Posouzení vsazení okna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanabenešová
Kecalka 213 příspěvků 04.04.19 10:59
Posouzení vsazení okna

Dobrý den, mám takový problém, nechala jsem si vyměnit okna u domu (trojskla), ale bohužel jedno sklo úplně prasklo. Pozvala jsem si firmu, ale ty reklamaci zamítly s tím, že si zato můžeme sami a sklo nám prý nedodají, ani když si jej zaplatíme. Oslovený sklenář, u kterého jsem si sklo chtěla koupit mi navíc zdělil, když jsem mu popsala vadu, že bych si měla nechat prověřit, jestli mám okno správně vsazeno, ale když jsem oslovila zdejší firmy, všechny mě odmítli, že ani když si zaplatím, tak mi technika nepošlou. Nemáte kontakt na někoho, kdo by mi vadu zhodnotil? Pokud totiž dám sklo (cena 2500,kč) a je tam prý pnutí, tak to praskne znovu. Potřebovala bych nejlépe někoho z Kolína, Kutné Hory nebo Čáslav. Nechci to zadarmo, to je jasné, ale jsem docela zoufalá z toho, že bych měla v domě znovu bourat :-( Děkuji za jakoukoliv radu.

Reakce:
Lalelale
Závislačka 4128 příspěvků 04.04.19 11:03

A ta firma ti dala oficiální prohlášení, proč reklamaci neuznají? Má zkušenost u rekonstrukce je, že tvůrce špatně odvedené práce zkusí cokoliv, jen aby se reklamaci vyhnul. Musíš přesně znát svá práva

fia80
Závislačka 3135 příspěvků 04.04.19 11:07

Požádej je o písemné vyjádření ohledně zamítnuné reklamace. Pokud by ti ho nechtěli dát, tak se obrať na ČOI, že postupovali špatně s vyřízením reklamace. Jsou povinni ti ho předat. K tomu jim řekni, že až ti dají to zamítnutí, tak že se obrátíš na znalce, aby to posoudil. Pokud soudní znalec uzná, že je okno špatně udělané, tak by ti firma měla zaplatit i náklady na vyhotovení znaleckého posudku.

seznam soudních znalců

Příspěvek upraven 04.04.19 v 11:08

hanabenešová
Kecalka 213 příspěvků 04.04.19 11:07

@Lalelale

"Ve Vsetíně 20.9.2018

Vyjádření k Vaší reklamaci zak.NVLB 170395-prasklé skla 1ks,předáno bez závad,zakázka cca půl roku v provozu,montáž spol.Ladislav Berényi

Nelze reklamovat- prasklinu ve skle,příčinou které může být zejména pohyb konstrukce rámu,případně kontakt s konstrukcí při běžném používání(rána,náraz pohyblivé části prvku) což může být zejména tento případ,kdy je sklo už jistou dobu tzv. “ V PROVOZU “.Pokud by bylo pnutí,nebo prasknutí skla přítomno již před zpracováním,toto zpracování by nebylo možné,sklo by se nedalo řezat a neprošlo by lisem,kde je tlak 3,5 barů.Nelze doložit,že se vada na těchto prvcích nacházela již v době převzetí zboží.Z těchto důvodů jsme nuceni v současnosti Váš požadavek na řešení v rámci reklamačního řízení odmítnout jako neoprávněný.

Miroslav Juřica
reklamace Bohemia okno a.s.

!

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 04.04.19 11:10

Jak píšou uživatelky výše, bránila bych se. V čem jiném by měl být problém, měli jste tam zemětřesení?
A ještě je důležité, jestli máš od té firmy, která vám okno dělala, schované papíry, faktury… snad vám to nedělali jen na dobré slovo, to by pak mohl být problém, z nich nějakou odpověď dostat. :think:

Lalelale
Závislačka 4128 příspěvků 04.04.19 11:12

@hanabenešová aha. Já bych si asi nechala udělat znalecký posudek. Pokud to stojí za to i finančně atd. Btw cca za minutu se mi povedlo na ně vygooglit stížnosti kvůli vadám a zamítání reklamací, nebude to moc dobrá firma.

hanabenešová
Kecalka 213 příspěvků 04.04.19 11:31

@Lalelale Byla to chyba, co a to mám napsat více. Nyní hledám znalce, ono mě to prostě štve, to jejich chování. Jinak obvolala jsem 2 znalce a ty nedělají okna, takže hledám dál.

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 04.04.19 11:38
@hanabenešová píše:
Dobrý den, mám takový problém, nechala jsem si vyměnit okna u domu (trojskla), ale bohužel jedno sklo úplně prasklo. Pozvala jsem si firmu, ale ty reklamaci zamítly s tím, že si zato můžeme sami a sklo nám prý nedodají, ani když si jej zaplatíme. Oslovený sklenář, u kterého jsem si sklo chtěla koupit mi navíc zdělil, když jsem mu popsala vadu, že bych si měla nechat prověřit, jestli mám okno správně vsazeno, ale když jsem oslovila zdejší firmy, všechny mě odmítli, že ani když si zaplatím, tak mi technika nepošlou. Nemáte kontakt na někoho, kdo by mi vadu zhodnotil? Pokud totiž dám sklo (cena 2500,kč) a je tam prý pnutí, tak to praskne znovu. Potřebovala bych nejlépe někoho z Kolína, Kutné Hory nebo Čáslav. Nechci to zadarmo, to je jasné, ale jsem docela zoufalá z toho, že bych měla v domě znovu bourat :-( Děkuji za jakoukoliv radu.

Oslovit soudního znalce z oboru stavebnictví.

Lalelale
Závislačka 4128 příspěvků 04.04.19 11:44

@hanabenešová ještě jim můžeš zkusit formálně napsat, že se závěry zcela nesouhlasis a že oslovíš soudního znalce a vrátíš se k nim, až budeš mít posudek. Hodně takových hajzlíků se lekne, protože tě chtějí mít rychle z krku.

hanabenešová
Kecalka 213 příspěvků 04.04.19 11:58

@Lalelale No, ted jsem s jedním mluvila a může za 6měsíců :-(

Váš příspěvek
Reklama