Potrat - návod jak se nezbláznit

297
12.7.13 23:43

potrat - navod jak se nezblaznit

Holky prosim vas, mam kamaradku, ktera ted cerstve potratila miminko ve 12tydnu- Uz ma dve deti ale na dalsi miminko se moc tesili. Snazim se ji nejak povzbudit, ale chodi ted jak telo bez duse a pta se co ma delat.. ze by potrebovala navod jak fungovat dal.. ze ji to nemysli, ma jakoby reset v hlave a stoji na miste a nemuze se pohnout.. muzete mi nekdo poradi, nejake konkretni rady co by ji mohly pomoci? co ma delat aby mohla dal fungovat? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12658
12.7.13 23:49

Chce to cas, ja som dva tyzdne doma brecela, nechcela nikoho vidiet, potom som sa davala dokopy ale zachranila ma vidina toho ze pockam na jednu ms a zacneme sa snazit znovu, neviem ci sa ma v planu znovu snazit o mimco, ale ak ano, je dobre ju smerovat na tento ciel.. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
12.7.13 23:50

Ahojky, tak já přišla o mimčo v 31.tt, a jediný, co můžu poradit a 100% funguje, je počít co nejdřív miminko další. Mě se to podařilo opravdu hned, 8.týdnů od porodu jsem objevila // :) A to si sice člověk popláče pořád, ale zároveň ví, že čeká další miminko a má se na co těšit a znovu pro co žít. Tamto bylo moje 1. mimčo, takže mě nad vodou nedržely ani děti stávající. Bylo to hrozný a stále na to myslím, ale už mám vedle sebe Adámka a je to úžasné :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.13 23:54

Řeším ted úplně to samé… přítelkyně příbuzného půjde na potrat (21tt.) vada srdíčka neslučitelná se životem :-( A já zrovna řeším, jak se k ní zachovat, napsat, zavolat, dojít tam, nedojít… mám ještě k tomu 9ti měsíční dítko a na miminko se moc těšili- je to jejich první… snad pochopíte anonymitu :-(

• Nahlásit
  • Citovat
297
12.7.13 23:58

Ji pry rekli ze musi pockat pul roku a nebo nejlepe rok - je uz po dvou cisarich :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
12.7.13 23:59

A vy co jste to prozili, nejake konkretni rady co vam pomohlo? co delat? ma si treba najit psychologa? jak znovu rozchodit hlavu, ktera ted je v resetu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.13 00:03
@anduletka píše:
A vy co jste to prozili, nejake konkretni rady co vam pomohlo? co delat? ma si treba najit psychologa? jak znovu rozchodit hlavu, ktera ted je v resetu?

pomohlo mi když mě druhý nelitovali.Je to sutný, je to v tu chvíli k zbláznění, ale není to zase nic proč z ní dělat chudinku.
Vyjádřit podporu, učast, ale zbytečně se v tom s ní nepitvat když nechce.Chce to čas a zpětně to není zas taková tragédie, tim spíš když děti má.
Já přišla o první, pomohlo druhé a právě to že mě okolí nenechalo utápět se v tom že sem chudák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14370
13.7.13 00:04

Já přišla o miminko před 2 týdny, v 10tt. Strašně jsem to obrečela, opravdu jsem brečela až už nebylo co brečet. Nad vodou mě držela a drží hlavně moje malá holčička :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.13 00:08
@anduletka píše:

zase tak strašný to není ;) právě to že si to představuješ horší než to ve skutečnosti je, jí spíš rozlítostní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
13.7.13 00:17
@Kamča.dalmatinka píše:
zase tak strašný to není ;) právě to že si to představuješ horší než to ve skutečnosti je, jí spíš rozlítostní

ja jsem jen citovala to co mi ona sama napsala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12867
13.7.13 00:28

Jj bylo lepší, když se zbytek světa radši neptal. 3 týdny jsem byla ještě na neschopence.
Ale teď, když už syna mám, si moc nedovedu představit, že by mě takhle nechal smutnit. Potrat jsem prožila, když jsem ještě děti neměla.
Hodně pomůže čas, ještě více vytoužené miminko na další pokus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4682
13.7.13 01:06

@anduletka Mě hodně pomohlo o tom mluvit, ale musela jsem začít sama, jak začal někdo jinej bylo to šílený, prostě jsem na to musela mít „náladu“. Já potratila cca v 5tt po 6 letech snahy po IVF…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
anonymni0
13.7.13 01:10

Ja osobne bych nechtela aby to nekdo vedel natoz resil a jeste mi pral soustrast a ja nevim co. Kdyz to miminko kvuli vyvinu umre tak proste nemelo byt. Tot muj nazor. Pokud se nam mimi povede, tak to nikomu nereknem az mozna na konci. Zazila jsem lidi kteri breceli a hystercili ze nejakemu diteti jejich znamych umrelo mimino. A pak to porad resili a tu danou ani neznali… no nechapu. Ale zas jsou lidi co maj radi kdyz je nekdo lituje.Tak bych to resila podle povahy.

• Nahlásit
  • Citovat
1098
13.7.13 07:15

Tak at jede na dovolenou, začne se zabývat nějakou činnosti zkrátka nesedět doma a nelitovat se. Samozřejmě že si pobrečí. Já jsem potratila už dvakrát. Nejhorší to bylo první týden pak to bylo lepší. Dávalo mě naději že se začneme snažit o další.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.13 09:00

Pomohlo rozloučení, šli jsme a vypustili létající lampion. I když pak přišlo ještě mnoho chvil pláče, záseků ale mozek 100% věděl, že je uzavřeno. A později mi pomohla víra, kterou jsem hledala už roky předtím. Otěhotněla jsem rok po revizi, rada rychle znovu otěhotnět je fajn, ale příroda se takovými instrukcemi neřídí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama