Potíže s koleny - cviky a útěcha ;-)

Anonymní
7.8.15 15:53

Potize s koleny - cviky a utecha ;-)

Zdravim, byla jsem loni na rtg kolen, kde mi bylo receno, ze je vse ok. Letos jsme ale toto tema otevreli a mrkli se na rtg znovu jinym dr. a bylo mi sdeleno, ze mam opotrebenou chrupavku, ne sice aktualne artrtozu, ale co neni muze byt. Jsem z toho nervozni, mam z artrozy hruzu. Stve mne, ze mi to pred tim nerekli, za ten rok sem mohla treba cvicit atd.

Jsem asi trochu hypochondr, ja vim :zed:, ale proste predstava, ze za par let chytnu artrozu me desi.

Je mi 33, coz mi prijde docela malo na tyto potize.

Nemate nekdo podobnou zkusenost a jake cviky jsou treba dobre? Na posileni okolnich svalu?

Dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12796
7.8.15 15:57

Chce to kloubní výživu - nejlépe pro koně. Sehnat před veterináře, přepočítat na dávku na své kg.
Aby byla chrupavka vyživována, je potřeba zlepšit prokrvení. Na procvičení kloubů celkově je dobré tai-chi. Všeobecně takové ty krouživé pohyby kloubu. U kolene nejenom dopředu a dozadu.

Taky bych si nechala sprváně usadit kloub přes dornovu metodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1758
7.8.15 16:00

Proboha a přemýšlíš podobně i nad rakovinou??? Vždyť co není, může být :roll: :jazyk:
Mně takhle artrozou vyhrožovali už ve 20, když začali koleno zkoumat po té, co jsem si zpřetrhala křížové vazy. O pár let později jsem byla na plastice vazů, menisky v háji, chrupavky prý relativně OK. No booože, jsou přece horší věci. Koleno už je zase nestabilní, super bylo když vypadávalo denně v těhotenství, to bylo trochu na palici :zed:, ale život jde dál. Při nejdhorším půjdu na reoperaci, no a co :mrgreen:
Jinak na kolena je nejlepší kolo…můj celoživotní nepřítel ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
7.8.15 16:12

V 16ti mi řekli, že mám artrozu II stupně, zbytnělé vazy, obaly kloubního pouzdra se mi vtahují do klouby, prostě opotřebené koleno ze sportu. a taky, že jediná pomoc je artroskopie. nikdy! 30% to má stejné, 30% zlepšení a 30% zhoršení. jak se do toho začne vrtat, je to na pytel.
takže pomohla Donna (myslím, že je to i ted) a rehabky, to ano.ale stran dlouhodobého hlediska jsem odbourala silový a nadměrný sport, ale samozřejmě sportuji dál a luxus. kolo, super je plavání, ale to já nemusím. no a obchodila jsem s těžkými batohy přechody i náročné tůry a v klidu. samozřejmě cestou dolů, když jde člověk hezkých pár metrů převýšení, tak mě bolí a občas otékají. ale inak to jde. a jak psaly holky nahoře, rehabilitace, masáže, dornnovka určitě super.
takže doporučuji kolo - rozumnou zátěž, nešlapat natěžko, ale ani moc na večerníčka, plavání, zato žádné kolektivní sporty-házená, fotbal, tenis, squash atd. i aerobic není špatný, ale musí se provádět správně a taky vybírat správné cviky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.8.15 17:04

@dendulina jsem bohužel asi hypochondr. Přesně toto si říkám, jsou tisíckrát horší věci, ale nemůžu si pomoct, fakt mě to štve. Ale třeba časem to řešit přestanu. Momentálně su na rodičovské, takže mám čas nad tím přemýšlet, bohuzel :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1758
7.8.15 21:24
@Anonymní píše:
@dendulina jsem bohužel asi hypochondr. Přesně toto si říkám, jsou tisíckrát horší věci, ale nemůžu si pomoct, fakt mě to štve. Ale třeba časem to řešit přestanu. Momentálně su na rodičovské, takže mám čas nad tím přemýšlet, bohuzel :roll:

taky jsem na rodičovské, ale nad kolenem přemýšlím, jen když vypadne :cert: Doma máme ale takové zdravotní strašáky, že kdybych nad nimi měla jen minutu denně uvažovat, tak skončím na psychiatrii :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.8.15 21:33

@PavlaHr prosim te, co znamena slapat na vecernicka? ;-) jinak dekuju za prispevek a drzim pesti, at te tvoje kolinka nadale poslouchaji ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
1108
8.8.15 00:47

Podepisuji se pod kloubní výživu pro kone! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
8.8.15 06:37
@Anonymní píše:
@PavlaHr prosim te, co znamena slapat na vecernicka? ;-) jinak dekuju za prispevek a drzim pesti, at te tvoje kolinka nadale poslouchaji ;-)

no jako na mega lehký převod, takže vlastně kdyyž šlápneš, tak spíš tu první část otáčky šlapátka to koleno není zatížené plynule, ale prošlápne se. na těžký převod je to zase enormní zátěž na sval přední strany stehen a vazy.
prostě základem je vše s rozumem a zlatá střední cesta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.15 13:31

@ngauruhoe a to jako fakt? Pocitili jste nejake zlepseni s tou konskou davkou? Nemuze to nejak uskodit? Prijde mi to vtipny :D

@PavlaHr Takze stredni prevod a do kopce co nejlehci? Jinak ja myslela, ze ten stehenni sval je prave dulezitej poradne posilit. Nemyslela bych si, ze to vadi zrovna na kole. Ale jak rikas, zlata stredni cesta bude i zde platit. Rekla bych zacit na mirnejsi zatezi a treba casem bych uz mohla dat vic. Jeste se nekde poradim.

Dekuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
12796
8.8.15 13:36

Vyziva pro koně - opravdu seriózně nam to bylo doporučeno na workshopu dornovy metody. Srandu si tam nikdo nedělal :kytka:
Spise říkali ať nevyhazijeme peníze za veci z lekarny.

A není to koňská dávka, je to proste určeno primárně koním. Jmenuje se to pony… něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
8.8.15 14:24
@Anonymní píše:
@ngauruhoe a to jako fakt? Pocitili jste nejake zlepseni s tou konskou davkou? Nemuze to nejak uskodit? Prijde mi to vtipny :D

@PavlaHr Takze stredni prevod a do kopce co nejlehci? Jinak ja myslela, ze ten stehenni sval je prave dulezitej poradne posilit. Nemyslela bych si, ze to vadi zrovna na kole. Ale jak rikas, zlata stredni cesta bude i zde platit. Rekla bych zacit na mirnejsi zatezi a treba casem bych uz mohla dat vic. Jeste se nekde poradim
posilit urcitte.ale zaroven posilit zadni a vnejsi stranu a vetsina zenskych ma zkracenou vnitrni stranu stehen a to jim tahne koleno.navic je dulezite spravne posilit at posilis hlavne ty slachy a vavzy a nejen nabouchat sval jako masu.a to obnasi pravidelny rpzumny a dlouhodoby trenink.spis tedy uz styl zivota

Dekuji :mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.15 17:36

@omites je to asi tohle, ze? http://www.hidalgo-shop.cz/…osticek.html

A nenarostou mne pak kopyta :mrgreen:

Koukam, ze v normalnim colafitu je 8 mg kolagenu a v tom pro kone 50.

Brala jste to? Ma to efekt? Nekde jsem cetla, ze poskozenym kloubum uz stejne nic moc nepomuze. Myslim jako doplnky. Ptam se, protoze to vyjde totiz dost draho :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama