porodnice Kroměříž nebo Zlín

Ahoj Petto,za pár měsícu budu řešit ten sám problém a uvítala bych, kdyby se někdo ozval.Asi se rozhodnu pro Kroměříž,mám tam svého gynekologa. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.6.05 22:59

Ahoj,
zajdi se do KM mrknout. Mám dojem, že ve středu ve dvě mívají prohlídku porodního sálu. Myslím, že úroveň téhle porodnice se v posledním roce zvedla.
Ale všechno je o lidech, i tady narazíš na pár nepříjemných. Naštěstí jsem měla loni dojem, že těch hodných a milých je v KM. porodnici většina. Zlín neznám, ale rozhodně nelituji, že jsem si vybrala Kroměříž.
Tak ať ti to dobře dopadne. Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
431
9.6.05 08:25

Ahoj,
já mám termín příští sobotu, poprvé jsem rodila ve Zlíně a teď se tam chystám znovu.
Nemůžu srovnat ZL a KM, ale chodila jsem na kurzy do Uh. Hradiště a tam se mi nelíbil jak přístup personálu, tak vybavení. Porodní sál tam je jedna velká místnost a vedle sebe 4 kozy oddělené zástěnou.
Ve Zlíně máš svůj porodní box i PA a přístup tam byl velmi dobrý. Na šestinedělí mě nevyhovovala strava, vůbec se tam nedbalo na alergenní nebo nadýmavé jídla a některé sestřičky, ale to zase jak která.
Soňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
9.6.05 08:59

Ahoj, ja rodila ve Zline. Souhlasim, ze jidlo je absolutne nevyhovujici. Kazdy den vajicka a podobne nadymava jidla…Nechutna to sice spatne, ale neni to zrovna idealni.
Na pristup lidi pri porodu si nemuzu stezovat. Chovali se ke me mile. Pri prijmu to tak nevypadalo, protoze ta asistentka, co me prijimala, asi nema rada papirovani, takze nebyla zrovna prijemna, ale jakmile me presunuli na porodni box, tak byla uplne super.
Na sestinedeli by se mi libilo, kdybych nemela problemy s kojenim. Sestricky byly sice moc hodne a obetave, ale pripadala jsem si strasne, kdyz jsem pri kazdem krmeni za nima nejmin dvakrat nebo trikrat musela, aby mi pomohly. Potom jsem narazila na jednu, kvuli ktere mnoho sester odeslo pracovat nekam jinam. Takova neochotna baba, ktera na me kricela, ze dite jist musi a nechapala, ze to moje neumim donutit. Nastesti je tam asi hodne znama, takze pak se o me ostatni o to vic staraly a tu babu ke me uz nepustili. (po jeji navsteve mi bylo fakt na zhrouceni).
Kdyz to shrnu: Pokud nemas v sestinedeli potize, neni nic co by me donutilo jit nekam jinam a s cim bych byla nespokojena.
Terik a Charlie (6m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
9.6.05 09:54

Jak to tady ctu, musim se zastat zlinske porodnice. Rodili jsme tam loni v cervenci a byla jsem nadsena. Zvlast po tom, co jsem slysela porordni zazitky z nekterych jinych nemocnic. Mela jsem k dispozici vanu( rochnit se v bolestech v teple vode navonene levanduli) a za pomoci PA a muze se rodilo fakt dobre. Personal byl velmi prijemny, az na jednu sestru, s niz jsem mela konflikt, ale v momente, kdy se ukazalo, ze neustoupim vymekla. Jedinym minusem bylo jidlo, jak uz taky holky popisovaly,resila jsem to tim, ze mi navstevy denne nosily jogurty a tak. Znam par rodicek, ktere taky absolovaly rozeni detatka ve Zline a maji stejne zkusenosti. :P Vera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
9.6.05 13:06

Ahojka, mám poměrně čerstvou zkušenost ze Zlína, rodila jsem před šesti týdny a byl to pro mě fantastický zážitek. Na porodních sálech všichni úžasní a vstřícní, měla jsem u porodu i žákyňku (jsem od fochu, tak mi tohle nevadí:-)
Je fakt, že jsem měla bezproblémový porod, takže doktora jsem viděla jen u příjmu, zbytek jsme zvládli s úžasnou PA.
Na šestinedělí je to o lidech, ženské sestry byly bez vyjímky bezva, kdykoliv pomohly a poradily. Dětské byly fajn spíš mladší ročníky, ty postarší, co ještě pamatujou staré zdravotnictví, ty manýry maj furt:-))
Jídlo je takový, jaký je, ale já si nestěžovala, je to jen pár dnů a z domu tě můžou zásobovat:-)
Shrnuto, byla jsem maxx spokojená a Zlín doporučuju.

Pohodový porod a zdravé mimčo přejou Linda a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
9.6.05 16:44

Ahoj,
my jsme s manželem řešili stejnou otázku v lednu a nakonec jsme se rozhodli pro Zlín. Jezdili jsme s manželem i do Zlína do předporodního kursu k Radmile Dorazilové a byli jsme spokojeni. Praxe sice ukázala že je spousta věcí docela jinak než nám Radmila tvrdila, ale v té době jsem to ještě netušila! Stejně bylo fajn se tam setkávat s ostatními těhulkami a mít si tak s kým popovídat o aktuálních problémech. Cvičit a plavat jsem zase chodila do Kroměříže a to bylo taky moc příjemné.
Porod jsme měli docela bezproblémový, rodili jsme sami jen s PA na porodní stoličce a vše proběhlo bez problémů. A potom na šestinedělí bych mohla vytknout jen to jídlo (když si představím kolik je všude článků o tom, jak je důležitá pořádná strava pro kojící ženu …), ale jako většina ostatních jsem to vyřešila pravidelnými přísuny od manžela (naštěstí byla zima a daly se skladovat na balkóně). Takže já můžu Zlín jen doporučit, příště rozhodně pojedeme zase do Zlína. Ale je pravda že nemůžu soudit Kroměříž, takže abych zase nekřivdila!
Přeji pěkný porod a mnoho štěstí s miminkem.
Hanka + Hanička 4,5 měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1016
9.6.05 18:29

Holky,

díky za vaše odpovědi. Já jsem se byla ve Zlíně podívat a moc se mi tam líbí. Navíc jsem slyšela jen chválu na porodní oddělení. Jenže s manželem uvažujeme, že si necháme odebrat pupečníkovou krev, a to tam bohužel nejsou ochotní to udělat, přitom je to tak banální úkon :(

Zítra se jedu ještě podívat do Kroměříže, tak uvidím. Vybavení není až tak důležité, nejdůležitější je personál, proto jsem byla zvědavá na vaše zkušenosti z této porodnice.

Mějte se fajn Petra

PS: Hanko, taky chodím k Radmile :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
9.6.05 21:44

Ahoj,
tak já bych teda vůbec neváhala - Zlín jednoznačně vede!!! I podle zkušeností mých kamarádek. Jídlo je v nemocnici mizerné všude, ale pokud ti jde o přirozený porod, tak určitě tam. Navíc mám pocit, že je ta porodnice i „baby friendly“ což se o KM říct nedá. Krásný porod a zdravé mimi, ahoj!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
877
27.9.12 13:45

Obnovuji diskuzi, jsem zvědavá na nové zkušenosti…já rodila loni v Km a děs běs :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sia
11315
27.9.12 14:01

@lucotek
Já se rozhoduji mezi Km a Brnem a naopak jsem poslední dobou četla že v Km dobrý :nevim:
V čem tě porodnice v Km zklamala, kromě jídla, o tom je to všeobecně známý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8855
28.9.12 15:23

Já bydlím V KM a obě děti jsem porodila ve Zlíně (jsem rodilá Zlíňačka) a bylo to super. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
24.5.13 11:46

Já rodila v Kroměříži a super nemužu si stěžovat, a ted tambudu rodit po druhé :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama