Použili jste ČOV před spuštěním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 14:47
Použili jste ČOV před spuštěním?

Ahojky, možná hloupý dotaz, ale kdo máte domovní ČOV, použili jste ji i před spuštěním? Totiž my jsme teď na novém baráku udělali ČOV. Ještě není napojená do elektriky a spuštěna, jen zakopána a napojená na dům. Blížíme se se stavbou ke konci, takže už máme namontovany záchod, kuchyň, ještě ale nebydlíme. Byli jsme s dcerkou na domě, děláme, chystáme, malá si hrála, najednou slyším za záchodu spláchnutí. Tak tam běžím a malá že se jí chtělo na velkou, tak šla. Sice jsme jí řekli že se to ještě nemá používat, ale stalo se. Teď nevím co se s tím může stát? Přítel sice říkal že to ničemu nevadí, sám prý když tu uklízel, tak tu vodu s čisticím prostředkem několikrát nalil do odpadu, že se nic nestane… Máme sice už koupený ekologické prostředky Frosch, ale stejně si nejsem jistá :think:. Spouštět ji budeme možná tak za dva měsíce. Děkuji předem za odpovědi

Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 02.06.19 14:53

Nic se nestane bych rekl. Odsazena voda by mela pripadne odtekat prepadem a bordel se bude dole usazovat. Cistici prostredky, prasky na prani a vse okolo si hlidejte, aby opravdu byly vhodne pro domy s malymi COV. Dezinfekce jako savo apod. jsou uplne tabu. Zlikvidovali byste si ty mikroorganismy, co papaji vase hovinka. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 15:01

Děkuji to jste mě uklidnil :hug: a také za radu ohledně čistících prostředků děkuji, už se v obchodech dívám aby to bylo eco, snad to tak stačí :) Savo a podobné vím že nesmím používat, největší záhada jsou pro mě přípravky do myčky. Dívala jsem se po čističích myčky, soli do myčky, leštidlech, asi se ty ekologické moc nevyrábí, ale hledám… :palec:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66533 příspěvků 02.06.19 15:14

@Cenarius Nejsou tabu, normalne se daji používat, jen musi clovek rozumne davkovat.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 02.06.19 17:09

@j.a.n.i1 jako jo, ale zalezi na mnozstvi toho sava, jeho koncentraci, velikosti covky, mnozstvi celkovych odpadnich vod z domu, moc promenych, aby nad tim clovek dumal. A nez si zlikvidovat cely mikrobialni cisteni, a znova to „nahazovat“ tak bych to spis nepouzival.

@Anonymní píše:
Děkuji to jste mě uklidnil :hug: a také za radu ohledně čistících prostředků děkuji, už se v obchodech dívám aby to bylo eco, snad to tak stačí :) Savo a podobné vím že nesmím používat, největší záhada jsou pro mě přípravky do myčky. Dívala jsem se po čističích myčky, soli do myčky, leštidlech, asi se ty ekologické moc nevyrábí, ale hledám… :palec:

I do mycky jsou eko prostredky. Zkuste Tierra Verde, ceska firma vyrabi prirodni drogerii. Navic v chranenych dilnach. A neni to tak drahy.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66533 příspěvků 02.06.19 21:38

@Cenarius Není to zas tolik proměnných, stačí se držet dávkování na obale a nepoužívat ho několikrát týdně.

Váš příspěvek
Reklama