Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Dobrý den,
Je to možná trochu hloupá otázka, ale nedá mi to spát.. snažíme se o druhé mimčo, a chtěla bych rodit v Kroměříži. Jenže vážím 100kg a mám strach, že tam nebudu moci rodit. U prvního syna jsem teda přibrala i s otokama 16kg, takže docela fajn a až na 5 kg jsem vše dala dolů..ale známá mě postrašila, že v Kroměříži se může rodit jen do 130kg. Jako já doufám, že 30kg v těhu nebaberu
, ale i tak. Nevíte někdo, jak to v Kroměříži je? Nikde na internetu mi to nejde vyhledat.
Děkuji:)
No, nebylo by jednodušší ještě něco zhubnout než otěhotnís? Nejen kvůli porodním kreslum ale třeba taky kvůli zdraví, pohyblivosti v těhotenství atd? Jinak nevím ale myslím, že v ČR je tolik obézních žen, že pochybuju, že někde mají kilogramové omezené rození děti…
@Mia25 tak jasne, ze se snazim zhubnout. Mam i jidnelnicek na miru, ktery dodrzuji… Ale proste to asi nejde tak rychle nebo nevim proc. Rozhodne nejsem ten typ zenske, ktera je s tim jak vypada spokojena a nic s tim nedela. Ale nechci mit deti daleko od sebe. A u prvniho tehotenstvi jsem byla jak rybka a cvicila jsem jogu a pohybliva byla taky dost.
![]()
Není nosnost porodních křesel všude stejná? Asi těžko se budou vyrábět speciální pro Kroměříž, ne?
Podle mě dost ženských má i přes 100 kg a nějak porodit musí (ne, že bych to schvalovala, ale o tom dotaz nebyl). ![]()
130 asi bude nejaka blbost. Cetla jsem rozhovor s dr v Podoli, ze maj i rodicky, co vazi skoro 200kg. Takze nejak porodit musi. ![]()
@1Marlenka no, já měla o cca 18 kg méně než ty a 5 kg za měsíc nebyl problém zhodit. Plus samozřejmě pokud máš malé dítě a v těhotenství se nebudeš přecpávat tak ten váhový přírůstek bude malý ![]()
@Lucie486 me to prave taky prijde jako blbost. Ale znama rikala, ze kvuli jeji vaze musela rodit v olomouci…tak nevim, jestli si to vymyslela nebo ne
.
@Lucie486 hlavně jak by tu váhu kontrolovali… Aaaa maminko vy rodite? Pojďte se zvážit ať víme, jestli nám nerozsednete křeslo 🙈 ![]()
@Mia25 tak to klobouk dolu. Protoze me ty kila dolu proste nejdou. U prvniho tehu jsem sice nabrala 16kg, ale v nemocnici rikali, ze cca 8kg mam jenom otoku, protoze jsem byla fakt, jak balon napustenej vodou, ani zadny boty svoje 39 jsem neobula.. jen manzelovi papuce 46 velikost
.
@prejeta_zaba asi mas pravdu.
Taky to neschvaluju a dost me to stve. Ale ani s peclivym dodrzovanim jidelnicku, mi to dolu nejde. Nikdy jsem se neprejidala a nejim vselijaky spatny veci. Proste nekdo to ma v hubnuti tezky, nevim. A to i cvicim.
@1Marlenka budu držet palec ať to jde. Po druhém těhotenství a každém dalším je ještě o kus horší zhubnout než před ním :/
@g.sandova to sice jo ale já si třeba váhu vymyslela protože jsem nechtěla to číslo na váze vidět
a na konci už mě nikdo nevážil jen se ptali kolik vážím
Ahoj, já tam rodila z největší váhou 120kg a bez problému, ted to bude větší váha bohužel. Když už jde hubnutí, povede se vymodlený zázrak takže tak
Já tam byla spokojená, nikdy jsem se nesetkala s oškliv. komenty v porodnici ani na šest.
Kde přivedete na svět své miminko?
Přečtěte si hodnocení všech českých porodnic a vyberte tu, kde mají skvělou lékařskou péči a příjemné sestřičky.