Potřeba můžu mít dítě

24.6.20 12:40

Potřeba mužů mít dítě

Omlouvám se, nevěděla jsem kam můj dotaz zařadit. Také jsem teď čerstvě „založená“ :D ale chodím sem už dlouho, čtu diskuze, ale nepřispívám.
Mají muži také skoro až fyzickou potřebu mít děti? Žena buďto děti chce už od vždycky nebo k tomu časem dospěje, že už je ta chvíle a nebo jí prostě pak už hormony „zatemní mozek“ (pardon za ten výraz) a prostě i přes to, že nemá úplně ty správné podmínky si dítě pořídí, protože už není čas čekat.

Mají (máte) to muži stejně?? Taky děti chtěli od vždycky nebo jim najednou přijde, že bez dítěte to už dál nejde?

Například je celkem časté, že žena nepotká toho „pravého“ včas a po třicítce zjistí, že už na dítě nezbývá moc času, strašně ho chce, a proto se rychle vdá a má mimino s prvním, který aspoň malinko za něco stojí. Nebo to řeší jinak. Ale asi jsem nikdy neslyšela o muži, který by byl ve stejné situaci? :think:

Nechci se nikoho dotknout, opravdu je to jen moje zvědavost a budu ráda za jakýkoliv názor, osobní zkušenost, pocit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1315
24.6.20 12:44

Já děti vždycky chtěl, a mám je. Je pravda, že když jsem se rozhodoval ve 24, zda mít dítě, nebo se rozejít, tak to bylo hodně těžký, a přišlo mi to strašně brzo. A mám pár mužů v okolí, kteří pořád tvrdili, že děti nikdy a x partnerkám to natvrdo říkali, a jsou z nich zasloužilí otcové.

Takže se u mužů stávajíc obě varianty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
24.6.20 12:45

@bezdětná taky mně to zajímá z pohledu muže, chlapi chtějí dítě jako pokračovatele rodu, ale co mají za pocity vevnitř?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1863
24.6.20 12:46

Můj asi od vždy věděl, ze děti nechce. A do 36 se tomu zdatně branik, i par vztahu na tom nejspis ztroskotalo. No, pak potkal me a asi nechtěl uz byt sam, ja mela skoro 2lety dítě. Ve 39 dostal prvni dite a ke 40 druhe :lol: ale myslim, ze ma deti jen proto, ze ja chtěla a on nechtěl byt sam. O deti se ale stará skvělé. Spis mel vzdy strach, ze to nezvladne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
24.6.20 12:47
@stinga píše:
@bezdětná taky mně to zajímá z pohledu muže, chlapi chtějí dítě jako pokračovatele rodu, ale co mají za pocity vevnitř?

Jak to myslíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17630
24.6.20 12:50

Podle mě o ně většina mužů moc nestojí. Pak si je pořídí, protože to k životu tak nějak patří ( a jsou z nich klidně dobří tatove), ale kdyby nebyly, moc by je to netrápilo. Znám jen opravdu málo mužů, kteří by bez dětí nebyli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
24.6.20 12:50

Ale myslim, ze opravdu maloktery muz mysli na rodinku a decka treba uz od mladi. Znam par takovych, jsou to jemnejsi muzi, kteri treba radi pracuji s detma, ve skolstvi apod. :nevim:
Ale vetsina chlapku ma dite bud kvuli
Egu- proste chteji neco po sobe nechat, prijde na ne krize smrtelnosti :nevim:
Pak dalsi skupina jsou salamisti, kteri nic neresi a vyresi to za ne zenska. :roll:
A dalsi skupina se necha natlakem natlacit, nechteji zustat samotni, zalezi jim na partnerce, tak to delaji spise pro ni. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
247
24.6.20 12:52

Z původního „děti nechci“, jsem se dostal na neutrál s občasným „kdybych náhodou někdy měl, tohle bych je naučil, dělal s nimi“.

Možná by se větší chuť objevila kolem 40, kdybych ještě neměl a spíš kvůli egu, že jsem víc přemýšlel o rodu a tak, ale fyzická potřeba asi nikdy.

Příspěvek upraven 24.06.20 v 12:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23166
24.6.20 12:54

Taky děti chtěli od vždycky nebo jim najednou přijde, že bez dítěte to už dál nejde?
Já to třeba takhle nikdy neměla…
Prostě mi přišlo vhodné, když máme zázemí a žijem spolu už deset let a táhne mi na třicet, tak je pro dítě ideální čas. Prostě takové to, kdy, když né teď. A i tahle varianta je u spousty lidí - chlapů i ženských.
A v dnešní době pohodlných vod by mnoho lidí (asi víc chlapů) děti vůbec nemělo, kdyby k tomu nebyli tak trochu dokopaný biologickýma hodinama svých partnerek :jazyk:

V zásadě není špatná ani jedna varianta, ideální je, když se na stejný vlně sejdou oba partneři :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
24.6.20 12:55

A pak je taky skupina, ktera to bere, ze to proste patri k zivotu, jako mit praci apod. A nepremysli nad tim, proste jsou uz zpracovani svou rodinou, spolecnosti a berou to jako samozrejmost a svou povinnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3435
24.6.20 12:56

Manžel prý děti vždy chtěl. I s oběma našimi dětmi přišel on. Já děti taky vždy chtěla, jen nejsem sama schopna dokopat se k takovému velkému rozhodnutí. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
@riccius píše:
Jak to myslíš?

no -jak to vysvětlit, jestli to dítě chtějí proto, aby pokračovalo to jeho jméno, nebo proto, že se těší, jak ho budou tulit, nosit, chovat, hrát se s ním

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49752

Muj muz chtel deti a ma deti. Svagr chtel a mluvil o detech. Takze ano. I muzi chteji deti.
Nevidim na tom nic divneho nebo zvlastniho, kdyz i muzi maji potrebu zalozit rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15809
24.6.20 13:02

Můj manžel chtěl dítě o dost dřív a víc než já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12289
24.6.20 13:02

Můj manžel chtěl vždycky děti a i teď když já už další nechci, on chce a hodně… Přemlouvá mě téměř denně 8o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama