Porodnice v Praze doporučení pro prvorodičku

Anonymní
12.1.19 12:36

Porodnice v Praze doporuceni pro prvorodicku

Zdravim vsechny (budouci) maminky! Mam na vas dotaz ohledne porodnice v Praze. Procitat stare diskuze muze byt zajimave, ale rada bych dostala rady primo konkretne pro me. :-) Jsem prvorodicka, takze vubec nemam predstavu co a jak probiha. :nevim: Jakou porodnici byste mi v Praze doporucili nejvice? Preferuji na prvnim miste kvalitu lekarske peci pri nenadalych komplikacich pro me i miminko, zaroven ale trochu soukromi bych tez uvitala (max 3 maminky na pokoji, sprcha a zachod nedaleko pokoje)…partnera bych chtela mít pred porodem a behem u sebe dle moznosti co nejvice. Jak vubec takova registrace probiha? Dekuji vsem moc predem za jakoukoliv vasi radu :-).

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12.1.19 12:51

Co porodnice to dvě různá hodnocení.. Za mě nejlepší, hlavně ať je to blízko. Podolí tam jsou sály fajn a může být manžel, bohužel od švagrové se mi potvrdilo, jak nemáchas tisícovkama v ruce, tak na tebe prděj a jsi poslední na řadě. Registrace je všude online v 14+0 chce to nařídit budika a být rychlá. Já rodila v Krči, ale byl to rychlý porod a rodila jsem tam sama ten večer.. Manžel tak mohl být i ve sprše se mnou. Pokoje šestinedělí a sestry všechno super, pouze 2 na pokoji, vlastní sociálka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
12.1.19 12:58

Porodnice Motol

Ja jsen rodila rok a pul zpatky v Motole. Vybirala jsem podle vzdálenosti a zkusenosti z rodiny. Za me Motol super, maji zrekonstruovane porodni pokoje. Je tam samostatna koupelna, luzko pro porod a vsechny propriety pro novorozence(vaha atd), takze ti ho nikam neodnasi. Ja jsem mela porod rychly cca 4 hodiny, takze jsem byla rovnou na tomto pokoji a s muzem. Nevim, jak je to, kdyz bys rodila dele. Kazdopadne prostředí hezke, utulne, klidne, personal taky skvely. Šestinedělí bylo o neco horsi, ale pokoje po 2 s koupelnou, po cisari po 3 bez miminka(ale zo je asi prvni den), vsechno ti daji vcetne plinek, obleceni pro tebe i novorozene, poradi, jen je to proste velka nemocnice a nemaji cas uplne na individuální pristup, pokud nemas nejake komplilace. Jidlo klasicke nemocnicni, ale nic hrozneho a da se v pohode dojit si neco koupit do bufetu. Sestrisky klidne pohlidaji. Takze jestli se postesti druhe, zade si vyberu Motol

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
12.1.19 13:00

Jinak ja jsen se v dobu musela registrovat fyzicky v porodnici, ale bylo to v pohode, zadne fronty, nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49420
12.1.19 13:04

To máš těžký. V Praze jsou to všecko továrny na děti a v prvé řadě nejvíc záleží na tom, na koho narazíš, blbec se najde všude. Já jdu podruhé k Apolináři, poprvé spokojenost, ale je to o prioritách, něco jsem holt musela oželet. Pokud jsi neriziková, můžeš zkusit mrknout i po blízkých mimopražských porodnicích, tam to soukromí a individuální přístup bývá lepší, většinou teda. Známé rodily v Hořovicích, Neratovicích, Rakovníku a na Mělníku a spokojenost. A dostupnost bych taky brala v úvahu - ono nutnost přejet celou Prahu, pokud začneš rodit ve špičce, taky žádná sláva. Jednou jsem jela ráno na pitomou kontrolu a normálně dvacetiminutová cesta trvala dvě hodiny, v kontrakcích bych asi pošla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49420
12.1.19 13:06

Jo a registrace v Praze přesně 14plus0, všude. Většinou snad přes net, ty nejžádanější (podolí, Apolinář…) bývají do pár minut obsazené. Někde to snad jde i osobně. Mimo Prahu je to individuální, někde vůbec, někde třeba po 20.-30.tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8946
12.1.19 13:45

V žádné případě bych nešla k Apolináři. Vůbec jim nevadí psát lži do zprávy o pacientovi. A jako rodičce mi tam při porodu mnohokrát lhali a tak nakonec vše bylo jak chtěli oni a nic jak jsem chtěla já.
Pár příkladů: Ve zprávě o porodu není o kleštích ani slovo - taky proč by to tam mělo být, když nikdo na kleště ani nesáhnul. Ovšem ve zprávě o novorozenci je napsáno že při porodu použili kleště. Proč lžou netuším.
Při porodu jsem si stěžovala na bolest která se dostaví když musím ležet - co udělali? Poslali mě na porodní lehátko, abych si lehla. Když jsem nebyla schopná v té bolesti rozeznat kontrakce, řekli že to musím poznat já.
Píchli mi vodu - proč to netuším - nikde o tom, co je k tomu vedlo ani zmínka.
Porodní asistentka ode mě stála půl metru a najednou říká - začínáte se trhat uděláme nástřih. Obávám se, že v tu chvíli mi lhala a udělala ho prostě preventivně.
Lhala mi totiž po narození syna, že pupeční šňůra je tak krátká že jí nenechají dotepat ale hned jí přestřihnou - ve zprávě o porodu uvádí, že délka pupečníku byla normálně dlouhá. Prostě u Apolináře zneužívají situace kdy rodička nemá situaci pod kontrolou a lžou jí do očí i do papírů, které by normálně nikdy neviděla.
Musím říct, že když jsem si vyžádala všechny záznamy a zaplatila za ně přes 600 korun nestačila jsem se divit jaké lži tam jsou schopní napsat. Na jednom papíře je, že to bylo bez problémů, na druhém že s problémy. Nakonec polovinu věcí zatajili a vůbec je tam nezapsali, takže ta ruptura 3. stupněvypadá jako náhoda za kterou vlastně nikdo nemůže. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49420
12.1.19 13:57

@Lynette já bych to spíš než záměr viděla tak, že ty zprávy sekají jak Baťa cvičky stylem CtrlC - CtrlV. Chodím tam do rizikové poradny a prostě zkopírují zprávu zminula a co zvládnou, to upraví, ale půlku věcí přehlídnou nebo jen nové přidají. Takže mám dva řádky pod sebou - poloha příčná a kus pod tím poloha podélná. Váhový odhad 1100 a kus pod tím váhový odhad 2000. Jendou jsem byla na zákroku, kde nás bylo 5, 4 to absolvovaly v narkóze, jen já ne, ale prostě stylem kopírování jsme vyfasovaly všecky stejnou zprávu. Tak jsem se ozvala a opravili to, no. Čímž netvrdím, že je to tak správně! Ale měla jsem to samé s dcerou z dětského v Motole i na Bulovce, prostě ty velké nemocniční továrny jako továrny vyrábějí i ty zprávy :cert: Takže já si zprávy čtu a pokud mi tam přijde něco zásadního, tak se ozvu a nechám opravit. Což by samozřejmě být nemělo :? Ale děje se to běžně téměř všude. Jinak si na Apolináře nemůžu v nejmenším stěžovat, jdu tam dobrovolně podruhé a vím, že jako rizikové se mi tam dostane maximální péče, jdu tam ale s vědomím, že je to továrna, kde nečekám extra soukromí a indivindi přístup, jak by tomu asi bylo v malé středočeské porodnici, kde mají dvě rodičky denně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8946
12.1.19 16:20

@ugluk neni to kopirovanim. Zprava z porodu je psana rucne a pak se z toho prepise par veci na pocitaci - kde vzali kleste to nevim. Si je vycucali z prstu. A o jinych vecech nemluve. A jinak k apolinari - po 5tihodinovem porodu, dite apgar skore 10 10 10 a odvezli ho a soupli do inkubatoru protoze se jim nelibilo ze brecel. Pro me nepochopitelny akce. Stejne tak ta plodovka, potod postupuje tak proc maji potrebu to urychlovat? A preventivni nastrih? Evidentne je nastrih na nic kdyz i po nem jsem se roztrhla jak nahoru tak dolu. A fakt me pobavil doktor ktery kouknul do pocitace a rekl ze jsem nastrih odmitla - no kdyz jsem mu ukazala siti tak byl desne prekvapeny ze je tam ten nastrih.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49420
12.1.19 16:39

@Lynette fakt nevím, porodní zprávu od prvého dítka mám kdesi schovanou, teď mě to za pár čeká zas, tak uvidíme, tehdy to souhlasilo. Nástřih byl - jsem malá, dítě velké s ještě větší hlavou, neprotestovala jsem. U druhorodičky se tomu údajně snaží vyhnut, zvlášť, když jsou tam křečáky, tak jsem zvědavá (velké dítě s velkou hlavou se rýsuje opět). Čerstvé zkušenosti mám jen z té rizikové poradny a tam je teda CtrlC - CtrlV asi nejčastější nástroj „zápisu“. Tak možná i ty porodní zprávy vezmou nějakou předchozí a jen tam upraví, co bylo tentokrát jinak :roll: Před těma rokama - jeli si svou, ale kdykoliv jsem se ozvala, maximálně pokrčili ramenama a vyhověli mi. Tak teď uvidíme, no, asertivní matka jsem stále, díky za zkušenost, budu hlídat o to více :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama