Potřebuji poradit - práce z domova

714
26.6.13 09:15

potřebuji poradit - práce z domova

Ahoj. Nějak si nevím rady a ani jestli to je možné. Peču z domova cukroví a čajové pečivo, nemám to oficiálně (to bych chtěla zkusit až po mateřské, ale s tím, že v tom nejsem ani vyučená, tak to bude asi trochu složitější). Zákazníků mám přiměřeně, ale ted mě oslovila jedna firma, zda bych jim neupekla na firemní večírek, ale potřebují samozřejmě doklad.. Tak jak na to? Jde to vůbec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3386
26.6.13 09:18

Podle mě nejde, musela bys na to mít ŽL, abys mohal vystavit doklad, ale někdo určitě poradí líp :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7340
26.6.13 09:25

Doklad můžeš vystavit i bez ŽL akorát tam nebudeš mít IČ a DIČ,, záleží ale na částce kterou budeš inkasovat,
nevím jestli naši zákonodárci nezměnili letos zákon, ale dosud to platilo, že pokud je to do 10ti tisíc jednorázově za rok tak nemusíš podávat daňové přiznání jelikož se jedná o příležitostný přivýdělek.

Pokud bys tuto částku přesáhla tak musíš na konci roku přiznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2551
26.6.13 09:27

Nebo to vystavit přes někoho kdo ten ŽL má…třeba manžel? a vystavit to jeho jménem…Nebo si udělej živnostenský list, je to na počkání a platí se 1000 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
26.6.13 09:28

@čiki n oněco takového jsem tušila, ale jde právě o to, že to je to cukroví a ofiko bych musela mít hygienicky schválenou provozovnu.. Tak jestli by nemohl být průšvih z tohohle. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nepř. G12
26.6.13 09:53

Takže teď to děláš na černo? s tím bych si moc nezahrávala

• Citovat
  • Nahlásit
714
26.6.13 10:00
@nepř. G12 píše:
Takže teď to děláš na černo? s tím bych si moc nezahrávala

Mě to přijde ok. Poměrně hoooodně ženských, co jsou na mateřské si něčím z domova přivydělávají - háčkování, pletení, pečení, žehlení, ulízení apod. A myslím, že 99% z nich na to živnost nemá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nepř. G12
26.6.13 11:36
@tessika píše:
Mě to přijde ok. Poměrně hoooodně ženských, co jsou na mateřské si něčím z domova přivydělávají - háčkování, pletení, pečení, žehlení, ulízení apod. A myslím, že 99% z nich na to živnost nemá

Přijde ti OK, že neodvádějí daně a že je to protizákonné? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
73
26.6.13 15:03

Ideálně založit takovou živnost, kde provozovnu nepotřebuješ, ale v tvém případě bude hygiena a provozovna asi pro živnost nezbytnou nutností… Jinak fakturu můžeš vydat i jako fyzická osoba. A pokud by to za 1 měsíc mělo přesáhnout 10000, tak to rozlož třeba na 2 měsíce. Firma určo vyjde vstříc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
26.6.13 16:33
@nepř. G12 píše:
Přijde ti OK, že neodvádějí daně a že je to protizákonné? :think:

promin, ale danit svých 500-1000Kč za měsíc??? to se snad danit nemusí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
26.6.13 16:34

@petrusij děkuji konečně nějaký rozumný přípěvek :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
26.6.13 16:42

Rádo se stalo. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nepř. G12
26.6.13 17:02
@tessika píše:
promin, ale danit svých 500-1000Kč za měsíc??? to se snad danit nemusí

a kde jsi předtím napsala svůj výdělek?

• Citovat
  • Nahlásit
7340
26.6.13 20:02

tessiko- a no tak to vyfakturuj jako služby a je to,,,:-) Služby spojené s pohoštěním pro klienty nebo tak něco a je to a ví každej prd, jestli jsi něco napekla nebo koupila a položila jim to na talířky, nebo vyzdobila místnost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15252
26.6.13 22:04

Já si myslím, že by to šlo na dohodu o provedení práce.

ŽL podle mne kvůli tomu opatřovat nemusíš, živnost (podnikání) je činnost soustavná, ne jedna jednorázová zakázka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat