Poškození plodu v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 15:32
Poskozeni plodu v tehotenstvi

Zdravím, mam takovy trosku choulostivy dotaz, a tada bych znala názory, tak prosim anonym.

Mám doma 8 mesicni miminko, které se narodilo s kardiologickym problemem, na genetice se nic nezjistilo. A me by zajimalo jestli to může byt treba tím, ze jsem od cca 16let trpela bulimii, ted je mi 24 ( nezvracela jsem denne, ale proste nekdy jo, nekdy castej nekdy meme casto, ale proste se to delo), asi si to nikdy neodpustím.. v tehotenstvi jsem s tim prestala, akorat jsem v 1.trimestru hodne trpela na nevolnosti, tak zvracela kvuli tomu a ve 3.trimestru mi taky obcas bylo nevolno, tak jsem taky asi 4× zvracela kvuli tomu..

Dalsi vec je ze jsem nebrala v tehu zadne vitaminy. Snazila jsem se o vyvazenou stravu, ale taky to nebylo vzdy uplne 100%.

Mohl by mit zdravotní problem miminka spojitost s timto? Prosím nemoralizujte me, i tak vim o tom, že to byla nejvesti chyba v životě.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 15:44

Neviděla bych hned spojitost, vem si, že třeba matkám, co celé těhotenství se chovají zodpovědně a jsou zdravé se narodí postižené dítě. Nikdo ti neřekne, narodí se ti zdravé dítě, je to vždy risk. Těhotenské vitamíny taky neuznávám.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 01.02.18 15:45

Otázka je, jak moc ti bulimie zhuntovala tělo, ale kardiologický problém bych s tím nepojovala, ty bývají fakt „vrozené“. A v prvním a třetím trimestru blije kdekdo. Já třeba momentálně jím jen to, po čem mi není fest blbě, a to moc výběr není :-D

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 27 inzerátů 01.02.18 15:57

Nemyslím, že by to spolu mělo souvislost. Já jsem se chovala "vzorně a přesto měla dcera srdeční vadu.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1193 příspěvků 01.02.18 16:00

Je možný, že tvému tělo toho hodně chybí. Ale dítě je dokonalý parazit, umí si z tebe vytáhnout vše co potřebuje. Takže ve výsledku nedostatek vitamínů uškodí zase jen tobě.
Při aspoň trochu vyvážené stravě není nutné brát nějaké vitamíny, a zvrací v těhotenství skoro každá.
Určitě se neobviňuj, podle mě není možné, abys způsobila kardiologický problém nedostatečnou výživou a zvracením.
Ale je dobře, že ti mateřství dodalo na zodpovědnosti, srovnala sis priority, starej se teď o výživu sebe a děťátka rozumně, případně když budeš znova těhotná, vzpomeň si na to a snaž se jíst lépe. :kytka:

kotyk
Echt Kelišová 7786 příspěvků 01.02.18 16:13

Špatná strava může zvýšit pravděpodobnost srdečních vad u miminka. Pokud ses vypořádala s bulimií až na začátku těhotenství, tak to může být jeden z důvodů. Ale je spousta dalších faktorů, které vznik srdečních vad ovlivňují. Co přesně to bylo v tvém případě ti nikdo přesně neřekne.

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 01.02.18 16:18

@BlaZenkaB určitě s tebou souhlasim, ale dítě si bere z matky to nej, ale co když některé vitamíny matce dlouhodobě v těle chybí a nemá je odkud brát? Určitě to částečně může souviset, to je vědecky podloženo…ale samozřejmě velkou roli hraje genetika

kotyk
Echt Kelišová 7786 příspěvků 01.02.18 16:21

@BlaZenkaB To je celkem oblíbená představa, ale funguje jako všechno jen do určité míry. Nedostatečným příjmem listovky můžeš zvýšit pravděpodobnost rozštěpových vad, B12 a železo zase ovlivňují vývoj mozku a nedostatky v metabolismu cukrů mohou zase vést k vývojovým vadám srdce. Těhotenské nevolnosti v nějaké rozumnější míře většinou nevadí, protože normální mateřský organizmus mívá něco málo nasysleno a do jisté míry může ubrat i z aktuálně potřebných látek, ale v situaci, kde nic není, ani čert (natož miminko) nebere.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15117 příspěvků 01.02.18 16:29

Nemyslím si, že bys tu vadu nějak způsobila. Spousta matek těhotenství prozveací a děti mají zdravé. Znám i anorektičku, která nějkým zázrakem normálně otěhotněla a má zdravé děti.
od. umělé vitamíny - nikdy jsem je v těhot. neužívala, „jen“ zdravou životosprávu, a jsou v pořádku. Netrap se výčitkami, nic jsi neprovedla. Soustřed svou energii na miminko, at se uzdraví :kytka:

Aspera
Generální žvanilka 20088 příspěvků 1 inzerát 01.02.18 16:34

Počítám, že byla shoda náhod jako u dost lidí. Vím o holkách co zvraceli půlku těhu a děti mají zdravé. Já jsem takový problém neměla a malý je tak kardiak.
A počítám, že když si otěhotněla tak na tom tělo nebylo tak špatně.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33946 příspěvků 02.02.18 10:10

Nic si nevycitej, nemuzes za to.

Aradhell
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 02.02.18 10:10

Chce to brat aspon tu kyselinu listovou nebo tehotenske vitaminy, takze malo vitaminu opravdu muze vyvoj ovlivnit. Ted je to ale uz jedno, hlavne at se kardiologicky problem vyresi

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1193 příspěvků 02.02.18 10:54

@MarketinkaKo­pretinka @kotyk
Napsala jsem, že vitamíny není třeba užívat při alespoň trochu vyvážené stravě.
Rozštěpové vady ano, ale že by to mohlo mít vliv na vady srdeční jsem nikdy neslyšela.
Ale i kdyby ano, jak autorce teď pomůže se zpětně obviňovat? Dítě potřebuje aby matka byla v klidu, i kdyby se měla začít zdravě stravovat „od teď“ tak nikdy není pozdě, a v dalším případném těhotenství už si to určitě rozmyslí.

Navíc, bulimie je nemoc hlavně psychiky, pokud jak autorka píše, nezvracela denně, tak by tělo nemělo by až tak zhuntované. Takové ty bulimičky s vypadýma zubama a vlasama, ty podle mě zvrací vícekrát denně a nejspíše by po 8 letech bulimie jen tak neotěhotněly.

kotyk
Echt Kelišová 7786 příspěvků 02.02.18 23:04

@BlaZenkaB Ptala se, jestli špatná výživa může být faktor u vývojových vad srdce. Odpověď je ano.

Pro tazatelku samotnou ta odpověď nemá cenu žádnou. Jednak je značně nejisté, co přesně k vývojové vadě vedlo, druhak se to stejně nedá vrátit. Jako osvěta to zjevně svojí cenu má.

A ne, bulimie není jenom taková hezčejší a krásnější hlavně psychická spolunemoc anorexie. Možná není vidět na první pohled, ale tělo dokáže rozhodit opravdu pořádně.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

„Kazatel“ Klus se lidem začal zajídat: Nepolitikař a jen zpívej, vzkazují mu!

Najít tu správnou míru. To kdyby Tomáš Klus (32) uměl, nemusel by teď řešit,... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama