Postřik proti štěnicím a batole - zkušenost

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinesunshine125
Kecalka 393 příspěvků 04.02.17 09:15
postřik proti štěnicím a batole-zkušenost

Včera nám dělali v bytě postřik proti štěnicím. Stříkal hlavně postele a podlahu. Jde o to, že mám doma 10měsíční mimino, které celý den tráví na zemi a snaží se vše co najde narvat co nejdál do pusy. Mluvila jsem s tímto a pak ještě nezávisle se dvěma deratizérama a ti mi řekli, že postřik není jedovatý ani když po něm bude lézt, jen že by to neměla vysloveně olizovat. Přes ty postříkané místa jsem dala běhouny, všechny co jsem doma měla. ALe stejně k tomu nemám moc důvěru. Chtěla jsem se zeptat na zkušenosti, jestli to někdo zažila a co jste dělali, jak jste to vyřešili?

Reakce:

kuchle
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 49 inzerátů 04.02.17 10:22

@sunshine125 nám dělali postřik proti štěnicím pár dní potom, co jsme si naši mladší přivezli z porodnice. Neřešila jsem to. Když přišel pán na postřik, vzala jsem kočár s malou a našeho staršího (v té době mu bylo 28měsíců) a šli jsem ven, mezitím manžel doma větral. Venku jsme byli cca 2hodiny. Venku jsme byli spíš proto abychom se doma nemotali a ne protože by byl postřk jedovatý. Nevím jestli to tak bude i u vás, ale nám dělali za měsíc postřik ještě jednou.

Příspěvek upraven 04.02.17 v 13:58

mgdln
Závislačka 4592 příspěvků 04.02.17 12:34

U nás hrozil postřik proti štěnicím když jsme byli doma s 6m dítětem. Postřik je jedovatý sajrajt - zjistit si to můžete snad i na netu. Tehdy jsem si o desinsekci štěnic zjistila téměř všechno. X-krát jsem i telefonovala na hygienickou stanici ohledně nutnosti, způsobu aplikace a složení přípravku.

Nikdy bych nedovolila ten postřik aplikovat pouze preventivně, je to sajrajt a dítě by s postříkanými plochami nemělo přijít do kontaktu. Postřik bych akceptovala pouzea, že by byl skutečně nutný. V tom případě by jsme byt na čas opustili a po návratu vše důkladně umyli od postřiku.

Každopádně tehdy jsem skutečně po 3 noci zkoumala, zda štěnice nelezou i v našem bytě. Jelikož štěnice před světlem kvapně mizí. Plížila jsem se za tmy k místům, kde se obvykle pohybují, rychle okryla např. podlahovou lištu (a pod.) a posvítila tam baterkou. Ani jednu štěnici jsem nezahlédla. V matracích ani za obrazy nic nebylo, nic od vajec, po hovínka. Pro jistotu, jsem si půjčila parní čistič na vše možné a párou oklo 100st Celsia jsem několikrát a důkladně postříkala všechna kritická místa (lišty, okolí stoupaček, prahy, el. zásuvky - nutno vypnout proud!, postele a všechna polstrování a pod.)- to nepřežijí.

Podstatnou informaci, co jsem zjistila, je, že celoplošný postřik se aplikuje pouze v bytech přímo sousedících s postiženým bytem, pak maximálně byty na stejných stoupačkách. To náš byt nebyl, tak jsem trvala na tom, že s postřikem nesouhlasím. Sama deratizační a desinsekční firma mi řekla, že je to i zbytečné plýtvání financemi, když tehdy Město rozhodlo o celoplošném postřiku celého objektu. Ti se dle jejich vyjádření rozhodli proto, že mají se štěnicemi neblahé zkušenosti. Je však pravdou, že štěnice lezou mnohem pomaleji než šváby, ale zase se protáhnou téměř neviditelnými škvírami. Většinou se drží poblíž svého hostitele, kterému sají v noci krev. Bývají pak špinavá prostěradla a povlečení od krve z kousanců.

Já si pro jistotu i doběhla natrhat kytici Vratiče obecného, který se před lety používal proti štěnicím a proti hmyzu obecně, a rozmístila jsem ho všude do potenciálních cestiček štěnic.

Nejvtipnější na celém našem případě bylo, že štěnice, které byly spatřeny v jednom bytě, kvůli kterému se vše zorganizovalo, nakonec nebyly štěnicemi, nýbrž jakýmsi druhem ploštice, který se na podzim stahoval zazimovat do bytů.

kuchle
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 49 inzerátů 04.02.17 14:29

@mgdln ten postřik se právě omývat po určitou dobu nesmí. My byli byt pod kterým se štěnice objevily :? Byla jsem z toho pěkně vystrašená, mamžel dlouho zjišťoval vše od deratizátorské firmy, byli jsme ujištěni, že z postřiku, který se teď používá, nám nic nehrozí, po aplikaci se má jen vyvětrat. Ale tedy nedělali nám celoplošný postřik…

mgdln
Závislačka 4592 příspěvků 04.02.17 16:22
@kuchle píše:
@mgdln ten postřik se právě omývat po určitou dobu nesmí. My byli byt pod kterým se štěnice objevily :? Byla jsem z toho pěkně vystrašená, mamžel dlouho zjišťoval vše od deratizátorské firmy, byli jsme ujištěni, že z postřiku, který se teď používá, nám nic nehrozí, po aplikaci se má jen vyvětrat. Ale tedy nedělali nám celoplošný postřik…

Ano nesmí se to omývat, aby se tam přes to zdrhající či chodící štěnice otrávily. Já bych to právě omyla, až by zdechly všechny, do té doby by jsme v bytě nebyli a přirozeně neplatili nájem (nebo snížený). :nevim:

On je totiž hlavní problém v tom, že každý, kdo zachází s chemikáliemi o nich s klidem říká, že se nikomu nic nestane, že jsou neškodné. Ale to je v 99% lež jako věž. Ukázkový je třeba slavný Round-up a z minulosti třeba DDT. O těch se také říkalo, že nejsou vůbec škodlivé a nebyla to pravda.
Já si tenkrát vyjela bezpečnostní list a složení toho přípravku a šla postupně látku po látce - a byl to humáč jak Brno.

Já bych v klidu nebyla. Ale každý ať dělá, jak uzná za vhodné.

Kecalka 393 příspěvků 04.02.17 16:39

U nas si vytahla cerneho Petra tchyne :( vubec nevi kde se u ni vzali, pred tim ji lecili pul roku pry na alergii kvuli hrozne vyrazce, byly to stipance od stenic a ani kozarka to nepoznala. Zjistili to az kdyz jim to zacalo lezt po byte. Deti tam samo celou dobu chodili, nikoho by to ani ve snu nenapadlo. Ted zacal byt postipany manzel (my nic) a ve ctvrtek vecer jsem jednu nasla. Pan prijel v patek odpol.
@mgdln ono když se nedá nic dělat, holt to musí být. Taky bych se radši zbalila a někam vypadla, ale nemáme kam. Jde mi o zkušenosti lidí, co a jak dělali. No jsem z toho na prášky. Jo a min měsíc nesmím vytírat

mgdln
Závislačka 4592 příspěvků 04.02.17 18:18
@sunshine125 píše:
U nas si vytahla cerneho Petra tchyne :( vubec nevi kde se u ni vzali, pred tim ji lecili pul roku pry na alergii kvuli hrozne vyrazce, byly to stipance od stenic a ani kozarka to nepoznala. Zjistili to az kdyz jim to zacalo lezt po byte. Deti tam samo celou dobu chodili, nikoho by to ani ve snu nenapadlo. Ted zacal byt postipany manzel (my nic) a ve ctvrtek vecer jsem jednu nasla. Pan prijel v patek odpol.
@mgdln ono když se nedá nic dělat, holt to musí být. Taky bych se radši zbalila a někam vypadla, ale nemáme kam. Jde mi o zkušenosti lidí, co a jak dělali. No jsem z toho na prášky. Jo a min měsíc nesmím vytírat

Štěnice si může člověk přivézt i třeba z dovolené - není to známka nepořádku nebo nehygieny. Prostě vlezou do kufru a jedou dom. :nevim: Jsou to pěkné potvory.

Četla jsem, že existují nějaké „vykuřovací“ bomby. Vám ´jenom´ stříkali? Osobně bych do doby než vytřu děti na plochy postříkané vůbec nepouštěla. Je to humáč.
A měli jste je nalezlé i v matracích či v konstrukci postele (zbydou po nich hovínka) - to všechno bych zkontrolovala - a pokud můžeš někde sehnat ten parní přístroj, vůbec bych se nežinýrovla to všechno propařit. :lol: A nebo kdyby ještě pořádně mrzlo, klidně bych to vytáhla na mráz (kdyby v tom měli třeba přežít).
Je to nepříjemné, tahle havěť!

mgdln
Závislačka 4592 příspěvků 04.02.17 18:20

@sunshine125 A kolik za to desinsekční firma chce? Řádově, jen pro zajímavost.

Kecalka 393 příspěvků 04.02.17 19:48

@mgdln právě tak to myslím, oni jsou pyntlich, tam se bojíš položit i hrnek s kávou, jaké tam mají čisto…Ano, jen stříkali. Já našla ve čt jednu živou, jinak deratizér nenašel nic, ani hovínka ani nic jiného a to prolezl postele a gauče v celém 3+1… podle mě tu bude jich pár v nějaké škvíře (panelák). Pařák mám v plánu hned až bude konec. Jinak se může stát že je tim akorát naštveš a rozeženeš po baráku, pak to bude ještě hůř se likvidovat. Malé jsem to obložila těmi koberci, bude to ještě min měsíc a přece nebude tu dobu jen v ohrádce? Bojím se aby jí to nebrzdilo ve vývoji, je zvyklá lézt po celém obýváku a kuchyni.Tak hlídám aby nelezla mimo ten koberec. Na mráz jsem napytlovala vše co nejde vyprat na 60C (plyšáky, dekorační polštáře). No děs, na palici :zed: Pán si řekl 2,500 tisíce za jeden postřik tzn: 5000,– celkem, ale nakonec se bude stříkat celá stoupačka, tak nám to proplatí z FO

mgdln
Závislačka 4592 příspěvků 04.02.17 19:54

@sunshine125 A co tchyňa, už ma také ošetřený byt? Aby jste si t zase nepřinesli.

Kecalka 393 příspěvků 04.02.17 20:53

No má už po druhém postřiku, ale prý jim to tam pořád leze a ten pán co byl u nás říkal, že je to divné, že to asi ta firma odflákla. Tkže to budou stříkat ještě jednou. Teď se moc nestýkáme, nenavštěvujeme jen voláme. Náhoda je blbec

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Články z Expres.cz

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >